ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

13 січня в селищі Шацьк відбулося засідання робочої групи щодо вивчення проблеми обміління Шацького поозер’я

       В засіданні взяли участь Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Віктор Плейтух, в.о. голови Шацької райдержадміністрації, Ростислав Кравчук, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Михайло Тимощук, начальник Ратнівського міжгосподарського управління водного господарства; Іван Семенюк, начальник Шацької дільниці Ратнівського міжрайонного управління водного господарства. На засідання також прибули Ірина Богатко, представник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Людмила Цевух, в.о. голови, секретар Шацької селищної ради, Микола Цвид, голова Світязької сільської ради, Петро Юрчук, провідний науковий співробітник Шацького НПП, Микола Грицюк, головний спеціаліст відділу Держгеокадастру у Шацькому районі.
       Відповідно до висновків науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України найбільш вагомим чинником негативного впливу є зміни клімату. Посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем. Неефективність функціонування меліоративних систем обумовлена декількома причинами, головними з яких є конструктивна недосконалість (неможливість реалізації функції подвійного регулювання) та незадовільний технічний стан через зношеність і низький рівень експлуатації. За інформацією, Шацького національного природного парку рівні падіння озер Люцимер та Чорне значно відрізняються від показників озера Світязь. Науковці стверджують, що така різниця через те, що в Світязі вільний водопотік, тоді як Люцимер чи Чорне мають робочі водостримуючі та водопереливні споруди.
       - Сьогодні Київ готовий допомогти нам фінансово, - каже Ростислав Кравчук, - але нам необхідно конкретно знати, для чого і скільки грошей потрібно. А щоб проводити роботи, необхідні попередньо розробити кошториси, провести державні експертизи.
       В процесі обговорення виявилося, що обстеження водної системи Шацького району, що були проведені раніше, стосувалися лише окремих водних об’єктів, тож не можуть показати повну картину її функціонування. Як зазначилося, меліоративна система створювалася ще за радянських часів. Після розпаювання земель, канали були передані на баланси управлінь водного господарства та сільських (селищної) рад. Варто зазначити, що не всі місцеві ради мають фінансові ресурси для належного утримання водних об’єктів. Є й інша проблема – немаленька кількість бажаючих нажитися на зрізаному з гідроспоруд металі.
       Сергій Карпук зазначив, що потрібне комплексне обстеження. Голова районної ради запропонував залучити проектну організацію, яка б здійснила комплексне обстеження водного господарства району, актуалізувала карти з нанесенням меліоративної мережі та напрями руху води, з внесенням даних в електронну систему. На проведення інвентаризації погоджуються і керівники водного управління, адже функціонування деяких гідроспоруд матиме вплив на поруч розташовані поля, де можливо ведеться господарська діяльність. На сьогодні в Україні є компанії, які займаються обстеженнями, дослідженнями та документаціями водних об’єктів.
       Тож на засіданні було прийнято рішення управлінню екології та природних ОДА ресурсів підготувати проект доручення голови Волинської ОДА щодо утворення інвентаризаційної комісії для визначення вартості ремонтних робіт на міжгосподарській та внутрішньогосподарській меліоративної мережі Копаївської осушувальної системи Шацького району та проведення відновлення реперів, які були побудовані в Шацьких озерах для моніторингу рівневого режиму. Відповідно до протоколу засідання, вже до 15 лютого комісія повинна надати результати інвентаризації та пропозиції щодо проведення ремонтних робіт.
       Після засідання присутні виїхали на місце, аби оглянути гідротехнічні споруди та визначити пріоритетні роботи, необхідні для підвищення рівня води в озерах Шацького району.

 

17.01.2020 року
Фотогалерея