ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 

 
         
       
 

       Право на вільний вибір санаторно-курортного закладу   учасникам АТО та особам з інвалідністю


       З 1 березня 2017 року учасники АТО та особи з інвалідністю отримали право на вільний вибір санаторно-курортного закладу для проходження лікування згідно медичних показань. Тобто відтепер людина може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації та перебування на обліку для санаторно-курортного лікування. Після перевірки закладу на відповідність встановленим вимогам,  укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості згідно обліку для санаторно-курортного лікування.   Ще одним важливим моментом є те, що вартість санаторно-курортного лікування за рахунок державного бюджету не може перевищувати граничний розмір вартості путівки, визначений Мінсоцполітики. У разі, коли вартість санаторно - курортного лікування в обраному санаторно-курортному закладі перевищує граничний розмір вартості путівки, особою з інвалідністю чи учасником АТО здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів.
       На сьогодні Міністерством соціальної політики встановлено граничну вартість путівки   за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян: інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства - 5250 грн.; інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку - 18217 грн; учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції - 6300 грн; громадянам, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 4691 (260,6) грн з податком на додану вартість.
       Дізнатися про санаторії, у яких  проводиться лікування, а також ознайомитись з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки можна звернувшись до органів соцзахисту. Основною законною підставою для відмови у виборі закладу може бути  не відповідність санаторно-курортного лікування та діагнозу особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.

            За додатковою інформацією звертайтесь до Володимир-Волинський  МЦ з надання БВПД, адреса: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19  тел. (033 42) 3-80-11, 3-80-16 та Шацького бюро правової допомоги, адреса: смт Шацьк, вул. 50-років Перемоги, 16, тел. (03355) 2-08-47, Skype: Шацьке бюро правової допомоги.
     
   
07.06.2017 року
     
 
Фотогалерея