ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

7 лютого Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв участь в розширеній нараді представників Національної служби здоров'я із керівництвом області та медичним активом Волині

       7 лютого Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв участь в розширеній нараді представників Національної служби здоров'я із керівництвом області та медичним активом Волині. Також взяла участь у нараді Світлана Крецу, директор КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради» та Мирослава Редько, головний бухгалтер КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради».
       Аби роз'яснити, якими будуть подальші кроки у підготовці до другої хвилі медичної реформи та трансформації фінансування медичної галузі України прибула директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця, її заступник Володимир Мельничук, а також очільниця Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко, а також представники проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».
       Як повідомила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, станом на сьогодні у Волинській області 100% спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. Вона відмітила високий рівень готовності до реформування медичної галузі на Волині. В електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано близько 98 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – близько 98 % медзакладів. Станом на 3 лютого 2020 року до контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові понад 84 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Волинській області.
       Мар’яна Возниця, представниця НСЗУ, наголосила, що з 1 квітня 2020 року медзаклади отримуватимуть бюджетні кошти виключно через Національну службу Здоров’я України та за певний перелік послуг, який надасть заклад пацієнтам. Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко нагадала, що дотепер лікарні фінансували за кошти субвенції з держбюджету, а у центрі цієї системи було ліжкомісце, втім після 1 квітня 2020 року, коли запрацює Програма медичних гарантій усе має змінитися.
      "Була велика кількість невиправданих госпіталізацій і часто люди перебували на лікування довше, аніж це було потрібно, із 1 квітня у центрі системи буде пацієнт, а НСЗУ закуповуватиме медичну послугу в інтересах пацієнта. Якщо ж пацієнт не підписав декларацію, то може розраховувати лише на безоплатне надання екстреної ургентної допомоги, а всі інші послуги будуть платними", - сказала вона.
       НСЗУ контрактуватиме 27 пакетів медичних послуг, серед них є кілька пріоритетних, за які оплачуватимуть підвищений тариф. Не входитимуть у пакети медичних послуг, наприклад, відшкодування за лікування у палатах покращеного перебування, посилене харчування, пластична хірургія та масажі.
       Під час наради також було обговорено практичні питання функціонування медичних комунальних некомерційних підприємств, а також проблеми, з якими можуть стикатися керівники таких медзакладів чи місцеві ради як засновники чи власники КНП.

 

10.02.2020 року
 
Фотогалерея