ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

      Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради 

      1 березня відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради. До порядку денного винесено ряд питань, які були ініційонавані до розгляду головами місцевих рад.
      Найгарячіше обговорюваним стало питання децентралізації. Розібратися у питанні добровільного об’єднання прибули фахівці Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Юрист Волинського ЦРМС Андрій Погорілий розповів про формати об’єднання у Шацькому районі, а радник із питань комунікацій Олена Кузьмич закликала голів сільських рад працювати на свою територію. Найгостріше постало питання щодо того, чи зможе забезпечити об’єднана громада себе фінансово. Тож учасники координаційної ради попросили гостей розрахувати фінансові можливості Шацької громади, за умови, якщо до неї приєднають інші сільські ради. Людмила Цевух, виконуюча обов’язків Шацького селищного голови, закликала усіх зорганізуватися та в разі бажання приєднання до Шацької громади вже надавати свої пропозиції, аби пройти всі процедури і вже в жовтні вибрати голову громади. Сьогодні більшість сільських голів майбутнє Шацького району бачать в одній об’єднаній громаді. Проте є й такі, які на разі не бажають об’єднуватися, посилаючись на те, що поки ми не до кінця розуміємо, що принесе нам реформа в кінцевому результаті.
      Сергій Карпук, голова районної ради, також вбачає розвиток району саме однією громадою. Як говорить районний очільник, потрібно зважати на штатну чисельність виконавчого апарату громад. Створивши дві чи більше об’єднань в районі, значну частину доходів треба буде віддавати на утримання чиновників, а не на розвиток селища чи сіл. «Зараз держава відстоює добровільне об’єднання, навіть стимулює інфраструктурною субвенцією. Скоріш за все, тих, хто не створить громаду найближчим часом об’єднають примусово»,-  коментує Сергій Карпук, голова Шацької районної ради.
      Про проблемні питання є у сплаті ПДФО та нарахуванні туристичного збору розповіла Світлана Сулік, заступник начальника Ковельської ОДПІ – начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ. Жителі, які приймають відпочивальників, мають зареєструватися суб’єктами підприємницької діяльності та сплачувати відповідні податки до бюджету, оскільки їхня діяльність має систематичний характер. Інформації про те, хто здає в найм житло в літній період, ніхто не надав, окрім Пулемецької сільради.
      У вкрай незадовільному стані по сільрадах є робота із збору туристичного податку з жителів громад, оскільки, як зазначила керівник податківців, Світязька, Пулемецька та Шацька селищна фактично самоусунулися від цієї функції. Потреба нагальна – скласти список осіб та створити єдиний реєстр осіб, які займаються прийомом відпочивальників. Відповідно це буде й базою для проведення інвентаризації об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, земельних ділянок. Наголосила Світлана Сулік на ще одному питанні: надання Шацьким НПП дозволів на розміщення торгових об’єктів на території парку. Але це сільські та селищні голови, керівництво парку та податківці планують обговорити на окремій нараді.
      Не менш актуальним тепер є питання прийому молока. Як відомо, з 1 липня змінюються умови прийому молока у населення. Згідно так званої «молочної реформи», яка розроблена за європейськими стандартами, тепер молоко поділятимуть на три ґатунки. Якісь молока визначатимуть за такими ознаками, як жирність, платність, бактеріальне осіменіння(забрудненість), охолодження тощо.
      Тепер молоко від селян молокозаводи братимуть лише для технічного використання й воно буде значно дешевшим від звичайного. Для того, аби здавати молоко, яке буде першого ґатунку, необхідне дороговартісне обладнання, яке буде охолоджувати, очищати, визначати жирність молока тощо. До прикладу, електронна міні-лабораторія коштує від 15 тисяч гривень. Придбати таке оснащення звичайне селянське господарство не може. Тому, як вихід, держава пропонує створювати кооперативи та обіцяє їх фінансову підтримку. Сьогодні в Шацькому районі є один кооператив, який знаходиться на території Шацької об’єднаної громади. Найважливіше, аби селяни самі зрозуміли, що об’єднання в кооперативи потрібне для них.
      Болючим питанням для нашого району є пасажирські перевезення. Лише деякі сільські ради повністю задоволені станом руху автобусів. Сергій Карпук, голова районної ради, неодноразово піднімає це питання, адже на виїзних прийомах жителі щоразу скаржаться на транспортне сполучення.  Так, жителі сіл Самійличі та Пехи зовсім відрізані від головної траси. І якщо від Самійлич йти потрібно близько 2 км, то Пехи розташовані аж за 6 км від дороги. Постійні скарги і з Прип’ятського старостинського округу, де погані дороги і перевізники часто відмовляються їздити, аби не псувати свій транспорт. Практично без сполучення залишилися і жителі села Мельники, багато з яких працюють в Шацьку та не можуть доїхати до роботи.  Примітно, що під час літнього сезону питань з перевезеннями значно менше, адже їх закривають рейси, які працюють лише три літні місяці, хоча контракт заключають на рік, два чи три. Можливо, обласній адміністрації варто переглянути договори та реальний стан перевезень? На жаль, на сьогодні робота в цьому напрямку не рухається. Тож присутні обговорили можливість придбання власного автобуса Шацької ОТГ, який зможе закрити потребу Шацького району в цілому. До речі, на останній сесії Шацької районної ради за підтримки Сергія Карпука було виділено з районного бюджету 50 тисяч гривень, які покриють пільгові перевезення в Шацькому районі.
      За результатами обговорення членами координаційної ради прийнято відповідні рішення для врегулювання проблемних питань. Також за результатами наради дано доручення, які буде донесено до виконавців також у письмовій формі.

 

13.03.2018 рік
 
Фотогалерея