ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

17 лютого відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, культури, освіти, духовності, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту під головуванням Романа Вензловського

       Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку району на 2020 рік інформувала Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації.
       Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької районної державної адміністрації, доповідала Про хід виконання комплексної програми розвитку освіти Шацького району на 2018-2022 роки у 2019 році.
       Що стосується забезпечення здобуття дошкільної освіти, то на даний час в районі діє 5 закладів дошкільної освіти. У 9 вікових групах виховується та навчається 215 дітей від 2 до 6 років та у 4 групах при закладах загальної середньої освіти готується до школи 19 дітей шестирічного віку. Всі діти шестирічного віку охоплені підготовкою до школи. Мережа закладів дошкільної освіти не розширювалась. За статистичними даними станом на 01.01.2020 року на влаштування дітей в ЗДО зареєстровано 74 заяви батьків ( до 3 років – 64 заяви, від 3 років – 10 заяв). Найбільша черга у ДНЗ с. Світязь, с. Пульмо. На території населених пунктів Ростань та Пулемець діти дошкільного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою.
       Для забезпечення підвозу учнів до закладів загальної середньої освіти використовується 4 шкільних автобусів. Всі транспортні засоби технічно справні, що дозволяє забезпечити підвезення до ЗЗСО всіх учнів, які перебувають за межею пішохідної доступності.
       У 2019 навчальному році із 1000 учнів району потребувало підвезення 134, що становить 13 % від загальної кількості. На виконання районної програми “Шкільний автобус” до загальноосвітніх шкіл району за кошти місцевого бюджету підвозилось 134 учні (100 %).
       У школах району навчається 20 дітей з особливими освітніми потребами. Для 4 дітей, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальні заклади, створені всі умови для індивідуального навчання і для 9 дітей - інклюзивна форма навчання. Серед дітей-інвалідів, що закінчують школу постійно проводиться роз’яснювальна робота про подальше навчання або працевлаштування.
        Більшість дітей району, що потребують психолого-педагогічної допомоги та корекційно-розвиткових послуг навчаються у Головненській спеціальній загальноосвітній школі – інтернаті «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» і тому укладено угоду про співпрацю з ІРЦ, який знаходиться на території Головненської ОТГ.
       Для забезпечення належних умов навчання на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти Шацького району було закуплено матеріальних цінностей на суму 1 млн. 700 тис грн. Придбано: 52 одиниці комп’ютерної техніки на суму 573,7 тис. грн., 2 мультимедійних комплекси на суму 72,5 тис. грн., 2 документ – камери на суму 13730 грн., 10 телевізорів на суму 61550 грн., 9 багатофункціональних пристроїв на суму 49941 грн., обладнання для кабінетів біології та математики на суму 513800 грн., обладнано інклюзивно-ресурсну кімнату на суму 51100 грн., придбано предметів і матеріалів згідно проектів «Місцеві ініціативи» на суму 472079 грн., меблів на суму 243827 грн. Для поповнення матеріальної бази харчоблоків використано 32000 грн.
       Про хід виконання районної Програми подолання дитячої бездоглядності та запобігання соціальному сирітству на 2017-2020 роки інформувала Олена Кропивник, начальник служби у справах дітей Шацької районної державної адміністрації.
       Працівниками служби у справах дітей систематично проводиться перевірка умов проживання дітей, що виховуються у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах. З батьками проводяться профілактичні бесіди з метою пропаганди сімейних цінностей та свідомого ставлення до виконання сімейних обов’язків. За звітний період проведено 100 таких обстежень. Постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота серед дітей середнього та старшого шкільного віку, спрямована на підготовку до сімейного життя і формування навичок відповідального батьківства.
       З метою попередження жорстокого поводження в дитячому середовищі працівниками ССД спільно з відділом СССДМ та інспектором ювенальної превенції Шацького відділення поліції, за участю психологів і лідерів учнівського самоврядування ЗОШ району проведено тренінгові заняття на тему: «Профілактика та протидія булінгу в шкільному середовищі».
