ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

22 листопада відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради, під головуванням Сергія Карпука

       22 листопада відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради, під головуванням Сергія Карпука. До порядку денного включено ряд питань щодо співпраці районної та сільських рад.
       Про спільне утримання комунальних установ на території Шацького району обговорювали спільно зі Світланою Крецу, директором КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», Людмилою Єрофєєвою, начальником відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА та Олександром Бебком, начальником управління фінансів Шацької РДА. І одним з ключових, є питання функціонування медицини в районі.
       Уже наступного року зміниться система фінансування медичної галузі. Це торкнеться і вторинного, і первинного рівнів надання медичної допомоги. Як відомо, до первинного рівня надання медичної допомоги належать ФАПи та амбулаторії, до вторинного та третинного – лікарні різних типів. На сьогодні «первинка» фінансується з коштів Національної служби здоров’я України (НСЗУ), а «вторинка» - з державного бюджету. Гроші на утримання ФАПів, амбулаторій надходили в бюджет Шацької лікарні в залежності від кількості підписаних медичних декларацій з місцевими сімейними лікарями.
       До 1 квітня 2020 року для отримання коштів лікарня повинна укласти договір з НСЗУ. Для цього потрібно виконати ряд умов, серед яких основними є оснащення відповідним обладнанням та забезпечення та кадровими ресурсами.
       Після підписання договору з НСЗУ, зміниться й алгоритм фінансування: 60% глобального бюджету і 40% за надані медичні послуги.
       Як повідомила Світлана Крецу, спроможна мережа Шацького району на даний час складається з 3 амбулаторій та 2 пунктів здоров’я (Світязь і Мельники). Тож керівництво Шацької лікарні звернулися з пропозицією додати ще декілька пунктів здоров’я і додатково запропонували облаштувати пункти здоров’я в селах Ростань, Припять, Пехи, Смоляри Світязькі. На сьогодні очікують відповідь. Світлана Крецу вважає, що сільська медицина, зможе вижити лише завдяки підтримці місцевої влади.
       Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, запевнив, витрати, що стосуються медичної частини, утримання приміщення Шацької районної лікарні та амбулаторій залишаються на районному бюджеті, а утримання приміщення ФАПів – питання бюджетів сільських рад.
       В процесі обговорення робочих питань, керівники досягли згоди щодо утримання ФАПів.
       Також Світлана Крецу надала роз’яснення щодо питань, які було піднято під час виїзних прийомів громадян. Запитували жителі щодо можливості виїзду на ФАП вузьких спеціалістів. Але, на жаль, НСЗУ не буде оплачувати таку послугу, як виїзд вузьких спеціалістів (хірурга, невропатолога, окуліста тощо) на села. Вона відноситься до вторинної медичної допомоги, тому огляд на селах забезпечує лише сімейний лікар. Так як і в амбулаторії не може працювати стоматологічний кабінет, тому, що це також вторинний рівень надання медичної допомоги. Амбулаторія є структурним підрозділом первинної медичної допомоги. Також варто знати, що з наступного року вся стоматологічна допомога стає платною. НСЗУ буде оплачувати лише дитячу та ургентну (гострий біль) стоматологію.
       Директор КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради» звернула увагу, що останнім часом напружена епідемічна ситуація у зв’язку з захворюванням на дифтерію в певних регіонах України. Такі щеплення дорослому населенню потрібно отримувати 1 раз на 10 років і для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря за щепленням. Вакцини є достатньо, вона безкоштовна. Щеплення проводять як в амбулаторіях, так і сільських ФАПах району. Про графік виїздів лікарів можна дізнатися у фельдшера. Лікар попросила серйозно ставитися до свого здоров’я.

 

03.12.2019 року
 
Фотогалерея