ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

20 травня відбулися чергові збори селян с.Світязь

       У неділю, 20 травня відбулися чергові збори селян с.Світязь, на яких були присутні Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Марія Христецька, директор Шацького НПП, Микола Цвид, Світязький сільський голова, та більше 200 жителів села.
       Представники влади вкотре розповіли про своє бачення вирішення проблем облаштування пляжів. Василь Голядинець звернув увагу на те, що «на Світязь їде маса людей. Їм треба запропонувати нормальні умови, інфраструктуру, сервіс… Відповідно вирішили розробити  проект центрального пляжу в с. Світязь. Але люди до обговорення проекту не проявили інтересу».  На пляжі має бути  три зони: пляжна, відпочинкова та торгівельна.
       Сергій Карпук наголосив, що при вирішенні питання потрібно враховувати інтереси чотирьох сторін, які у цьому зацікавлені: громади, бізнесу, влади та відпочиваючих. Набережна це – наше обличчя. Також він розповів про результати роботи тимчасової комісії районної ради з питань сплати ПДФО минулого року, наголосивши, на необхідності узаконення та упорядкування торгівлі.
       - Всі ми хочемо працювати на своїй землі, заробляти тут гроші і не порушувати закони, тому потрібно, аби у результаті цих зустрічей, ми усі врахували побажання один одного.
       Висловили свою думку і підприємці, які вже працюють на цій території. Основним меседжем від них було про те, що «підприємці готові вкладати гроші у облаштування території, але вони повинні мати можливість окупити ті затрати, що вони несуть».
       У своєму виступі Марія Христецька звернула увагу на питання сміття у прибережній зоні, косіння трави:
       - Мені здається, не зовсім є це правильно, що майстри лісу моєї неприбуткової організації, мають це косити. Стосовно центрального пляжу – проект не розроблявся новий, це проект розроблений ще у минулому році і мене він абсолютно влаштовує, і те, що там зменшили кількість торгових точок теж погоджуюся. Те, що приходять до нас підприємці теж потрібно використати по максимуму… ми закріплюємо за ним територію, котру він повинен облагородити, яку кількість і яких смітників повинен виставити та яку кількість туалетів і їх обслуговування повинен платити. Ну не може працівник парку ходити і збирати сміття. Державне фінансування парку є лише на електроенергію, податки та заробітну плату.
         Її виступ викликав найбільш бурхливе обговорення. Запитували куди йде екологічний збір, чому не заключити договір на плату за вивіз сміття  і прибирання з тими підприємцями, які торгують з лівого боку дороги і багато інших питань. Згідно протоколу зборів, основною вимогою жителів села було «на центральному пляжі проводити благоустрій, розміщувати атракціони, розваги та надання інших послуг, без розміщення тимчасових торгових об’єктів і ведення торгівлі згідно детального плану території».

Світлана Лончук

 

25.05.2018 рік
 
Фотогалерея