       Станом на 31.12.2019 року на обліку дітей, що зазнали будь-яких видів насильства знаходиться 6 дітей.
       Проведеними з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року на території Шацького району спільними рейдами Шацького ВП та ССД Шацької РДА виявлено 11 випадків доведення неповнолітніх осіб до стану алкогольного сп’яніння дорослими особами (складено 15 протоколів за ст. 180 КУпАП).
       Службою у справах дітей райдержадміністрацій спільно з представниками зацікавлених структурних підрозділів здійснюється контроль за дотриманням культурно-розважальними закладами нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів. У звітному періоді проведено 36 профілактичних рейдів, під час яких вилучено 2 дітей ( 2 – направлено у притулок) та обстежено 79 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах. На даний час під супроводом відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 2 прийомних сім'ї. Під час соціального супроводу в кожну сім'ю було здійснено 3 візити без попередження, з прийомними батьками та дітьми постійно проводиться консультаційно-роз’яснювальна робота.
       Станом на 31.12.2019 року на первинному обліку служби у справах дітей знаходиться 31 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 25 – під опікою/піклуванням громадян, 4 – в прийомних сім’ях, 2 дитина - у Головненській спеціальній школі-інтернаті за станом здоров’я.
       Протягом 2019 року на облік поставлено 4 дитини даної категорії, своєчасно встановлено статус та 3 влаштовано під опіку/піклування громадян. 1 дитина влаштована у Головненську спеціальну школу-інтернат за станом здоров’я.
       На даний час в районі діє Програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2021 роки. На реалізацію даної Програми у 2019 році виділено 50 тис. гривень із бюджету Шацької ОТГ та 50 тис. гривень субвенції з обласного на ремонт квартири, що належить на праві власності особі з числа дітей-сиріт у смт Шацьк.
       Сергій Рибін, т.в.о. військового комісара Шацького районного військового комісаріату запропонував депутатам затвердити Програму «Створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Шацького районного військового комісаріату на 2020-2022 роки».
       Метою програми є створення на базі Шацького районного військового комісаріату територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( далі ТЦК та СП) та забезпечення прозорості в системі надання послуг ТЦК та СП військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членам їх сімей, удосконалення порядку комплектування військ (сил) особовим складом та організації мобілізаційної роботи, а також підтримання мобілізаційної готовності Шацького районного військового комісаріату на належному рівні, необхідному для виконання завдань за призначенням під час реформування в ТЦК та СП .
       Реалізація основних завдань Програми дасть змогу захистити населення і територію району, запобігти виникненню проявів терористичної діяльності, підвищити рівень готовності бази мобілізаційного розгортання до дій за призначенням, а також покращенням стану довіри місцевого населення до органів військового управління.
       Також на засіданні депутати розглянули лист Шацького відділення поліції Любомльського відділу поліції ГУНП у Волинській області щодо встановлення камер відеонагляду в навчальних закладах району. Відділом освіти, молоді та спорту Шацької РДА було проведено моніторинг цінових пропозицій щодо встановлення засобів відеоконтролю. Вартість встановлення відеокамер для ЗЗСО становитиме близько 150 тисяч гривень. Через брак коштів в бюджеті, комісією прийнято рішення повернутися до розгляду питання повернутися при уточненні районного бюджету на 2020 рік.
       Антоніна Пилиповець, начальник управління праці та соціального захисту населення Шацької районної державної адміністрації інформувала про хід виконання районної Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового і громадського призначення на 2018-2020 роки. Про хід виконання Програми зайнятості населення Шацького району на період до 2020 року інформувала Мирослава Терета, директор Шацької районної філії Волинського обласного центру зайнятості.
       Заслухавши інформацію по всіх питаннях, постійна комісія вирішила рекомендувати голові районної ради проект рішення розглянути на черговій сесії районної ради і прийняти. З усіма проектам рішень можна ознайомитися на сайті районної ради в розділі «Сесії».

 

20.02.2020 року
 
Фотогалерея