ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Чи використають можливість збудувати нову школу в с.Піща

       Школа у селі Піща Шацького району розташована у мальовничій місцині. Маленькі корпуси, які радше схожі на звичайні хатини, розкидані одне від одного на відстані кількох десятків метрів. Навчальний заклад знаходиться на березі Піщанського озера. До води – рукою подати.
       Піщанська школа працює з 1913 року. Спочатку це був церковно-приходський освітній заклад, де знання здобували лише маленькі діти. З часом з початкової школа реорганізувалася у середню. Зараз тут 137 учнів – з Піщі, Острівя та Затишшя.
       Директор школи села Піща Любов Ковальчук розповідає, що опалення у школі – пічне, а тому не завжди вдається досягнути відповідного температурного режиму.
       Нову школи тут обіцяють збудувати ще з 1968 року. У 2010 році це питання знову активно обговорювалися, але вирішили натомість звести школу у селі Ростань. Три роки тому влада знову запевняла громаду, що шукатимуть можливості для будівництва навчального закладу – комфортного та сучасного. Але за ці роки навіть не спромоглися виготовити проектно-кошторисну документацію. Без неї – хоча б про орієнтовну вартість будівництва говорити не можна.
       «До червоного корпусу попередньо планувалося добудувати 8 класних приміщень, спортивний зал і шкільну їдальню, – ділиться так і не реалізованими поки що планами директор Любов Ковальчук. – У приміщенні, яке зараз використовується під їдальню, планували облаштувати актовий зал.
       До слова, ця будівля колись була будиночком для священика. 50 років тому її тимчасово реорганізували. Але це тимчасово триває і досі. Зараз у цій будівлі  також розташовані бібліотека і музей. У цій споруді немає фундаменту. Вона – повністю дерев’яна.
       Шкільна вбиральня – тут на вулиці. Директор зауважує, що цього року була можливість облаштувати внутрішні санвузли. Але технічно… місця в жодному з корпусів – немає. Через відсутність внутрішніх вбиралень, у дітей виникають проблеми із здоров’ям.
       Піщанський сільський голова Олександр Бакун запевняє, що сільрада зробила все можливе, аби розробити документацію на прибережну смугу. Саме на ній і повинен бути зведений новий навчальний заклад. Кошти на виготовлення цих документів виділили з сільського бюджету, частину надали спонсори.
       Для депутата Шацької районної ради Лідії Забродоцької Піщанська школа – по-справжньому рідна. Навчалася тут сама, упродовж трьох років відвідував цей освітній заклад і син.
       Лідія Миколаївна нині мешкає у сусідньому селі Затишші. Цього року там закрили малокомплектну школу.
       «Більшість дітей відвідують тепер навчальний заклад у селі Мельники, двоє – ходять сюди, у Піщу. У Мельники дітей довозить стара «газель». Оскільки такий мікроавтобус розрахований на невелику кількість місць, то школярів довозять у два етапи. У Піщу ж – учні добираються самі громадським транспортом», – розповідає районний депутат.
       «Щодо стану Піщанської школи ми неодноразово піднімали питання на сесіях Шацької райради. На сьогодні червоний корпус – це єдиний, який безпечний для навчання. Решта – в аварійному стані: десь у них прогнила підлога, десь – провисла стеля. Передусім зараз необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво», – каже Лідія Забродоцька.
       Голова Шацької районної ради Сергій Карпук розповідає, що рішення про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації у розмірі 290 тисяч гривень райрада прийняла на черговій сесії районної ради. Тому чекаємо від керівництва районного відділу освіти замовлення ПКД аби в подальшому була можливість залучати кошти на будівництво школи.

.        Ольга Максим’як

25.10.2016 рік
 
Фотогалерея