ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Сергій Карпук, голова Шацької районної ради взяв участь у виїзній нараді голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка у Шацьку

       Також участь взяла Ірина Вахович, голова Волинської обласної ради. На зустріч прибули представники Влодавського повіту, Люблінського воєводства, Республіки Польща.
       Метою зустрічі районних та обласних посадовців стало обговорення справ в озерному краї, як вирішуються на місцях проблеми, в тому числі й літнього сезону відпочинку, реалізовуються різноманітні проекти. Відбулася нарада в санаторії «Лісова пісня».
       Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької РДА розповів про реалізацію європроєктів Шацьким районом, зокрема – про етапи реалізації Великого інфраструктурного проекту з каналізування населених пунктів навколо озера Світязь, який розпочали у 2018 році.
       Про вплив каналізування на екологію унікального Шацького краю – розповіла Марія Христецька, директор Шацького НПП . За її словами, реалізація проєкту допоможе не лише зберегти природу та чистоту озера, а й дасть старт розвитку бізнесу та залучення інвестицій.
       Йшлося на нараді й про літній сезону відпочинку: упорядкування торгової зони біля набережної, зокрема, облаштування МАФами, торгівлі, сплати податків, туристичного збору, скупчення автотранспорту на основних дорогах, що, зазвичай, є чималою проблемою та створює багато незручностей.
       А керівник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук доповів про стан міжгосподарської (державної) та внутрішньогосподарської (місцевої) інженерної інфраструктури Копаївської меліоративної системи та заходи, які необхідно провести з метою покращення стану Шацьких озер. Він розповів, що після інструментального обстеження Копаївської меліоративної мережі виявилось, що відновити потрібно 43 км відкритих каналів та 18 гідротехнічних споруд. Орієнтовна вартість цих робіт - 10,1 мільйона гривень.
       В.о. начальника Управління екології та природніх ресурсів Волинської облдержадміністрації Вікторія Тимощук нагадала присутнім, що в обласному екологічному фонді закумульовано близько мільйона гривень, які планували розподілити на заходи щодо збереження Шацького поозер’я. Тобто їх можна витратити на фінансування проектно-кошторисної документації для ремонту меліоративних мереж, які знаходяться на балансі сільських рад.
       Порадилися й щодо проведення в Шацьку Днів Добросусідства. Обласне керівництво вбачає можливість відкрити тимчасов пропускний пункт «Адамчуки-Збереже» влітку на 2 місяці в тестовому режимі.
       Директор департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів, що українська та польська сторони плідно співпрацюють і зараз спільно шукають можливості, аби залучити кошти для оренди та встановлення понтонного мосту через річку Західний Буг для тимчасового пункту перетину державного кордону терміном на 2 місяці – з 28 червня по 28 серпня 2020 року. Ідея виникла не випадково, адже це можливість зробити зріз та мати показові дані щодо динаміки перетинів кордону, які будуть з обох країн, та донести Уряду доцільність відкриття постійного пункту пропуску, про який йде мова довгих 10 років.
       Було проведено консультації з цього питання з митниками та прикордонниками щодо їх бачення та вимог. Зараз керівництво області готує спільний лист до Кабінету Міністрів України, адже відкриття тимчасового пункту пропуску навіть на 2 місяці має бути погоджене на рівні обох держав.
       Томаш Корженєвські, віце-староста Влодавського повіту, зазначив: поляки дуже зацікавлені у будівництві пункту пропуску, що дасть поштовх для більшого розвитку культурних, економічних та бізнесових проєктів між Шацьком та Влодавою.
       Як повідомила Ірина Вахович, будівництво пункту пропуску в Адамчуках є одним із пріоритетів обласної ради та адміністрації. «Ми ставимо амбітні плани і робимо зі своєї сторони усе, що можемо», – зауважила голова облради.
       Слід зазначити, що з метою створення сприятливих умов для залучення потенційних інвесторів на Волинь. Відтак, у селі Світязь планують до початку курортного сезону завершити монтаж каналізаційних мереж та зробити щебеневу дорогу. Також у цьому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано провести ремонт дороги, яка є під’їздом до транспортного коридору митного посту «Адамчуки», облаштувати тротуари, вуличне освітлення в населених пунктах, через які проходить ця ділянка автошляху.

 

10.03.2020 року
 
Фотогалерея