ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
 
Новини

22 вересня Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв участь в урочистому вшануванні пам’яті полеглих у бою з червоними окупантами 28 вересня 1939 р. офіцерів та підофіцерів Війська Польського і Корпусу охорони пограниччя в Шацькому районі, які вже вдруге проводяться у селі Мельники


      Також участь взяли Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Людмила Цевух, виконуюча обов’язків голови Шацької селищної ради, Марек Запур, віце-консул Генерального консульства РП у Луцьку та інші гості.
      Організували урочистості за ініціативи громадської організації «Форум українських журналістів» у Волинській області, люблінської громадської організації «Srodowiskohufiecpracy» та за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Метою патріотичної акції стало поєднання українського та польського народів в гідному ставленні до спільних сторінок історії та спільній протидії новітній збройній агресії Росії в Криму та на Сході України.
      Генеральний вікарій Луцької дієцезії РКЦ Ян Бурас і отець Василь Хомич із храму УПЦ Святої Анни с. Мельники провели чин Богослужіння біля пам'ятника на честь убитих 28 вересня 1939 р. військовополонених із угрупування польського генерала Францішека Клеберга, котре вступило в нерівний бій із 52-ої стрілецькою дивізією РККА під командуванням генерала Івана Руссіянова. Учасники вшанували пам'ять полеглих у боротьбі 1939 р. та помолилися за здоров'я я українського війська, яке продовжує боронити Україну та всю Європу від російського окупанта на Донбасі в наш час.
      В межах заходу організовано спільний забіг українців і поляків «Дорога до миру», символічно на дистанцію 1939 метрів. В результаті переможцями визнано Даміана Данкєвіча (м. Люблін), Юрія Дударчука (с. Мельники) і Максима Шевчука (факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, м. Луцьк). Ще однією доброю традицією в с. Мельники стало спільне висаджування дерев у місцевому парку.
      На закінчення усі учасники отримали пісенні дарунки у виконанні колективу «Молодички» (Шацьк) і «Злагоди» з м. Луцька під керівництвом Ігоря Баранюка.

 

 

26.09.2018 року
 
Фотогалерея