ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

       25 березня відбувся виїзний прийом громадян головою Шацької районної ради Сергієм Карпуком на території Шацької селищної ради. Зважаючи на те, що село Гаївка – чи не найменший населений пункт ради, а в Шацьку до керівників районної ради можна зайти у будь-який день, тож лише у селі Мельники на прийом до Сергія Карпука прийшли люди. Їхні звернення, в основному, стосувалися земельних питань. Одна з жінок, матір трьох дітей, поскаржилася, що рік тому двічі просила надати їй у власність частину земельної ділянки, яка знаходилася біля їх городу. Проте завжди чула відмову: не можна надати, бо вона знаходиться за межами населеного пункту, тож потрібно змінювати межі села. Вона також просила при будь-яких змінах дати можливість їй першочергово написати заяву на згадане місце. Попри все, восени жінка взнала, що цю земельну ділянку уже надано іншій людині. Схожа ситуація і в іншої жительки села Мельники, де навколо частини її земельної ділянки надано землю людям, які будуть цю болотисту місцевість завозити ґрунтом. В результаті цього, як переживає жінка, її земля буде щоразу затоплюватися. Вона просить надати їй хоча б частину земельної ділянки, аби можна було за рахунок її вирівняти місце. Сергій Карпук відзначив, що потрібно добре розібратися, на яких підставах була надана земля, в оренду чи у власність, а вже потім приймати відповідні рішення. Окрім того, після об’єднання громад управління землями за межами населених пунктів має перейти до громади, відповідно й рішення про надання землі в оренду чи приватну власність буде прийматися органом місцевого самоврядування.
       Просили жителі села не віддавати землю для учасників АТО в урочищі Пісоцький ліс, де тепер знаходяться громадські пасовища, оскільки, як стверджують, це єдине місце, де можна випасати худобу. Як зазначив Сергій Карпук, при районній раді буде створена робоча група із числа депутатів, які будуть вивчати питання, пов’язані із наданням землі учасникам АТО на території району.
       Скаржилися жителі й на непрозору та несправедливу процедуру розпаювання земель колишнього колгоспу: одним випала родюча земля, іншим -- сам пісок, одні отримали пай в натурі, а інші навіть не отримали можливості взяти участь у жеребкуванні. Проблемою є й винесення землі в натурі. На вирішення цієї проблеми Сергій Карпук обіцяв заслухати інформацію комісії по розпаюванню, земельну службу, за результатами доповіді яких ініціювати розгляд питання на сесії.
       Ще одна проблема, з якою зіткнулися четверо власників новобудов на території колишнього колгоспу -- підключення будинків до ліній електропередач. 10 років тому люди зверталися до Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго», проте там повідомили, що проект має розробитися коштами селищної ради. Та питання і досі залишається невирішеним. Голова районної ради повідомив, що сьогодні роботи з будівництва та підключення будинків до ЛЕП є непосильними у фінансовому плані не лише для жителів, а й для бюджету громади. Тож потрібно чекати змін на законодавчому рівні чи шукати інші шляхи вирішення проблеми (робити проект під освітлення вулиці). Також одна з жительок поскаржилася, що вже майже 20 років на території її подвір’я знаходиться стовп із силовою лінією, яку електрики, коли надавалась ділянка під будівництво, обіцяли прибрати. Та вже стільки часу ніхто нічого так і не зробив. У цій ситуації Сергій Карпук також обіцяв розібратись.

 
За матеріалами газети "Шацький край"
 
 
Фотогалерея