ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 

 
             
   
   
 

Як діяти, якщо слідчий не вносить відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР

       Відповідно до ч. 1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) та розпочати розслідування.

       Як діяти у разі порушення цієї норми
       Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається (ч. 4 ст. 214 КПК України). Згідно з п. 1.2 розділу ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Зважаючи на наведені норми, можна зробити висновок, що жодних труднощів з їх розумінням та правозастосуванням не виникає: надійшла відповідна заява, відтак представники правоохоронних органів повинні відреагувати та вчинити передбачені цитованими нормами дії. Утім, ч. 1 ст. 214 КПК України передбачає надходження заяви (повідомлення) саме про кримінальне правопорушення, а не про діяння, яке містить ознаки чи елементи злочину. На перший погляд, проблема має лише теоретичний характер, проте, як свідчить практика застосування наведеного положення, окремі складнощі все ж таки можуть виникати. Так, до Шацького бюро правової допомоги звернувся громадянин К.  з проханням допомогти оскаржити дії слідчого, який, за словами клієнта, не вніс відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Працівник Шацького бюро правової допомоги допоміг  написати  скаргу на бездіяльність інспекторів Шацького відділення поліції Любомльського ВП ГУНП України у Волинській області до Шацького районного суду.
       Заявник просив зобов`язати правоохоронців внести відомості за його заявою про злочин до ЄРДР. Заслухавши учасників процесу, дослідивши наявні матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість поданої скарги, оскільки заявник звернувся до органу досудового розслідування, виклав обставини, що можуть свідчити про вчинене кримінальне правопорушення, а йому безпідставно відмовили у внесенні відомостей до ЄРДР. Таким чином, на підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 306, 307 КПК України, Шацький районний суд ухвалив задовольнити скаргу, зобов’язати Шацьке відділення поліції Любомльського ВП ГУНП України у Волинській області організувати внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, згідно з заявою відповідно до вимог ст. 214 КПК України.

       Контактна інформація:
Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19, тел. (03342) 3-80-11, viber +380731264143.  е-mail: volodymyr-volynskyy.volyn@legalaid.lt.ua

       Шацьке бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 1б, тел. (3355) 2-08-47.  E-mail  shatske@legalaid.lt.ua

РОКСОЛАНА ЦВИД, начальник Шацького
бюро правової допомоги

       
   
28.03.2019 року
 
Фотогалерея