ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 

 
 

       Вперше в 2019 році участь в конкурсі проєктів місцевих ініціатив взяла школа с. Пульмо. Відразу дві подані роботи стосувалися занять з військово-патріотичного виховання учнів.
       «Мусимо визнати, що впродовж усіх років Незалежності, занепало військово-патріотичне виховання, а школа як належить не навчала юнацтва вправлятись з різноманітними засобами оборони, якісно надавати  першу медичну допомогу тощо, - кажуть вчителі Пульмівської школи.- Причин, чому так трапилось, - багато, але наслідок - один: повна неготовність мешканців краю до виживання в умовах екстремальних подій, військових і техногенних лихоліть. Проте, за останні роки в ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Пульмо особливу увагу стали приділяти вихованню патріотизму та підготовці учнів до захисту своєї батьківщини. Учні школи перемагають на районних змаганнях, є учасниками обласних змагань з військово-патріотичного виховання, брали участь у всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник» в м. Ізмаїлі. Але ми зіткнулися з проблемою поганої матеріально-технічної бази(точніше з її відсутністю). Внаслідок чого ми не могли надати учням достатній рівень умінь і навичок по наданню першої медичної допомоги, стрільбі, самообороні, цивільному захисті тощо. Саме тому ми вирішили взяти участь у проєкті місцевих ініціатив».
       Вартість проєкту «Майбутній захисник України» 68700 грн.,(фінансування з районного бюджету - 65265 грн.) Реалізовуючи проєкт, в школу було закуплено пневматичні гвинтівки та пневматичний пістолет, ММГ автомата АК-74 та 2 магазини до нього, військова аптечка, кровоспинні турнікети, комплекти військової форми, рюкзаки туристичні, сонцезахисні жалюзі в кабінет Захист Вітчизни. Учні школи мають можливість «розбирати» автомат не в книжці, як було раніше. Тепер вони мають справжню зброю, тільки деактивовану. Також на профільних уроках вчаться та тренуються надавати домедичну допомогу. Варто зазначити, що цей проект отримав найвищий бал за результатами голосування членів конкурсної ради і здобув 1 місце.
       Проєкт «Захист кордону – обов’язок кожного» передбачає закупівлю та встановлення інтерактивного мультимедійного лазерного тиру. Вартість проекту –  80000 грн., фінансування з районного бюджету – 76000 грн. Тепер стрільбою починають займатися учні з 6 класу, оскільки в мультимедійному тирі відсутні можливості поранитися при неправильному поводженню зі зброєю. За інформацією школи, схожого тиру у жодній школі Волинській області немає.

       Співфінансування проекту забезпечував благодійний фонд Степана Івахіва. Також вчителі школи с.Пульмо вдячні за підтримку відділу освіти, молоді та спорту шацької РДА.

       Реалізація цих проектів допоможе підвищити рівень цивільної оборони, здобути молоді навички самооборони і наданню першої медичної допомоги, підвищити національну свідомість учнів.

 

 

 
Фотогалерея