ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Реформа децентралізації набирає потужніших обертів у Шацькому районі

      Жителі Піщанської сільської ради заявили про наміри стати частиною Шацької об’єднаної громади. Відповідно до процедури приєднання, 25 березня в чотирьох селах Піщанської сільської ради було проведено громадські слухання з даного питання під головуванням Піщанського сільського голови Олександра Бакуна. В сходах селян взяли участь Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Людмила Цевух, секретар, виконувач обов’язків голови Шацької селищної ради. Зазначу, що до Сергія Карпука, голови Шацької районної ради,під час виїзного прийому громадян минулого тижня звернулися жителі с.Затишшя з проханням якнайшвидше провести обговорення щодо приєднання до Шацької ОТГ.
      На збори в кожному селі зібралися чимала кількість жителів, що свідчило про те, що питання об’єднання в громади дійсно цікавить населення. Разом з тим, не всі до кінця розуміють як реформа працює в дії. Про це, зокрема, свідчили і численні запитання до гостей. Найактуальніші питання стосувалися надання адміністративних послуг, адже багато людей вважають, що тепер вони надаватимуться лише в Шацьку. Висловлювалися побоювання і щодо того, що увесь фінансовий ресурс буде залишатися в центрі. Районні керівники роз’яснили, що на місці, тобто в Піщі, залишається староста, який виконуватиме посередника між жителями сіл та селищною радою, тобто кардинальнов наданні адміністративних послуг нічого не зміниться. А для того, аби всі села були представленні в раді, в об’єднаній громаді відбудуться довибори, на яких селяни зможуть обрати своїх представників.
      Оскільки, реформа місцевого самоврядування направлена на передачу на місця більшості повноважень та ресурсів, то місцеві жителі цікавилися, чи насправді зможуть хоча б контролювати такі питання, як роздача землі та вирубка лісу, адже  жителі Затишшя та Кам’янки непокояться щодо численної рубки лісів, особливо ті, де знаходяться ягідники. Мешканці села Острів’я прагнуть зберегти пасовиська, які розташовані за межами села і вже потрохи розподіляються Держгеокадастром без погодження з місцевою радою. Про розподіл землі без відома громади говорили у й селі Піща.
      За результатами голосування, жителями Піщансьої сільської ради прийнято майже одностайне рішення – приєднатися до Шацької об’єднаної громади. З чотирьох сіл лише 2 жителі проти і 1житель утримався. Кінцеве рішення, за результатами зборів селян, буде прийнято депутатами Піщанської сільської ради в найближчий час.

 

27.03.2018 рік
 
Фотогалерея