ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

      Реформи торкнуться і закладів первинної ланки медицини

      Цьогоріч Шацькому районному бюджету надійшла субвенція з державного бюджету на реалізацію заходів спрямованих на розвиток систему охорони здоров`я в сільській місцевості на 2018-2019 роки більше 3 мільйонів гривень. Питання як розділити ці кошти обговорювали депутати під час засідання профільної комісії, на черговій сесій, під час зустрічі з головами сільських рад та головним лікарем ЦПМСД. 
       В результаті, кошти домовилися розділили таким чином:  на придбання медичних автомобілів для Пульмівської та Піщанської амбулаторій, на виконання ремонтних робіт у Пульмівськой амбулаторії, на придбання медичного, лабораторного обладнання, меблів, велосипедів.
      А також витратити 3,5 мільйонів гривень для будівництва нової амбулаторії у селі Піща. 
       5 березня Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, прибув на збори селян у Піщу аби почути думку жителів щодо місця розташування нового приміщення. Наперед додам, що відповідно норм наданого раніше плану амбулаторії,Олександр Бакун, голова Піщанської сільської ради запропонував три місця: перед сільським клубом, на початку села (на перехресті, недалеко пункту пропуску Піща) та на ділянці теперішньої амбулаторії. За результатами обговорення, піщанці віддали перевагу ділянці, на якій розташована стара амбулаторія у зв’язку з тим, що це звичне місце для всіх і розташоване найбільш оптимально для жителів, які живуть на окраїнах села. 
      «Заклади первинної ланки медицини знаходяться у комунальній власності районної ради, - говорить Сергій Карпук, голова районної ради, - але ні я, ні депутати не вирішуватимуть де краще лікуватися жителям. Сьогодні ми почули піщанців і, звичайно, будемо відстоювати їхню позицію».
       Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Міністерством охорони здоров’я розробили рекомендації щодо створення об’єктів первинної медично-санітарної допомоги у сільській місцевості, де представили проект, в якому розрахували вартість та детальний план будівництва медустанови.
      У селі Піща планується будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги, розрахований на 1 чи 2 лікаря без житла. Загальна площа 213 м?, пропускна здатність - близько 30 осіб. Проект передбачає не лише весь алгоритм будівництва, а й матеріально-технічне оснащення та забезпеченість медичним обладнанням.
      Однак, кінцевий висновок про можливість будівництва за стандартами дадуть проектанти.

Такий зовнішній вигляд у майбутньому матиме амбулаторія в с.Піща, згідно рекомендацій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерства охорони здоров’я

Амбулаторія первинної медичної допомоги в с.Піща

Депутати тимчасової комісії Шацької районної ради з питань ефективності використання коштів районного бюджету оглядають піщанську амбулаторію зсередини.

 

13.03.2018 рік
 
Фотогалерея