ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

КОМІСІЯ ШАЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХОЧЕ РОЗІБРАТИСЯ, ЧИ ЗАКОННО ЗРІЗАЛИ ДЕРЕВА НА ГУШОВСЬКОМУ ХУТОРІ

      Ще минулого тижня до голови Шацької районної ради Сергія Карпука зверталися люди та повідомляли про те, що на хуторі Гушово біля озера Світязь (Світязька сільська рада) проводиться вирубка дерев. Аналогічне звернення надійшло і від депутата районної ради Олександра Наумича.
      У районній раді відреагували на цю інформацію і вже 21 березня провели виїзне засідання профільної постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності та правопорядку, дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики (голова – депутат Олександр Наумич).
      Участь у виїзному засіданні, окрім голови комісії та голови Шацької райради Сергія Карпука, взяли депутати районної ради, члени комісії Петро Ткачук, Володимир Найда, депутат Андрій Лисий, перший заступник голови Шацької РДА Віктор Плейтух. До виїзного засідання комісії були залучені представниця Шацького відділення поліції Людмила Гринь та працівник ДП «Шацьке УДЛГ» Володимир Львович.
      Олександр Наумич розповів, що до нього звернулися громадяни з проханням відреагувати на факт вирубки лісових насаджень біля озера Світязь (а це виділ 6 кварталу 5 Світязького лісництва Шацького НПП), та продемонстрував фото та відео вирубки, які були зроблені напередодні, 20 квітня. «За два дні зрубали, прибрали та вивезли зрізані дерева (а це, за попередніми підрахунками – більше 20 кубів лісу). На фото видно, що дерева – не аварійні, як вказано у лісових квитках (до речі, квиток датований 12 лютого 2018 року). Тому просив би керівництво національного парку дати відповідь, на основі чого проводилась ця господарська діяльність, чи було дотримано усіх процедур та чи є усі погодження інстанцій (якщо це передбачено), які передували вирубці дерев, бо це відбувається на території природно-заповідного фонду. Вже оглянувши територію та проаналізувавши відео та фото, можна сказати, що це не є рубка поодиноких (небезпечних) дерев. Наступне питання – хочемо знати, як оприбутковувалася деревина та куди вона поділася,» - зазначив Олександр Наумич.
      Про необхідність перевірки процедури законності рубки та ведення господарської діяльності на території Гушовського хутора говорив і Володимир Найда, адже депутатів насторожив ще й той факт, що на цій же території уже були залиті бетонні стовпці під фундамент під будівельні споруди.
      Працівники національного парку, які також були присутні на виїзному засіданні, надали членам комісії лісорубний квиток та іншу супутню документацію, яка підтверджувала ведення господарської діяльності на цій території, та зазначили, що це не є лісовою рубкою. Проте це не задовольнило депутатів.
      В результаті виїзного засідання комісія районної ради прийняла рішення направити звернення до ДП «Шацьке УДЛГ», аби там перевірили законність проведення рубки на виділі 6 кварталу 5 Світязького лісництва Шацького НПП; керівництву Шацького НПП надати пояснення щодо проведення господарської діяльності на згаданій території; Шацькому відділенні поліції – розібратися в законності вирубки лісу та повідомити про результати Шацьку районну раду. Також було вирішено направити матеріали в Державну екологічну інспекцію для реагування, та в Державну архітектурно-будівельну інспекцію -  для встановлення законності будівництва бетонно-стовпчикового фундаменту під будівельні споруди на території виділу 6 кварталу 5 Світязького лісництва.

Віта Шепеля
«Шацький край»
№12 від 31.03.2018

 

 

29.03.2018 рік
 
Фотогалерея