ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

17 лютого відбулося двадцять сьоме засідання постійної комісії Шацької районної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики під головуванням Олександра Наумича

       Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку району на 2020 рік інформувала депутатів Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації. Це питання депутати слухають на засіданнях всіх постійних комісій районної ради.
       Також Ольга Романська розповідала депутатам про хід виконання районної Програми «Питна вода Шацького району Волинської області» на 2012-2020 роки у 2019 році та Про хід виконання районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2020 роки.
       Населення району забезпечується водопостачанням за рахунок автономних систем водопостачання – артезіанські свердловини та колодязі (всього: 3597 колодязів, 137 артезіанських свердловин – з них 28 законсервовані або недіючі). Більшість свердловин – це системи водопостачання колишніх СВК та КСП, що здійснюють постачання води, яка може використовуватись лише як технічна, через великий вміст заліза, у зв’язку з цим всі системи водопостачання потребують капітального ремонту водопроводу та переобладнання із встановленням станцій обеззалізнення. Програма «Питна вода Шацького району Волинської області» передбачає влаштування станцій знезалізнення для поліпшення якості питної води в загальноосвітніх школах смт. Шацьк, с. Мельники, с. Світязь, с. Пульмо та Шацька РЛ; будівництво нових централізованих водопровідних мереж для забезпечення населення якісною питною водою в смт. Шацьк, ур. Гряда та с. Пульмо.
       На виконання вказаної програми у 2019 році кошти не виділялись. Виконком Шацької селищної ради ініціює розроблення проекту водопостачання селища Шацьк із встановленням станції доочищення питної води (станції знезалізнення) для поліпшення якості питної води в системі централізованого водопостачання смт Шацьк на водонапірній вежі.
       Андрій Семенюк, начальник Шацького відділення поліції звітував про діяльність поліції у 2019 році. Персонал Шацького відділення поліцію налічує 38 поліцейських. Некомплект складає 1 працівник (2,5 %). Не вистачає слідчого в слідчому відділенні, що створює додаткове навантаження на інших слідчих при розслідуванні кримінальних проваджень та несенні служби в складі нарядів. На період літнього відпочинку громадян в Шацькому районі до Шацького відділення поліції щорічно прикомандировується 16-20 чол. особового складу ГУНП у Волинській області, Патрульної поліції, персоналу сусідніх відділів та відділень поліції, які задіюються до несення служби в місцях масового відпочинку громадян.
       За 2019 рік надійшло 2044 повідомлень, з них: кримінальні правопорушення (крадіжки – 42 % (45), ДТП з потерпілими – 24% (26), шахрайства – 20 % (22),отримання легких тілесних ушкоджень - 13 % (14)) та інші повідомленнях про події (побутові сварки, конфлікти ї – 53,7% (925), смерті громадян – 8,0% (139), пожежі – 1,5% (26), інші правопорушення – 36,8%). У 2019 році в Шацькому районі сталося 52 ДТП, з них 5 за участю дітей. В ДТП постраждало 19 осіб і 7 загинуло.
       Павло Яблонський, виконуючий обов’язки начальника відділу прикордонної служби «Світязь», ознайомив депутатів з основними акцентами програми сприяння матеріально-технічному забезпеченню для прикордонних підрозділів Луцького прикордонного загону, що дислокуються в межах ділянки відповідальності Шацької районної ради у 2020 році, яку депутатам і пропонувалося затвердити. Доповідач повідомив, що під цю програму проситимуть закласти 100 тисяч гривень . Ці кошти необхідні для забезпечення підрозділів відділу прикордонної служби «Світязь» Луцького прикордонного загону достатньою кількістю будівельних матеріалів, оргтехніки, запасних частин до транспортних засобів та засобів малої механізації для інженерного облаштування державного кордону, утримання інженерних засобів в пунктах пропуску, підтримання наявної інфраструктури відділу прикордонної служби та пунктів пропуску, в належному стані. Також Павло Яблонський повідомив, що планується реконструкція пунктів пропуску. Діючі пункти пропуску з Білоруссю «Піща» та «Пулемець»є тимчасовими і, за словами доповідача, не відповідають сучасним умовам. Наприклад, буферна зона становить понад 5 км, що є завеликою відстанню. Уже визначено ділянки, які розташовані в близькості близька 100 м від кордону та розроблений детальний план території.
       Ці питання буде винесено на розгляд депутатів Шацької районної ради під час чергової сесії 20 лютого. Заслухавши інформацію по всіх питаннях, постійна комісія вирішила рекомендувати голові районної ради проект рішення розглянути на черговій сесії районної ради і прийняти. З усіма проектам рішень можна ознайомитися на сайті районної ради в розділі «Сесії».
       Розглядали депутати інші питання, що стосуються роботи комісії. Так, про дотримання вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням лохини кущової, використання ними водних ресурсів та вплив їх господарської діяльності на рівень поверхневих вод інформувала Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації. Також прибув Сергій Маїло, керівник підприємства, що вирощує лохину «Волинська ягідка». Він проінформував депутатів, що має в оренді 230 га землі на 7 років, які надано Держгеокадастром. На цьому підприємстві є дозвіл на спецкористування водою.
       До Шацької районної ради звернулася жителька села Світязь, яка має приватний будинок на території пансіонату Шацькі озера. Заявниця не може врегулювати питання підключення будівлі до мережі електропостачання. Комісією було дано рекомендацію звернутися до місцевого представництва «Волиньобленерго». Лише це підприємство має право надавати послуги з електропостачання в районі.
       Також депутати розглянули заяву жителя селища Шацьк, який просить встановити декілька «лежачих» поліцейських на вулиці Незалежності. Пристрої примусового зниження (обмеження)швидкості руху транспортних засобів, як вважає заявник, необхідно встановити за знаком обмеження швидкості 40 км (приблизно біля будинку №80), другий – біля будинку №123, третій біля магазину «Люкс»(№140), четвертий біля будинку №191, п’ятий біля школи І-ІІ ст. смт Шацьк (№230). Також до заяви додано звернення жителів вул. Незалежності в смт Шацьк, в якому підписалися 112 осіб. Звернення буде направлено за належністю до Волинської обласної державної адміністрації, як до власника згадуваної дороги для обґрунтування можливості та надання пропозицій щодо робіт, а також їх можливої вартості.
       Усі рекомендації комісії оформлено протокольно та буде направлено за належністю.

 

19.02.2020 року
 
Фотогалерея