ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

28 вересня Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв участь в урочистому вшануванні пам’яті полеглих у бою з червоними окупантами 28 вересня 1939 р. офіцерів та підофіцерів Війська Польського і Корпусу охорони пограниччя в Шацькому районі

      На захід, який відбувався у селі Мельники прибули Ірина Вахович, голова Волинської обласної ради, Олександр Киричук, в. о. голови Волинської обласної державної адміністрації, Григорій Пустовіт, в.о. Луцького міського голови, Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької районної державної адміністрації, Людмила Цевух, виконуюча обов'язки голови Шацької селищної ради (ОТГ), Олександр Жук, голова правозахисної громадської організації ім.Василя Стуса, представники громадських організацій, а також українська та польська молодь. Прибули й генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур, представник маршалека Люблінського воєводства Ярослав Ставєрські та інші гості.
      Організували урочистості за ініціативи громадської організації «Форум українських журналістів» у Волинській області, люблінської громадської організації «Фундація незалежності»та за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Метою патріотичної акції стало поєднання українського та польського народів в гідному ставленні до спільних сторінок історії та спільній протидії новітній збройній агресії Росії в Криму та на Сході України.
      Монах-францисканець Олександр Лукащук із м. Ковель та отець Василь Хомич, священник храму святої праведної Анни УПЦ с. Мельники провели чин Богослужіння біля пам'ятника на честь убитих 28 вересня 1939 р. військовополонених із угрупування польського генерала Францішека Клеберга, котре вступило в нерівний бій із 52-ої стрілецькою дивізією РККА під командуванням генерала Івана Руссіянова. Учасники вшанували пам'ять полеглих у боротьбі рівно 70 років тому та помолилися за здоров'я українського війська, яке продовжує боронити Україну та всю Європу від російського окупанта на Донбасі в наш час.
      Почесну варту біля монументу несли військовослужбовці місцевих відділів прикордонної служби Луцького прикордонного загону та відділу Надбужанського загону Прикордонної варти Республіки Польща в Дорогуску.
      В межах заходу організовано спільний забіг українців і поляків «Дорога до миру», символічно на дистанцію 1939 метрів.Ще однією доброю традицією в с. Мельники стало спільне озелення парку, що у с.Мельники. Цьогоріч керівники двох країни висадили трояндову алею.
      На закінчення усі учасники отримали пісенні дарунки у виконанні колективів «Марічка»(Мельники) та «Молодички» (Шацьк).

 

30.09.2019 року
 
Фотогалерея