ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

На черговій сесії Шацькою районною радою, за ініціативи голови райради Сергія Карпука, рішенням від 18.07.2018 № 28/10 затверджено Тимчасовий порядок видалення дерев та кущів за межами населених пунктів на території Шацького району

      Необхідність прийняти таке рішення постало в зв’язку зі зверненнями до Шацької районної ради та Шацької районної державної адміністрації щодо аварійних дерев, падіння яких може призвести до людських жертв чи завдати матеріальної шкоди. Врегулювати потрібно і безконтрольне знесення зелених насаджень у зв’язку з будівництвом різних об’єктів. 
      Під час вивчення питання та підготовки проекту рішення проведено моніторинг відповідних нормативних актів на предмет альтернативного врегулювання відносин з видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шацького району. Проте, норми, які б встановлювали конкретний порядок видалення зелених насаджень за межами населених пунктів, суб’єктів, уповноважених приймати рішення про їх видалення та підстави для прийняття таких рішень, на сьогодні в діючому законодавстві відсутні. Альтернативним способом є введення в дію проекту рішення Шацької районної ради «Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шацького району» , яке надасть можливість тимчасово встановити порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Шацького району до законодавчого врегулювання зазначеного питання. Даний спосіб врегулювання проблеми видалення зелених насаджень за межами населених пунктів надасть можливість попередження виникнення аварійних ситуацій та забезпечить уникнення людських жертв під час падіння аварійних та сухостійних дерев. Адже отримавши заяву про наявність аварійної ділянки дерев Шацька районна державна адміністрація може швидко відреагувати на дане повідомлення та забезпечити подальше ефективне функціонування життєдіяльності населених пунктів Шацького району. 
            Варто звернути увагу, що видалення зелених насаджень на земельних ділянках, які перебувають у приватній власності здійснюється за рішенням власників (користувачів) земельних ділянок без сплати їх відновної вартості.
      Відповідно до Тимчасового порядку видалення зелених насаджень здійснюється за умови:
      • будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
      • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів;
      • досягнення деревом вікової межі;
      • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування дерев та кущів; 
      • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах за межами населених пунктів на території Шацького району;
      • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронних зонах інженерних та транспортних комунікацій;
      • запобігання виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов’язаних з забезпеченням безпечної життєдіяльності населення, в тому числі, безпеки дорожнього руху;
      • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації на території району.
      Тепер видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шацького району здійснюється за розпорядженням голови Шацької районної державної адміністрації, на підставі погодження постійної комісії Шацької районної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, матеріалів матеріально-грошової оцінки дерев, ордера або лісорубного квитка. Шацька районна державна адміністрації з метою видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шацького району затверджує склад спеціальної комісії. Підставою для прийняття відповідного рішення є заява юридичної чи фізичної особи про видалення зелених насаджень.
      Видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шацького району здійснюється за актом обстеження комісії Шацької районної державної адміністрації на підставі лісорубного квитка або ордера.
      Комісія у п’ятиденний термін після надходження заяви визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню. 
      Голова комісії, в триденний термін, подає проект розпорядження голові районної державної адміністрації про необхідність видалення зелених насаджень та надання дозволу на видалення зелених насаджень, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню, відновленню (за потребою), і що залишаються на земельній ділянці.
      Шацька районна державна адміністрація у двотижневий термін після надходження зазначеного проекту приймає розпорядження і наступного дня видає заявнику його копію та ордер на видалення зелених насаджень.
      Матеріально-грошова оцінка зелених насаджень проводиться спеціалістами лісогосподарських підприємств згідно Методики визначення відновної вартості зелених насаджень, затвердженої наказом Міністерства житлово-комунального господарства України від 12.05.2009 №127 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.06.2009 №549/16565 на вимогу комісії по вивченню питання. До слова, зразок ордера на видалення зелених насаджень також передбачений Методикою відновної вартості Міністерства житлово-комунального господарства України.
      Кошти отримані від сплати відновної вартості зелених насаджень зараховуються до спеціального фонду бюджету відповідної сільської (селищної) ради.
      Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:
      • будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) житлових будинків, об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, благоустрою та інших коштів державного чи місцевого бюджету або рекультивації порушених земель;
      • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів;
      • досягнення деревом вікової межі;
      • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування дерев та кущів;
      • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах за межами населених пунктів на території Шацького району;
      • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронних зонах інженерних та транспортних комунікацій;
      • запобігання виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов’язаних з забезпеченням безпечної життєдіяльності населення, в тому числі, безпеки дорожнього руху;
      • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації;
      • будівництва культових будівель та споруд, необхідних для їх обслуговування, що здійснюється релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано в установленому порядку (за умови погодження такого будівництва з Міністерством охорони навколишнього природного середовища та Державним комітетом України у справах національностей те релігій).
      Видалення аварійних, сухостійних та з пошкодженням стовбурів різного походження дерев на об’єкті благоустрою здійснює балансоутримувач. 
      Видалення зелених насаджень на території меморіальних комплексів, кладовищах, меліоративних каналів (самосійні дерева), у водоохоронній зоні річок, які знаходяться за межами населеного пункту, здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати їх відновної вартості.
      Також рішенням Шацької районної ради рішенням № 28/10 від 18.07.2018 року затверджений Типовий договір про надання послуг з видалення зелених насаджень.

 

26.07.2018 року
 
Фотогалерея