ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Протягом останніх років рівень води озера Світязь значно знизився в порівнянні з багаторічною нормою

       Негативне явище викликає стурбованість у громадськості, висуваються версії можливих причин, які можуть на це впливати. Ще на початку відпочинкового сезону, за дорученням голови Шацької районної ради Сергія Карпука, було проведено засідання постійної комісії Шацької районної ради районної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики під головуванням Олександра Наумича. Для вирішення питання з обмілінням озера участь в засіданні приймали Ростислав Кравчук, виконуючий обов’язків начальника регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області; Михайло Тимощук, начальник Ратнівського міжгосподарського управління водного господарства; Іван Семенюк, начальник Шацької дільниці Ратнівського міжрайонного управління водного господарства; Сергій Забожчук, заступник директора ШНПП.
       В ході обговорення та аналізу метеорологічних показників, учасники засідання комісії ще раз підтвердили, що головною причиною зниження рівня води є значне підвищення середньої температури повітря (більше 2,5?С від багаторічної норми) та низька кількість опадів, які впливають на збільшення випаровуваності води та зниження живлення озера. І якщо на природні явища вплинути не можливо, то на штучне регулювання води частково можна. Стримати виток води та підтримувати оптимальний рівень води в озері Світязь у меженний період можуть водорегулюючі споруди. Так, необхідний ремонт гідротехнічної споруди на каналі , що сполучає озера Світязь і Луки – Перемут. Шлюз-регулятор був побудований давно та потребує капітального ремонту. Як було визначено спеціалістами за роки довготривалої експлуатації та атмосферних явищ у вигляді дощу,снігу запірна арматура піддалась корозії, залізобетонні конструкції підлягають замонолічуванню. Споруда не виконує своїх функцій. Вирішенням останньої проблеми на сьогодні є актуальним для керівництва району та області.
       Протягом червня-липня цього року проводилися виїзні засідання, виготовляється проектно-кошторисна документація, на що передбачено кошти з місцевих бюджетів, направлено клопотання до Волинської обласної ради та облдержадміністрації з проханням виділити кошти на співфінансування проекту.
       -Давно потрібно було провести ремонті роботи, - говорить Ростислав Кравчук, виконуючий обов’язків начальника регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, - тому що вода перетікає, витоки є. Враховуючи зміни клімату опадів у нас випадає норма, але через високі температури є і випаровування. Тому, завдяки регулюючій споруді ми зможемо зробити певний рівень води в озері весною, коли тане сніг, опади весняні. Ми набираємо рівень води в озері до певного рівня з урахуванням випаровування, що зможе утримувати водний баланс протягом року.
       Сергієм Карпуком, головою Шацької районної ради дано доручення внести зміни до районної програми Екологія 2016-2020, що дозволить залучити додаткові джерела фінансування на ремонт гідрологічних споруд в районі, очистки каналів, здійсненню контролю та ефективного використання води в озерах. На черговій сесії Шацької ОТГ уже прийнято рішення взяти гідроспоруду на баланс громади, воно мотивоване тим, що державний бюджет тепер воліє співпрацювати саме з об'єднаними громадами, а не сільськими радами. 
       Між собою поєднані всі озера, тож необхідно втримати баланс води без шкоди для природи. Цьогоріч буде проведено ремонт однієї споруди, а наступного року, в межах фінансування, полагодять і інші.

 

10.07.2019 року
 
Фотогалерея