ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

До чергової сесії Шацької районної ради на розгляд депутатів готується текст звернення депутатів Шацької районної ради до Президента України щодо доцільності та правомірності виділення земельних ділянок у власність фізичним особам Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області та отримання у власність земельних ділянок на території

      Про це йшлося під час засідання постійної комісії районної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів, яка відбулася на початку жовтня, під головуванням Ніни Хомич та за участю голови районної ради Сергія Карпука.
      Так, 21 лютого 2018 року Шацькою районною радою Волинської області було прийнято рішення №22/45 «Про звернення депутатів Шацької районної ради щодо доцільності та правомірності виділення земельних ділянок у власність фізичним особам Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області на території Шацького району». Підставою затвердження вище вказаного звернення було надання Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області в порушення чинного законодавства України, на думку депутатів, у власність громадян 19 земельних ділянок, що розташовані навколо озер Світязь та Люцимер та які в подальшому за цивільно-правовими договорами були придбані такими громадянами, як Келбасович П.І. та Кольбух А.В. З відповідей на звернення стало відомо, що 12.03.2018 прокуратурою Волинської області було відкрито кримінальне провадження №42018030000000076 за ч.1 ст.364 КК України по факту неправомірних дій службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Волинській області. Про подальший хід здійснення досудового розслідування кримінального провадження №42018030000000076, розпочатого за фактами, викладеними у зверненні від 21.02.2018 року, ніякої інформації на адресу Шацької районної ради Волинської ради не надходило. У зв’язку з цим Шацька райрада Волинської області звернулась до Прокуратури Волинської із відповідним запитом з приводу стану досудового розслідування вище вказаного кримінального провадження. Як повідомила Луцька місцева прокуратура, якою здійснювалося досудове розслідування, за результатами досудового розслідування винесено постанову про закриття кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 284 КПК України у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Текст даного звернення також буде допрацьовано та подано до розгляду депутатів на черговій сесії районної ради.
      Підтримати молочне господарство просить керівництво Шацького молокозаводу. У жителя села Хрипськ на сьогодні в господарстві є 37 голів великої рогатої худоби, з них 13 дійних корів. Молоко селянин здає в Шацьк. На сьогодні господар хоче збільшити кількість худоби, але є проблема з відсутністю потрібної площі пасовиська. Тому на комісії було розглянуто питання можливості надання землі для випасу худоби, спільно з Віталієм Юрчуком, начальником міжрайонного управління у Любомльському і Шацькому районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області. Під час обговорення, постійна комісія рекомендувала Ростанській сільській раді розглянути можливість облаштування громадських пасовищ шляхом передачі земель з державної у комунальну власність та звернутися до Держгеокадастру для виготовлення документів на оформлення громадського пасовища. Власнику господарства депутати порадили звернутися до сільської ради щодо можливості користуватися землям не витребуваних паїв. А також депутати рекомендували районній державній адміністрації підготувати та подати на розгляд сесії районної ради зміни до програми підтримки фермерських господарств.
      До Шацької районної ради надійшов лист від Горохівської районної ради щодо підтримки звернення депутатів Горохівської районної ради до Президента України, голови Верховної Ради України щодо майбутнього продажу земель. Подібне звернення надійшло і від депутата Андрія Лисого, який пропонує звернутися до Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення. Депутати розглянули тексти звернень, та вирішили об’єднати їх, допрацювавши. Сергій Сидорук висловив думку про те, що ринок землі необхідний, проте не в такій редакції закону, як є він зараз. Підготувати текст звернення доручено депутатам постійної комісії районної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів.
      Після доопрацювання звернень, комісія повторно збереться, аби прийняти остаточні рішення щодо винесення питань на розгляд депутатів на черговій сесії районної ради, що відбудеться 25 жовтня.

 

15.10.2019 року
 
Фотогалерея