ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

      Продовжуємо розмову з людьми, які брали безпосередню участь у відновленні Шацького району

      З 1990 по 1994 рік депутатами Волинської обласної ради  від нашого округу були: нині покійний Анатолій Григорович Жданов,  Микола Григорович Шевчук та Адам Харитонович Дударчук. Саме з допомогою Адама Харитоновича вирішувалося багато питань з підготовки необхідної документації для відновлення району. Ось як він згадує про це:
      Коли було прийнято рішення про організацію робіт по відокремленню території шацької зони від Любомльського району, потрібно було провести опитування людей. Його провели і результати цього опитування показали, що 80 – 90 % населення підтримували цю ідею. Зібрані того часу підписи потрібно було систематизувати, оформити потрібну супровідну документацію та аналітичні матеріали по економіці і направити до Верховної Ради у Києві.  
      Варто зазначити, що у Верховній Раді питання відновлення району було прийнято не відразу. Лише коли на  території Запоріжської області було створено ще менший район (5 сільських рад), водночас було підтримано рішення і про створення Шацького району.
      Зараз уже мало хто пам’ятає, що саме завдяки Григорію Денисовичу Гаврилюку,  питання вдалося підняти і вирішити на рівні Верховної Ради. Великою мірою його особистий вклад, щодо роз’яснення ситуації у Кабінеті Міністрів, Верховній Раді та Адміністрації Президента, сприяв позитивному вирішенню питання. Весь процес підготовки питання зайняв десь приблизно рік часу.
      Продовжує розповідь Адам Харитонович і складається таке враження, що згадує події з учорашнього дня. Пам’ятає усі прізвища, назви посад та багато інших деталей і з гордістю про це  розповідає.
      У тих приміщеннях, де з 1940 року були районні установи, в 1963 році створили Шацький лісний технікум, отож були питання і з розміщенням адміністративних установ району. Наприклад, коли створили районний центр зайнятості, приміщення для нього не було. На території теперішньої  добудованої школи, був старенький будиночок, де до1963 року розміщувались бібліотека і редакція районної газети. Довелося домовлятися з директором школи, аби в одному крилі виділили місце і для центру зайнятості.
      Хочеться нагадати, що період становлення району припав на дуже важкий час для економіки. Старші люди пам’ятають, як важко було у період тотальної затримки заробітних плат і пенсій.
      Доводилось зустрічатися з вчителями, які страйкували. Пояснювали їм, що така ситуація не лише у нас, а й у тому ж таки любомльському, та й інших районах України. Працівникам адміністрації  теж замість грошей привозили холодильники чи пральні машини. Така була ситуація, та пережили й це. У кінці 90-х економіка почала зростати.
      Тоді почали звертати більшу увагу на бази відпочинку, аби вони більше займалися розвитком інфраструктури навколо себе. Так наметові містечка на Гряді та у Світязі створювались уже при Шацькому районі.  Пізніше, за час губернаторства у області Бориса Клімчука, Шацький район значно зміцнив свої позиції. Хоча проблем багато є ще й зараз. Хочеться, аби теперішня влада добре розуміла, що потрібно не боятися брати на себе відповідальність і приймати серйозні та виважені рішення. Тоді й результати будуть.
      Підсумовує розмову Адам Харитонович. Здається що, нічого нового він не сказав, та як рідко ці прості поради виконуються у теперішньому житті. Зараз ми знову стоїмо на повороті історії, та бачимо, що лише у Шацьку, завдяки покійному Сергію Віннічуку, цей поворот проходити не побоялися, навіть більше, змогли використати ситуацію на користь для людей. А що інші керівники, так і будуть дивитися у слід? Чи можливо все-таки наважаться скористатися порадою Адама Дударчука.

Розмовляла Світлана Лончук

 

10.02.2018 рік
 
Фотогалерея