ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

27 лютого Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, відвідав з робочою поїздкою Влодавський Повіт, що в Польщі

       Очільник районної ради зустрівся з Анджеєм Романчуком, старостою Влодавського повіту для планування спільних заходів на 2020 рік. Також участь взяла Ніна Вирович, директор Шацького міського будинку культури.
       Одним з обговорюваних, стало питання проведення Днів Добросусідства в Шацькому районі. Планується, що цього року відкриють пішохідний перехід Адамчуки-Збережже на початку серпня на 4 дні. Точну дату буде узгоджено ближче до серпня-місяця. Проте, зміниться формат проведення Днів Добросусідства. Керівники вважають, що необхідно розширити співпрацю для більшого обміну інформацією та досвідом між органами місцевого самоврядування та підприємцями не лише у вигл       яді демонстрації культури чи інновацій двох країн, а й для залучення інвесторів та іноземного капіталу.
       Тож тепер буде проведено конференцію «Регіональні економічні умови в Польщі та Україні» у місті Влодава. Метою зустрічі стане висвітлення тем, пов'язаних з інноваціями в економіці, досвідом, що виникають внаслідок економічних і політичних перетворень у Польщі та Україні, інформування про підприємницьку діяльність серед місцевих громад, можливості діалогу для співпраці між підприємствами обох країн. Конференція дозволить проаналізувати кон'юнктуру ринку та надасть інформацію про досвід управління, ведення ділової діяльності та комерційних контрактів між майбутніми партнерами. В день конференції також планується презентація мультикультуралізму, меморіальних пам’яток та пам'ятників Влодави. Підсумки конференції дозволять обмінюватися контактами та зміцнювати зв’язки між підприємцями України та Польщі.
       Сергій Карпук, голова Шацької районної ради запропонував організувати зустріч активу Влодавського повіту та Шацького району для обміну досвідом. Анджей Романчук, староста Влодавського повіту, підтримав цю ініціативу. Конференція «Добрі практики місцевого самоврядування на прикладі Влодави та Шацька» охопить теми, що стосуються прикладів практики місцевого самоврядування, у бізнес-середовищі, турботи про природне середовище регіону, налагодження співпраці.
       Голова Шацької районної ради та староста Влодавського повіту обговорили реалізацію спільних проєктів. Як відомо, на сьогодні впроваджується великий інфраструктурний проєкт «Покращення екологічної ситуація у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», що реалізовується з 2018 року в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Подано ще одну заявку на отримання нового гранту в межах транскордонного співробітництва. Новий проєкт стосується співпраці вищої школи (старші класи школи та коледжі) щодо збереження природи, лісового фонду двох територій. Про результати надання гранту стане відомо в середині квітня. Шацький та Влодавський керівники мають сподівання, що в межах реалізації проєкту весною цього року буде організовано зустріч українських та польських школярів в Шацьку. Головною темою спілкування стане ознайомлення польських учнів з природними особливостями Шацького краю. Окрім цього, школярам покажуть як працює Шацький національний природний парк та Шацький лісовий коледж .
       Конкретніші деталі намічених планів будуть обговорюватися наступної зустрічі керівників, під час запланованого візиту польських колег до Шацька. Зустрічі відбувалються в межах угоди про співробітництво між Шацьким районом Волинської області та Влодавським повітом Люблінського воєводства, що була підписана 20 лютого 2019 року. Відповідно до угоди, такі зустрічі мають проводитися регулярно за рішенням сторін.

 

03.03.2020 року
 
Фотогалерея