ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

21 серпня Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв участь в одноденній фаховій майстерні на тему «Реформа місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної організації влади в Україні»

       На зустріч запрошено представників обласної та районих рад Волинської області. А відбувалося навчання в межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні » (ПУЛЬС), що впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад(УАРОР) за фінансової підтримки USAID.
       Зі вступним словом до присутніх звернулася почесний гість Ірина Вахович, голова Волинської обласної ради. Вона озвучила низку відкритих питань щодо реформи місцевого самоврядування та зміни адмінустрою області. Йдеться про джерела наповнення бюджетів, принципи формування ОТГ, повноваження, а, відповідно, й кількість районів чи повітів. "Будь-які реформи повинні мати не тільки концепцію та посили, а чіткий алгоритм того, що маємо зробити, які мають бути функції тих чи інших органів влади, і , головне, щоб люди розуміли, які вони матимуть з цього результати", - каже Ірина Вахович. На думку голови обласної ради, відсутність таких законодавчо встановлених алгоритмів від центральної влади, проблеми комунікації між виконавчою та представницькою владою області та меркантильні амбіції місцевих лідерів призвели до низки помилок на Волині в ході реалізації однієї з найбільш популярних в народі реформ.
       Доповідь готували експерти УАРОР та представники Міністерства регіонального розвитку. Перша частина доповіді стосувалася децентралізації та забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування в Україні. Присутніх коротко ознайомили з процесами об`єднання громад в країні та перспективними планами формування території областей. А після короткої дискусії учасники майстерні обговорювати перспективи та умови формування нового адміністративно-територіального устрою в Україні. Саме ця тема викликала у присутніх гостре обговорення та багато запитань.
       «В ході обговорення питання нової моделі адміністративно-територіального устрою Волинської області з експертами УАРОР з питань реформи органів місцевого самоврядування та представниками Мінрегіону, учасники круглого столу дійшли висновку, що рівень району не матиме жодних повноважень в частині муніципалітету, оскільки до цього часу не визначено джерела та обсяги наповнення укрупнених районів, а також питання, які повинні вирішуватися ними, - розповідає Сергій Карпук. - А отже, протягом останніх п’яти років не було розроблено дієву дорожню карту адміністративно-територіальної реформи. Як висновок, оновленій владі держави за короткий термін необхідно напрацювати ряд законодавчих нормативно-правових актів для завершення реформи до чергових місцевих виборів, виправивши всі помилки та недоліки останньої п’ятирічки».
       Відсутність далекоглядних конкретних планів на розвиток децентралізації та відсутність зв’язку теорії з практикою реального втілення деяких кроків реформи привела учасників круглого столу до безлічі питань. Більшість присутніх заявили, що після зустрічі у них виникло безліч питань, відповіді на які досі відсутні.

 

22.08.2019 року
 
Фотогалерея