ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

18 грудня відбулося засідання засідання постійної комісій з питань охорони здоров’я, культури, освіти, духовності, соціаль ного захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту, під головування Романа Вензловського та за участю Сергія Карпука, голови Шацької районної ради

       До порядку денного комісії винесено 11 питань. Депутати розглянули звіт голови районної ради Сергія Карпука за період з грудня 2018 по листопад 2019 року. Віктор Плейтух інформував про виконання Шацькою районною державною адміністрацією делегованих повноважень у 2019 році.
.
       Антоніна Пилиповець, начальник управління праці та соціального захисту населення Шацької районної державної адміністрації інформувала про затвердження районної Програми підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їх сімей на 2020-2022 роки, про хід виконання районної Програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки та про встановлення у 2020 році розмірів щомісячної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та матері загиблого сина в Афганістані.
.
       Також депутатами було заслухано інформацію Шацького районного військового комісаріату про внесення змін до Порядку надання одноразової грошової матеріальної допомоги особам, які зараховані на військову службу за контрактом. Було прийнято рішення внести зміни до Порядку (затвердженої рішенням районної ради від 06.04.2016 року №5/5) в розділ 1. Загальні положення, в пункт 1.2. «грошова матеріальна допомога надається одноразово жителям Шацького району, які призвані районним військовим комісаріатом» замінити на «грошова матеріальна допомога надається одноразово особам, які призвані районним військовим комісаріатом».
.
       Одним із питань, які розглянули депутати на засіданні комісії стосувалися забезпечення житлом дітей-сиріт Шацького району. Олена Кропивник, начальник служби у справах дітей Шацької районної державної адміністрації, розповіла депутатам про хід виконання районної Програми щодо забезпечення житлом дітей сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2021 рік у 2019 році. Як повідомлено депутатам, станом на 10.12.2019 року на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. З них: дітей-сиріт - 10, дітей, позбавлених батьківського піклування, - 21, які проживають в сім’ях опікунів та піклувальників - 25, в прийомних сім’ях - 4, в інтернатних закладах – 2.
       Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають власне житло (частку житла) – 3 дітей, мають житло на праві користування – 27 дітей і 1 дитина не має житла.
       На даний час на соціальному квартирному обліку та обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов перебуває 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
       На виконання даної програми у 2019 році виділено 100 тисяч гривень для ремонту житлового будинку, яка належить на праві власності особі з числа дітей-сиріт у смт Шацьк по вул. Гагаріна (50 тис. – Шацька ОТГ, 50 тис. – субвенція з обласного бюджету).
.
       Про хід виконання районної цільової програми «Молодь Шацького району» на 2016-2020 роки інформував Анатолій Пех, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Шацької районної державної адміністрації. З метою відродження та збереження народних традицій і звичаїв відділ освіти, молоді та спорту сприяє проведенню районних фестивалів, конкурсів, концертів, виставок та участі в них учнівської молоді та учнів пільгових категорій. Серед учнівської молоді закладів загальної середньої та позашкільної освіти проводяться такі заходи, як: виставка декоративно-прикладного мистецтва та художнього мистецтва, фестиваль дитячої творчості «Дитинство скликає таланти», фестиваль художньої творчості «Ми діти твої, Україно!», конкурс-фестиваль «Різдвяна зірка», конкурс малюнків «Подарунок від Святого Миколая для учасника бойових дій», «Охорона праці очима дітей» та « Потрібні дітям, як вода-правила безпеки та здоровий спосіб життя» тощо.
       В рамках Спортивних ігор школярів Волині проводяться Спортивні ігри школярів району (проведено 9 змагань, а саме з баскетболу, волейболу (юнаки/дівчата), настільного тенісу, легкоатлетичного кросу, «Старти надій», легкої атлетики, футболу). Протягом 2019 року був проведений районний етап дитячих спортивних змагань «Веселі старти», районний фестиваль «Мама, тато, я – спортивна сім’я», змагання з футболу «Шкіряний м’яч».
       В усіх навчальних закладах І-ІІІ ступенів створені гуртки військово-патріотичного напрямку «Сокіл»(Джура), «Школа безпеки», «Влучний стрілець» та інші.
       На покращення матеріально-технічної бази предмету «Захист Вітчизни» закладів освіти району у 2019 році відділом освіти, молоді та спорту здійснено закупівлю військової форми, пневматичної зброї, інвентарю та обладнання на суму 67 тис грн..
