ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Не шукайте причин не робити, шукайте можливості зробити

       Неухильне виконання платниками податків своїх обов’язків і продуктивна робота з виявлення порушників податкового законодавства з метою недопущення втрат в бюджеті є запорукою економічної безпеки району. Тому робота податківців у напрямку виявлення суб’єктів господарювання, які намагаються мінімізувати податкові зобов’язання за рахунок використання різноманітних схем і обікрасти бюджет триває. «Цілий рік за підтримки Шацької РДА та районної ради ми забезпечували реєстрацію підприємців, декларування доходів та сплату податків». Такими словами Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ розпочала засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради Сергію Карпуку озвучуючи перше питання порядку денного щодо резервів наповнення місцевих бюджетів. «Натомість ніякої співпраці в цьому напрямку не ведеться з боку землевпорядників деяких сільських рад району. До кінця року залишилось два місяці, а питання сплати земельного податку вкрай незадовільне».  
       Дещо покращилась ситуація серед фізичних осіб по сплаті туристичного збору. Люди свідомо почали сплачувати цей податок, але, як кажуть, чисто символічно. Тому Світлана Володимирівна запропонувала спільно з селищною, сільськими радами сформувати зразок журналу, який мають вести фізичні особи – приймальники відпочиваючих, і відповідно до якого буде збиратись туристичний збір. Також вона наголосила на тому, що потрібно відійти від такого поняття, як спонсорська допомога. Цей термін не оподатковується. Адже отримавши допомогу в розмірі 100 гривень, в подальшому підступитись до платника неможливо. Завжди є відмовка: «Я вже вам надав спонсорську допомогу». А що ці копійки в порівнянні з тим, скільки потрібно заплатити туристичного збору. Хочеться відмітити і той факт, що від місцевого бюджету залежить грейдерування наших доріг, вивіз ТПВ тощо. Неплатимо податки – не чекаймо реакції на наші вимоги?????.
       Підбиваючи підсумки свого виступу Світлана Сулік запропонувала пришвидшити роботу по здачах декларацій, провести звірки із землевпорядниками і на наступному засіданні Координаційної ради заслухати звіти селищного та сільських голів щодо питання наповнення місцевих бюджетів.
       Відвідуючи сільські ради району під час виїзних прийомів чимало громадян звертаються допомогти відремонтувати клуб чи садок, з іншими наболілими питаннями. «Від сільських голів запитів, що потребують першочергового вирішення на території їхньої сільської ради, чомусь не має. Невже все так добре?», -- констатував Сергій Карпук, намагаючись достукатись до свідомості присутніх представників місцевих органів самоврядування. «Бездіяльність деяких голів вражає, зважаючи на те, що районна рада сьогодні спроможна фінансово допомогти у виготовленні проектно-кошторисної документації на ті чи інші роботи. Складається думка, що ви шукаєте причини не працювати, а не шукаєте можливості зробити». Тому Сергій Вікторович порекомендував серйозніше відноситись до своїх службових обов’язків.
       Сергій Віннічук, Шацький селищний голова інформував присутніх про участь селищної ради у проектах. Розповів про процес надання заявок на участь у проекті, термін їх розгляду. Відмітив і те, що цей процес набув широкого розповсюдження, тому потрібно зважено і конструктивно підходити до вибору об’єкту для майбутнього проекту.
       В ході роботи засідання було обговорено питання встановлення камер відеонагляду на території населених пунктів району. Своє бачення з цього приводу висловив Віталій Мархальчук, начальник Шацького відділення поліції. Він зазначив, що в цьому напрямку потрібно опрацювати ще багато питань, і найголовніше з них – фінансова сторона.
       Що стосується питання підготовки до зими, то, як зазначив Сергій Сидорук, перший заступник голови Шацької РДА, ситуація під контролем. Чого не можна сказати про стан процесу добровільного об’єднання громад. Навколо цього питання постійно тривають дискусії і найбільш категорична в цьому громада с. Пулемець. Що ж зачекаємо.

.        Ліана МИСЮРИНА

24.10.2016 рік
 
Фотогалерея