ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

       26 травня відбувся виїз­ний прийом громадян голо­вою Шацької районної ради Сергієм Карпуком у селах Пульмівської сільської ради.
       У селах Вільшанка та Ко­шари проживають разом 86 жителів, тож відповідно й та­ких проблем, які мешканці се­лища чи більших сіл не від­чувають, у них – чимало. Одне з приміщень, яке ще більш-менш збереглося у селі Віль­шанка, – клуб-бібліотека де  тепер за кошти фонду «Патрі­оти Во­ли­ні» (вже викорис­тано на при­д­бання матері­алів) та силами жителів села проводиться ре­монт. Там бу­де розташову­ватися ще й ФАП. Та коштів на завер­шення ремонту не вистачить, тому вільшанці попросили Сергія Карпука допомогти фінансово та передбачити кошти на це в районному бюджеті. Голова районної ради пообіцяв, що буде старатися знайти кошти на завершення ремонту як із залишків медичної субвенції, так і в районному бюджеті. Депутат сільської ради Юрій Кот скаржився на те, що у колишньому колгоспному (тепер розпа­йованому) приміщенні, яке хоче викупити інвестор, хтось починає красти шифер та виносити із середини залізо на металолом, а поліція злодіїв шукає не надто інтенсивно. Сергій Карпук попросив депутата написати відповідне звернення у районну раду, оскільки землі та приміщення колишнього колгоспу й справді могли б привабити інвесторів на сільську територію. Просили люди вирішити питання із пропуском місцевих жителів за прикордонну смугу, де хороший сінокіс та можливість порибалити; зробити щоденним маршрут до районного центру, який тепер курсує лише у базарні дні; зробити освітлення центральної вулиці; посприяти встановленню на вежу мобільного зв’язку підсилювача, оскільки в селі часто включаються білоруські мережі зв’язку; дати ро­з’я­с­нення про те, кому і на скільки у травні підвищилися пенсійні вип­лати та як робився перерахунок.
       Чи не найбільше жителів прийшло на прийом у селі Залісся. Тут мешканці стурбовані розростанням вшир місцевого сміттєзва­лища, яке вже загородило дорогу для під’їзду до городів. Люди визнають, що й самі винні в цьому, та просять прибрати сміття та загородити ту площу, аби вона була більш-менш впорядко­ваною. Сергій Карпук дав пропозицію укласти договір на вивезення сміття із КП «Бу­динкоупра­вління» або про­сити сільську раду організу­вати постійний вивіз сміття від населення. Скаржилися люди й на від­сутність пасо­вища для худо­би та землі для ве­дення сіль­ського­с­подарських робіт для тих, хто не має паїв, адже зем­лі, які були у колгоспі, або розпайо­вані, або заліснилися чи зна­ходяться у резерві. Сер­гій Кар­пук дав доручення сільсь­кому голові Русланові Куш­ні­ру віднайти землі для потреб жителів села, узго­ди­в­ши це із район­ним та обла­сним Дер­жгеокадастром (зем­лями за межами на­се­лених пунктів роз­поряджаються саме во­ни). Сільський голова пообіцяв, що вирішить цю проблему, бо є можливість надати землі для сільськогосподарських ро­біт із земель запасу сільсь­кої ради, та вирішити проб­лему із місцевим сміттєзва­лищем.
       Сільськогосподарські роботи та підготовка до літнього сезону позначилися на тому, що на прийом до голови районної ради в Пульмі прийшла лише одна людина – Віра Гловацька, просивши допомогти вирішити деякі особисті проблеми. Руслан Кушнір також висловив побоювання, що цього року бюджет Пульмівської сіль­ської ради може залишитися без туристичного збору, оскільки люди минулого літа, сплативши збір в розмірі 1% від отриманого доходу, вже за останні місяці мали зареєструвати свої доходи та сплатити ще 20% податку з доходів фізичних осіб та військовий збір, що вилилось людям у кругленькі суми. Голова каже, що в Пульмі лю­ди не мають від туризму таких доходів, як жителі села Світязь, натомість змушені були заплатити податки, нараховані по­дат­ків­цями району. Навчені таким досвідом люди, за словами сільського голови, навряд чи будуть тепер платити туристичний збір, відпо­відно й сільська рада втратить частину доходів. Можливо, аби цьому запобігти, на початку цього року з людьми потрібно буде провести роботу та роз’яснити норми податкового законо­давства, можливість реєструвати підприємницьку діяльність та спла­чувати податки.

За матеріалами газети "Шацький край"

 
Фотогалерея