       Одним з пріоритетних напрямів роботи з учнівською та студентською молоддю є військово-патріотичне виховання як процес цілеспрямованого систематичного формування почуття патріотизму, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності держави. Постійно організовуються волонтерські доброчинні заходи, активною та налагодженою є співпраця з інститутами громадянського суспільства.
       Також з метою пропаганди здорового способу життя, підвищення престижу військової служби, почуття патріотизму, залучення молоді до систематичних занять військово-прикладними видами спорту, як однієї з форм підготовки молоді до служби в армії, 12 квітня 2019 року було проведено районну Спартакіаду серед допризовної молоді. 10-13 квітня збірна команда допризовників Шацького району приймала участь в обласних змаганнях у місті Володимир-Волинський.
       На виконання плану організаційно-практичної роботи по виконанню цільової соціальної програми «Молодь Шацького району» збільшено залучення школярів до роботи у громадських шкільних організаціях. На даний час 73% школярів залучені до роботи в громадських організаціях учнівських самоврядувань. У всіх закладах освіти діють президентсько-парламентські республіки, дитячі організації.
       З метою пропаганди та утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі щороку проводиться Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене". Головною метою акції є здійснення інформаційно-просвітницької роботи щодо відповідального ставлення до свого здоров’я, підвищення соціальної активності та виявлення фактів порушень чинного законодавства щодо незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів
       Для популяризації дитячої творчості, пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи 2 грудня було організовано районну виставку-конкурс святкових композицій «Новорічний подарунок». В конкурсі взяли участь діти різних вікових категорій. Найкращі доробки з новорічно-різдвяної атрибутики представлені учнями філії ЗОШ І-ІІ ст.. с. Підманево ОЗЗСО І-ІІІ ст.. «Світязький ліцей», ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Ростань та БДЮТ.
       З 5 листопада по 26 грудня 2019 року в районі проходить патріотична акція «Захисти Захисника» присвячена Дню захисника та Дню збройних Сил України. В рамках акції учні 5-ти навчальних закладів виготовляють сітки для маскування позицій та особового складу підрозділів української армії, що виконують завдання в районі проведення Операції об’єднаних сил на території першої та другої смуги оборони.
       У ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща та ОЗЗСО І-ІІІ ст. «Світязький ліцей», де діють музеї, організовані постійно діючі експозиції: «Історична та культурна спадщина України». У шкільних бібліотеках систематично розгортаються виставки літератури, приурочені національно-визвольним датам та висвітленню подій: вшанування учасників АТО, відзначення Дня Голодомору, Дня Соборності, вшанування Героїв Небесної Сотні, Революції Гідності та інших національно-патріотичних свят.
       Для організації змістовного дозвілля, що пропагує національну культуру, духовність, здоровий спосіб життя, в закладах культури району проводиться робота по культурному обслуговуванню молоді, організовуються вечори відпочинку, дискотеки, конкурси.
       Клубні працівники культури вводять нові форми й методи організації дозвілля, які надають молоді можливість розкриття таланту, духовно-емоційних та розумових здібностей.
       З метою виявлення та розкриття талановитих виконавців до Дня Молоді проведено районний молодіжний фестиваль-конкурс української естрадної пісні «Молодь, співай!». У конкурсному змаганні взяли участь 15 виконавських одиниць (всього 21 учасник).
       Молоді люди беруть активну участь в районних конкурсах, фестивалях, проведенні днів села, відзначенні професійних та державних свят.
       Антоніна Пилиповець, начальник управління праці та соціального захисту населення Шацької районної державної адміністрації інформувала про затвердження районної Програми підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їх сімей на 2020-2022 роки, про хід виконання районної Програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки та про встановлення у 2020 році розмірів щомісячної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та матері загиблого сина в Афганістані.
.
       Заслухавши інформацію по всіх пианнях, постійна комісія вирішила рекомендувати голові районної ради проект рішення розглянути на черговій сесії районної ради і прийняти. З усіма проектам рішень можна ознайомитися на сайті районної ради в розділі «Сесії».

20.12.2019 року
 
Фотогалерея