ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Кошти на розвиток Шацького національного природного парку хочуть залучити з-за кордону

       Днями волинська делегація на чолі із головою Шацької райради Сергієм Карпуком, начальником управління природних ресурсів та екологіїВолинської ОДА ДмитромНовохатським, директором Шацького НПП Володимиром Захарком, старшим науковим співробітником відділу охорони природніх екосистем Інститут екології Карпат Національної академії наук України ПавломЯщенком та головним лісничим Шацького НПП Ігорем Сидоруком повернулася із Бресту, де обговорили шляхи розвитку біосферного резервату «Західне Полісся».
       Нагадаємо, що у 2012 році організаціяЮНЕСКО в рамках Програми «Людина і біосфера» (The Man and theBiosphere Programme (MAB))схвалила створення транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся», до складу якого увійшли території України (Шацький національний природний парк), Польщі (резерват «Західне Полісся»)та Білорусі (резерват «Прибузьке Полісся»).
       Щороку представники кожного резевату зустрічаються для обговорення та напрацювання векторів співпраці. Цьогоріч у Бресті відбулося четверте засідання Коородинаційної ради транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся».
       Як розповів директор Шацького національного природного парку Володимир Захарко, до міжнародного резервату з української сторони входить практично уся територія Шацького району – 73 тисячі квадратних кілометрів, з польської сторони - до 150 тис. квадратних кілометрів, білоруська територія – до 50 тисячквадрокілометрів.
       «Щоб керувати таким резерватом, раз на рік збирається Координаційна рада. Ми обговорюємо нагальні проблеми, які існують на польсько-білорусько-українських територіях. Зокрема, збереження розмаїття довкілля, зниження рівня грутнових вод, моніторинг цих процесів… Основною проблемою залишається фінансова.  Але у нас є унікальна можливість залучення європейських інвестицій, зокрема з Програми східного партнерства, Програми добросусідства «Білорусь-Польща-Україна», - розповів Володимир Захарко.
       Старший науковий співробітник відділу охорони природніх екосистем Інститут екології Карпат Національної академії наук України Павло Ященко пояснив, які переваги має статус резервату для розвитку територій.
       «Головна перевага – першочергова можливість залучити грантові кошти  чи фінанси з міжнародних проектів. ЮНЕСКО грошей не виділяє, їх можливо залучити тільки шляхом отримання грантів. Але якщо до ЮНЕСКО надходить проект із резервату, то його розглядають в першу чергу», - зауважив науковець.
       Також Петро Ященко розповів про те, що у Бресті обговорювалося питання, що польсько-білорусько-український резерват робить спільно, а не на своїх окремих територіях.  Приміром, мова велася про зонування резервату. Зі слів Павла Ященка, на українській території багато озер, тому цілком логічно, що це мала б бути рекреаційна зона.
       «Також говорили про підготовку кадрів. Польською стороною було запропоновано навчання українських студентів, яким видавали б диплом польсько-українського зразка. У Бресті також підтримують подібну ініціативу - університет ім. Пушкіна готовий співпрацювати із Люблінським університетом», - наголосив він.
       Директор Шацького національного парку Володимир Захарко додав, що головне питання на часі – розбудова спільної інфраструктури: створення екологічних, туристичних стежок, що включає у себе вирішення юридичних моментів,  впровадження спрощеногоперетину кордону для відвідувачів території резервату, його популяризація, а відтакШацького національного парку та України вцілому.
       Голова Шацької районної ради Сергій Карпук, який також перебував у складі української делегації, наголосив, що основна мета зустрічі представників трьох країн – пошук проблемних питань, які є спільними для України, Білорусії та Польщі та розробка стратегії дій задля їх вирішення. Голові райради вдалося поспілкуватися з заступникомМіністра природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Республіки БілорусьКачановськимІгорем Михайловичем щодо шляхів вирішення спільних питань розвитку територій біосферного резервату.
       «Зокрема, ми обговорили аспекти щодо відновлення, збереження та раціонального використання природніх ресурсів Шацького краю, Володавського повіті і Брестського району, – зауважив Сергій Карпук. – А екологічних проблем у нас багато: це і сортування, переробка та утилізація твердих побутових відходів, очищення питної води, будівництво каналізаційних мереж, покращення соціальної інфраструктури. Також ми висловили наше бачення щодо необхідності здійснення ряду заходів з метою підвищення туристичної привабливості нашого району».

11.10.2016 рік
 
Фотогалерея