ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

18 лютого відбулося двадцять дев’яте засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побутового обслуговування населення та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району під головуванням Андрія Лисого, заступника голови комісії

       Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку району на 2020 рік інформувала Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації.
       Виконувачка обов’язків керівника Трудового архіву Шацького району Наталія Романець звітувала перед депутатами про виконання своїх функціональних обов’язків, збереження та ефективність використання майна у 2019 році. Загалом в архіві знаходяться документи 15 фондів, це 4297 одиниць зберігання. У 2019 році до Трудового архіву для подальшого зберігання передавались документи Фермерського господарства «Світязький хутір». До Трудового архіву за 2019 рік звернулось 102 фізичні особи (96 заяв), та надана відповідь на 18 звернень юридичних осіб, було видано 2 довідки.
       Ярослав Маркович, тимчасово виконуючий обов’язки директора Територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Шацького району звітував про виконання своїх функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність об’єкта, збереження та ефективність використання майна у 2019 році. Кількість штатних працівників територіального центру станом на 01.01.2020 року становить 37 осіб, в тому числі, які працюють на повний посадовий оклад – 26 осіб, на 0,75 – 2 особи.; 0,5 – 3 особи.; 0,25 – 1 особа. Протягом 2019 року Працівниками відділення соціальної допомоги вдома було виявлено та надано соціальні послуги 157 особам. Працівниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги виявлено та надано соціальні послуги 554 особам. Окремим структурним підрозділом «Університет третього віку» було виявлено та надано соціальні послуги 33 особам. Працівниками відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано соціальні послуги 678 особам. Загальна кількість осіб, яким було надано соціальні послуги за 2019 рік склала 1422 особи, з них 692 особи, які проживають на території Шацької ОТГ. Матеріально-технічна база терцентру задовільна, відділення забезпечені комп’ютерною технікою, меблями та іншими необхідними для роботи засобами. Протягом звітного року для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома було закуплено 4 велосипеди.
       Про хід виконання Комплексної програми енергозбереження району на 20016-2020 роки та затвердження Заходів Програми на 2020 рік інформувала депутат атів Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації. За інформацією доповідача, у 2019 році було здійснено такі заходи із енергозбереження:
       - Шацьким МУВГ замінено лампи вуличного освітлення на світлодіодні, вартість виконаних робіт – 0,002 млн. грн. (місцевий бюджет);
       - Капітальний ремонт даху СБК с. Піща Шацького району Волинської області, вартість виконаних робіт – 885040,14 грн. (субвенція на соц.-екон. розвиток).
       Станом на 10.02.2020 року в районі енергомодернізація будівель бюджетних установ не проводиться.
       Від Ольги Романської, начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації депутати слухали Про хід виконання районної Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Шацькому районі на 2018-2020 роки.
       У 2019 році з районного бюджету на виконання Програми профінансовано 22000,00 гривень, в тому числі на надання кредитів: із загального фонду – 13 000,00 грн., із спеціального фонду (кошти від погашення кредитів) – 7000,00 грн. та із загального фонду 2 000,00 грн. на обслуговування кредитів. Протягом 2019 року до комісії надійшла 1 заява щодо виділення кредиту на добудову житлового будинку. Проведено засідання комісії, на якому прийнято рішення задовольнити звернення забудовника та включити в список забудовників для отримання кредиту з обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». На фінансування Програми у 2020 році в районному бюджеті передбачено кошти в сумі 25 000,0 грн., в тому числі 15 000,0 грн. – кошти загального фонду, 10 000,0 грн. кошти спеціального фонду.
       Нагадаємо, що суть програми в тому, що фінансова підтримка індивідуальним забудовникам надається довгостроковими кредитами терміном до 20 років, а молодим сім’ям, неповним сім’ям (де батькам до 35 років) на термін до 30 років, під 3% річних. Багатодітні сім’ї звільняються від сплати відсотків.
       Індивідуальні забудовники, яким надаватиметься кредит, визначаються обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на підставі списку сільських забудовників на отримання кредиту поданого райдержадміністрацією. Кошти фонду формуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
       Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати граничного розміру кредиту в сумі 300 тис. грн. - для спорудження нового житлового будинку, 150 тис. грн. - для реконструкції житлового будинку або для добудови незавершеного будівництва; 200 тис. грн. - для придбання житла та 50 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.
       Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти кредитування в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, власники садиб «зеленого туризму», а також учасники АТО та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.
       У першочерговому порядку кредит надається індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого будівництва, молодим спеціалістам, учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам.
       Перелік позичальників формується місцевою комісією по відбору претендентів на отримання кредиту по районній Програмі підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Шацькому районі на 2018 - 2020 роки на підставі заяв позичальників. Склад комісії затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації №56 від 18.03.2019 року.
       Про підсумки проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються Територіальним центром соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Шацького району проінформувала депутатів Ольга Сахарук, голова комісії з проведення зовнішньої оцінки якості послуг.
       Відповідно до рішення Шацької районної ради від 25 жовтня 2019 року № 40/14 «Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району Волинської області», було створено комісію, яка проводила зовнішню оцінку якості надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру. Соціальна послуга «догляд вдома» надається територіальним центром, зокрема відділенням соціальної допомоги вдома.
       Комісією при проведенні зовнішнього оцінювання якості соціальної послуги догляду вдома встановлено, що скарг чи звернень на неякісне надання соціальної послуги не надходило.
       Оцінювання якості надання соціальної послуги догляду вдома комісія проводила шляхом опитування одержувачів соціальної послуги безпосередньо при виїзді у сільські ради району та ОТГ. Опитуванням було охоплено 38 % підопічних всіх соціальних робітників.
       Оцінка проводилось за такими показниками:
        1. Кількісні показники:
       - кількість скарг та результати їх розгляду;
       - частка задоволення звернень про отримані соціальні послуги;
       - частка працівників, які підвищили рівень кваліфікації.
       2. Якісні показники:
       - наявність визначення потреб одержувачів соціальних послуг;
       - наявність індивідуального плану;
       - результативність (рівень задоволеності соціальною послугою одержувачів послуги);
       - своєчасність надання послуги;
       - повага до гідності одержувача соціальної послуги;
       - професійність надання послуги.
        В результаті зовнішнього оцінювання якості надання соціальної послуги догляду вдома комісією встановлено, що ця робота проводиться з оцінкою «добре».
       При опитуванні було виявлено кілька випадків надання послуги з деякими відхиленнями від графіка надання послуг з боку соціальних робітників.
       У всіх інших випадках опитування комісія відзначає лише хороші відгуки одержувачів соціальної послуги догляду вдома щодо соціальних робітників, які надають ці послуги.
       Світлана Крецу, директор КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради» розповідала про хід виконання районної Програми забезпечення медичних працівників Шацького району житлом на 2018 - 2020 роки.
       Заслухавши інформацію по всіх питаннях, постійна комісія вирішила рекомендувати голові районної ради проект рішення розглянути на черговій сесії районної ради і прийняти. З усіма проектам рішень можна ознайомитися на сайті районної ради в розділі «Сесії».

 

19.02.2020 року
 
Фотогалерея