ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

 

27 січня під головуванням Сергія Карпука відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради. Чимало актуальних питань із життя району вмістив план проведення засідання. Сільські та селищний голови разом із представниками влади протягом кількох годин шукали шляхи виживання місцевих громад в умовах політики затягування пасків.
Інформуючи присутніх із питання щодо наповнення місцевих бюджетів у 2015 році за рахунок власних надходжень та перспективи і резервів наповнення місцевих бюджетів у 2016 році, Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА, проаналізував імовірні надходження з кожного виду податку, наголосивши, що сільські ради мають докласти максимум зусиль, щоб наповнити свою казну. Особливий акцент мають зробити на акцизному зборі і платі за землю.
Співдоповідачем із цього питання стала Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції. Серед резервів наповнення місцевих бюджетів посадовець назвала організацію роботи щодо декларування доходів громадян, отриманих минулого року; уточнення списків боржників по платі за землю; легалізації зайнятості населення та заробітної плати; активізації надходження акцизного і туристичного зборів. Щодо останнього, то Світлана Володимирівна запропонувала створити при місцевих радах (мова йшла про Світязьку, Пульмівську і Шацьку селищну) спеціальні комісії, які, в умовах відсутності закону про зелений туризм, стали б дієвим механізмом стягнення податків із тих, хто приймає на відпочинок туристів.
Учасники засідання жваво обговорили проблему, яка протягом довгого часу викликає значний резонанс серед жителів району і поки що не має вирішення. Йдеться про використання земель без правовстановлюючих документів Шацьким районним споживчим товариством, тривалий конфлікт між його директором Петром Склезем і підприємцями, які мають торгові точки на орендованій в споживчого товариства землі (біля ресторану «Голубі озера).
Віталій Юрчук, начальник управління Держгеокадастру у Шацькому районі, відзначив, що відсутність дієвого механізму впливу на недобросовісних суб’єктів господарювання робить неможливим сплату ними плати за землю у повній мірі. В місцевих радах потрібно визначити інвестиційно-привабливі ділянки, зокрема в сфері сільського господарства, активізувати роботу в питанні оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які використовуються незаконно,  – усе це є резервом наповнення місцевих бюджетів.
Валерій Андросюк, заступник начальника управління соціального захисту населення Шацької РДА, інформував присутніх про пільги та соціальні виплати в 2016 році.
Проблеми підвозу та харчування дітей озвучив Анатолій Павлей, начальник відділу освіти Шацької РДА.

 
       
 
Фотогалерея