ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

9 серпня, на кордоні між Польщею та Україну відбулося урочисте відкриття тимчасового пункту пропуску перетину кордону Адамчуки-Збереже

      9 серпня, на кордоні між Польщею та Україну відбулося урочисте відкриття тимчасового пункту пропуску перетину кордону Адамчуки-Збереже.
       Традиційно обидві делегації – Шацька та Влодавська – зустрілися на понтонному мосту на річці Західний Буг («Кордон № 1055 Збереже – Адамчуки»), який на чотири дні не роз’єднуватиме кордоном, а зблизить мешканців прикордонних регіонів.
      Від української сторони участь у заході взяли Роман Карпюк, заступник голови Волинської обласної ради, Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Віктор Радчук, депутат Волинської обласної ради, Сергій Кошарук, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості , Андрій Ткачук, в.о начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА, Олександр Ключук, голова Грабівської сільської ради , Ніна Вирович, директорка Шацького МБК та інші представники української делегації. 
      - Вже вдев’яте ми на декілька днів, спільно з польськими колегами, відкриваємо тимчасовий перехід в рамках Європейських Днів Добросусідства та, – говорить Сергій Карпук, голова Шацької районної ради. – Це значуща подія, яка зближує народи. Сподіваємося, що результатом зустрічі стане побудова постійного переходу, що дасть можливість економічної та культурної співпраці з Польщею, розвитку туризму.
      Після урочистого відкриття польсько-українська делегація, пройшовши митний та прикордонний , вирушили у місто Влодава, де відбулася ІХ міжнародна конференція «Наше Полісся, наш Буг». Вітали польські колеги віце-маршалек Grzegorz Kapusta; Andrzej Romanczuk, староста в Старостві Повітовому в м.Влодава; Wieslaw Muszynski, бургомістр м.Влодава; Adam Panasiuk, віце-староста м. Влодава та інші. Під час конференції учасники мали змогу більше дізнатися про реалізацію проектів в межах транс прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Також польські колеги представили короткий екскурс видатними місцями польського прикордоння та можливості спільно розвивати туризм. 
      З кожним роком Європейські дні добросусідства стають все більш популярними, на яких фіксується збільшення кількості перетинів кордону. Так, у 2017 році зафіксували 42 137 перетинів кордону, у 2016-му понтонний міст перетнули близько 50 тисяч осіб. Це майже вдвічі більше, ніж 2015 року, коли прикордонний контроль пройшли близько 27 тисяч осіб. 
      Цьогоріч перейти до Польщі через тимчасовий перехід можна до 12 серпня.

 

10.08.2018 року
 
Фотогалерея