ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

       17 березня відбулось засідання громадської ради, що діє при Шацькій РДА, яке провів її голова Адам Дударчук. Участь у цьому засіданні також взяли голова районної ради Сергій Карпук, заступники голови РДА Сергій Сидорук та Сергій Кужель, селищний та сільські голови, представники духовенства, громадських та волонтерських організацій. На обговорення членів громадської ради пропонувалось два питання, одним з яких останнім часом чи не найбільше переймаються жителі району -- функціонування та збереження у перспективі Шацької районної лікарні та ініційоване духовенством району питання про ритуальні послуги, впорядкування кладовищ у населених пунктах району.
       Володимир Дибель, генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів, у своєму виступі запевнив, що Шацьку лікарню ніхто закривати чи переводити в статус амбулаторії не буде, про що минулого року у Володимира Юрійовича була розмова у міністерстві. А те, що лікарня увійшла до ТМО, врятувало її від закриття. Стосовно відновлення роботи двох відділень (хірургічного та пологового), про що так просять люди, то цього робити ніхто не буде, адже для їхнього повноцінного функціонування та підтримки відповідної кваліфікації лікарів потрібно, аби в рік проводилось не менше 350 хірургічних втручань та більше 200 пологів.
       За останні роки лікарня завдяки участі у європроектах отримала новий реанімобіль, поповнилася новим медичним обладнанням, що дало можливість повноцінно функціонувати медичному закладу. У 2017 році будуть стартувати нові європроекти із будівництва медичних закладів, участь в яких планує взяти і згадане ТМО. Зараз пишуться ще два проекти: один -- по реабілітації учасників АТО, другий – по ранній діагностиці та лікуванню кардіологічних і васкулярних хвороб. За словами Володимира Дибеля, один з центрів реабілітації планується зробити в одному із старих приміщень Любомльської лікарні, яке влада міста хотіла віддати місцевим бізнесменам, та адміністрація ТМО на це категорично не погодилася. Сама реабілітація бійців АТО включає три обов’язкові етапи: лікування гострих періодів захворювання, після цього -- реабілітація в стаціонарі та санаторно-курортна реабілітація. У Шацьку для розміщення реабілітаційного центру та фізіотерапевтичного відділення приміщення немає, тож адміністрацією ТМО планується побудувати новий медичний комплекс на території старої лікарні (старі приміщення будуть знесені). Окрім того, медичний комплекс повинен бути цілісним та розташовуватися в одному місці, щоб і людям, і лікарям було зручно отримувати та надавати медичну допомогу.
       Актуальні для жителів району та селища проблеми озвучив Благочинний Шацької округи отець Микола Вихор (на громадській раді також були присутні отець Володимир Гичка (Свято-Онуфріївська церква селища Шацьк), отець Олександр Черевко (Свято-Миколаївська церква с. Пульмо), отець Олександр Кликоцюк (Свято-Георгіївська церква с. Ростань)). Духовенство району просить розглянути питання перенесення роботи ринку з неділі на інший день, оскільки чимало тих, хто торгує на ринку, хотіли б відвідувати недільні служби, натомість змушені заробляти гроші. Викликає занепокоєння як у священиків, так і в селищної ради стан кладовища. «Кладовище для кожної людини має бути священним місцем. Там не мають бігати собаки, не повинно бути хаотичних поховань, а біля кладовища – звалища штучних вінків та квітів», -- наголосив отець Микола. Спільно із селищною радою вдалося вирішити проблему хаотичних поховань: за кладовищем закріплено працівника комунальної служби, який буде визначати місце для поховання. Також священики району закликають людей не купувати на похорони штучні вінки та квіти, оскільки вони дуже шкодять навколишньому середовищу (перед Великоднем біля кладовища утворюється велика купа сміття з вінків, при спалювання яких виділяються шкідливі речовини), а краще купити живі квіти, та допомогти родині покійного фінансово; не робити гучних заупокійних обідів, а почастувати печивом та цукерками на кладовищі людей, які прийшли провести людину в останню путь, як це запровадили у с. Пульмо, або ж дати милостиню сиротам та тим, хто цього потребує. Також отець Микола звернувся до керівників району та селища подбати про те, аби в Шацьку зробили парк для відпочинку та культурного дозвілля людей, де жителі селища могли б після недільної служби та у свята культурно відпочити.
       Члени громадської ради взяли до відома пропозиції священиків та прийняли рішення, адресовані районній, селищній та сільським радам району.

 
За матеріалами газети "Шацький край"
 
 
Фотогалерея