ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Державне агентство водних ресурсів відреагувало на звернення депутатів Шацької районної ради щодо вирішення питання з приводу відміни наказу про реорганізацію Шацького МУВГ

      Рішенням Шацької районної ради № 24/35 від 25.04.2018 було прийнято звернення до Державного агентства водних ресурсів України щодо вирішення питання з приводу відміни наказу про реорганізацію Шацького МУВГ.
       «Шацьке МУВГ має непогану матеріально – технічну  базу і здатне проводити всі необхідні ремонтно – доглядові роботи на меліоративних системах, а також заходи по кріпленню берега і очистці русла річки Західний Буг та брати участь у міжнародних проектах по покращенню стану поверхневих вод.
      Протягом 2017 року Шацьким МУВГ  було надано платних послуг в сумі 282,4 тис. грн., таким установам як Ковельське МУВГ, Світязька сільська рада, Піщанська сільська рада, пансіонату  « Шацькі озера», громадській організації « Квітка Полісся», ТоВ « Сонцедар», молокозаводу,   будинкоуправлінню  смт.Шацьк, громадам сіл : Бірки, Радехів, Головно та фермерському господарству « ФЕСТ- ФЕНИКС». Це роботи по регулюванні  водно – повітряного режиму  в сумі 81,3 тис.грн.,  та по благоустрою території, очистці каналів , влаштування акумулюючи  водойм на суму 201,1 тис. грн.
      Управління добре укомплектоване як інженерно – технічними працівниками високої кваліфікації, так і робітниками для обслуговування меліоративних фондів. На даний час із 20 інженерно технічних працівників 13 мають вищу профільну освіту із значним стажем роботи в галузі. На сьогоднішній день установа забезпечує зайнятістю 81 чол.
      Протягом 2016 року Шацьке МУВГ сплатило у місцевий бюджет 305092 грн. податку з доходів фізичних осіб, а у 2017 році – 517512 грн.

      В разі приєднання до Ратнівського МУВГ працівникам Шацької експлуатаційної дільниці непросто буде доїхати до адміністративного центру, так як пряме транспортне сполучення між Шацьком і Ратно відсутнє», - йдеться у зверненні.
      Державне агентство водних ресурсів відреагувало на звернення та надало відповідь депутатам, в якій пояснили, що зміну існуючої системи управління водними ресурсами передбачено угодою про асоціацію між Україною, ЄС, Європейським Співтовариством.  Наказом Держагенства від 13.02.2018 №61 прийнято рішення про реорганізацію Шацького міжрайонного управління водного господарства шляхом приєднання до Ратнівського міжрайонного управління водного господарства. Таке рішення обумовлене необхідністю концентрації видатків на покращення технічного стану водогосподарського комплексу та прийняте з урахуванням показників експлуатаційної та фінансово-господарської діяльності об’єднуваних управлінь, за якими Ратнівське значно переважає Шацьке. 
      «За напрямком «експлуатація осушувальних систем» зона діяльності Ратнівського МУВГ охоплює найбільшу в регіоні площу осушуваних земель(78 тис. га), що на 23,7 тис. га більше, ніж в зоні діяльності Шацького МУВГ. Крім того, в зоні діяльності Ратнівського МУВГ, порівняно із Шацьким МУВГ, знаходиться на 47% більше гідротехнічних споруд, майже в 2 рази більша протяжність відкритих каналів та у 9 разів більша протяжність захисних дамб, що є показовими критеріями для управління водними ресурсами та захисту сільгоспугідь в гумідній зоні.
      За напрямком «фінансово-господарська діяльність» Ратнівське МУВГ ефективніше Шацького МУВГ та займає провідне місце у регіоні, що підтверджується його стабільною позитивною динамікою власних надходжень до спеціального фонду від надання платних послуг. За останні 3 роки дольова участь Ратнівського МУВГ у загальному обсязі власних надходжень по області складала від 23% до 46%, при цьому в Шацькому МУВГ показник коливався лише від 2% до 9%», - йдеться в листі-відповіді Державного агентства водних ресурсів .
      Оскільки Шацьке МУВГ фінансово менш спроможне стабільно забезпечувати утримання та експлуатацію наявного майна для управління воднми ресурсами в зоні осушення, то приєднання його до більш ефективного Ратнівського управління дозволить об’єднати кадрові та фінансові ресурси управліннь.
      Як запевняють в Державному агентстві водних ресурсів, безпідставні і застороги стосовно звільнення працівників Шацького управління, адже метою реорганізації є не звільнення працівників, а забезпечення оптимізації організаційної структури управлінь водного господарства. У результаті реорганізації зміниться лише принцип управління, про якому потужності та площі обслуговування в районі не зменшуються, що не призведе до масового звільнення робітників Шацького МУВГ.

Лист-відповідь щодо реорганізації Шацького МУВГ

 

21.06.2018 року
 
Фотогалерея