ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 

 
       
     
 

Варто встигнути! Як громадській організації не втратити статус неприбуткової.

До 1 січня 2017 року  представникам громадських формувань необхідно переглянути свої установчі документи (установчим документом є статут) внести і зареєструвати зміни до них у відповідності до Податкового кодексу України.

13 липня 2016 року Кабінетом Міністрів України було затверджено постанову № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», яка передбачає введення нового Реєстру.
Неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи відповідно до норм статті 133 Податкового кодексу України, після 1 січня 2017 року виключаться контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій, а отже будуть зобов’язані сплачувати податки на загальних підставах.
Відповідно до пункту 133.4.1 статті 133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

  1. утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  2. установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів(прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
  3. установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  4. внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Що стосується першої вимоги Податкового кодексу, то всі організації реєструються відповідно до Закону України «Про громадські об'єднання» (відповідно до ч.1 ст.11 ЗУ «Про громадські об'єднання» також є перелік, що повинно бути вказано у статуті). Щодо наступної вимоги про заборону розподілу прибутків, то в Статуті, у контексті заборони слід перерахувати всіх суб'єктів — засновників, учасників, членів організації, її працівників, членів органів управління та пов'язаних осіб.
Відповідно до п.133.4.2. ст.133 Податкового кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.Тому потрібно звернути увагу на пункти статутів, де прописана мета діяльності, її ціль, завдання, напрямки діяльності, і переглянути наскільки вона відповідає джерелам фінансування організації. Доходи повинні витрачатися на статутні напрямки діяльності.
Документи на реєстрацію можна подати до:

  1. Головного територіального управління юстиції у Волинській області (вул. Володимирська, 1, м. Луцьк);
  2. Центру надання адміністративних послуг (смт Шацьк, вул. Шковороди, 34);
  3. Місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД - м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19 тел. (03342) 3-80-11, 3-80-16).

Інформує: Шацьке бюро правової допомоги
Адреса:смт Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 1б
Тел. (03355) 2-08-47

 

 
 
 
Фотогалерея