ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Збори жителів села у Світязі

       У четвер, 17 травня, в селі Світязь відбулися збори селян. Зала місцевого кінотеатру, де вони проводились, ледве вміщала тих, хто прибув. Організувала збори ініціативна група села, на які запросили Сергія Карпука, голову районної ради, Світлану Сулік, заступник начальника Ковельської ОДПІ-начальника Шацького відділеня директора, Івана Коваля, начальника «КП «Будинкоуправління» смт. Шацьк» та Марію Христецьку, директора Шацького національного природного парку, замість якої був присутній Сергій Кусько, заступник директора Шацького НПП.
       Спочатку було надано слово директору «Будинкоуправління», який розповів про досвід роботи з вивозу твердих побутових відходів на території Шацької громади та представив кілька варіантів співпраці з жителями та підприємцями Світязя. Запропоновано використовувати 120-літрові контейнери для населення та 1100-літрові для підприємств, що техніка будинкоуправління буде забирати згідно розробленого графіка. Також очільник комунального підприємства запропонував спробувати новий варіант співпраці: виготовлення фірмових «стікерів», які люди будуть закуповувати у КП «Будинкоуправління» та  наклеювати на мішки, що будуть забиратися технікою тої ж установи. Люди мають  можливість подумати та обрати найзручніший для себе варіант.
       Особливо жваве обговорення викликало питання оподаткування фізичних осіб та підприємців, які приймають людей на відпочинок у літній період. Світлана Сулік розповіла про два можливі варіанти сплати податку в цьому випадку. Це – реєстрація підприємницької діяльності та сплата єдиного податку, або подача декларацій і сплата встановленого відсотку податків на доходи. Питання викликало дискусію, люди просили доступно і просто розповісти про те, як правильно зорієнтуватися у цих податках та які штрафи за невиконання
       Сергій Карпук, голова Шацької районної ради розповів про  досвід інших сіл району по  питанню податкових зборів та власний досвід отримувача послуг від «Будинкоуправління». Зачіпалось і бурхливо обговорювалось питання отримання послуг Інтернету, відео нагляду (про встановлення камер у найбільш людних місцях з сервером у відділі поліції, яке висвітлене у програмі районної ради «Профілактика правопорушень»), про роботу закладів відпочинку, які порушують режим тиші в селі, питаннях реагування поліції на виклики. Запитували світязяни про долю дороги Шацьк-Світязь. Сергій Карпук розповів, що сьогодні дорога передана зі служби автомобільних доріг області у Департамент інфраструктури та туризму Волинської ОДА, тому виникла затримка з фінансуванням на ремонт дороги.
       Найгострішим було питання роздачі земель біля Світязя.  Голова ради пояснив, що питання впирається у позицію управління Держгеокадастру, який повністю ігнорує позицію органів місцевого самоврядування. Сергій Карпук розповів про ті рішення і кроки, які робляться районною радою для вирішення цього питання. Він звернув увагу на те, що лише активна життєва позиція людей буде давати можливість у якійсь мірі впливати  на вирішення цих питань. Також очільник районної ради звернув увагу на те, що згідно змін у законодавстві, землі, які знаходяться на території територіальної громади переходять у відомство громади, але це стосується лише територіальних громад.  
       Виступ заступника директора парку сприймався мабуть найбурхливіше і питань до нього було найбільше. Це і стосовно берегової смуги та облаштування пляжів; стосовно підприємців, яким мали передати у користування  землі біля озера на території парку; перебування човнів на озері; облаштування тимчасових споруд біля пляжів і ще багато іншого. Далеко не всіма відповідями люди лишилися задоволені.
       Ставили багато питань і голові сільської ради, Миколі Цвиду. Загалом збори, розпочавшись з 17 години, тривали довше трьох годин.

Світлана Лончук

 

21.05.2018 рік
 
Фотогалерея