ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

4 березня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради, під головуванням Сергія Карпука

       До порядку денного включено ряд питань щодо співпраці районної та сільських рад.
       Необхідність обговорити спільне бачення фінансування медичних установ у Шацькому районі виникла у зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров'я. Як відомо, з 1 квітня на нову модель виділення коштів виходить і вторинна ланка надання медичної допомоги. Тепер повністю припиняється надання субвенції з державного бюджету. Фінансуватимуться медичні установи, при умові заключення договору, через Національну службу здоров’я України (НСЗУ). Так, як минулого року почали отримувати кошти в первинній ланці надання медичної допомоги.
       Як відомо, НСЗУ розроблено 27 пакетів послуг, що буде куплено у лікарні. Саме відповідно до послуг, і відбуватиметься фінансування. Тобто бюджет розраховуватиметься наступним чином: 60% - субвенція 2018 року та 40% - те, що заробить лікарня. 2,5 мільйони гривень – таку суму на 9 місяців 2020 року отримає Шацька лікарня за попередніми розрахунками служби здоров'я. Це тоді, коли потреба становить 6 мільйонів!
       Як проінформувала Світлана Крецу, директор КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», на медустановою подано на розгляд НСЗУ 7 пакетів послуг. На сьогодні вже до контрактування готові 3 пакети послуг. Варто зазначити, що для того, аби службою здоров'я було куплено послугу, потрібно відповідати жорстким умовам, що стосуються обладнання та спеціалістів.
       Уже зараз обласне керівництво медичної галузі формує перспективний план розвитку Волинського госпітального округу. В зв’язку з цим, просять розробити майстер-плани закладів охорони здоров'я Шацького району на основі даних отриманих НЗСУ.В перспективних планах необхідно передбачити оптимізацію, перепрофілювання закладів, маршрути пацієнта, фінансування в 2020 році за рахунок місцевого бюджету виділення коштів для розвитку матеріально-технічної бази. То якого ж формату будуть медичні заклади у Шацькому районі?
       Варто зазначити, що з 1 квітня кошти на розвиток матеріально-технічної бази повинні будуть виділятися з місцевих бюджетів. Світлана Крецу зауважила, що необхідна підтримка з бюджетів сільських рад. Окрім того, деякі ФАПи потребують ремонтів.
       «Декларації, що були заключні раніш, фактично забезпечували первинну ланку, тобто сімейних лікарів, - пояснює Сергій Карпук, голова Шацької районної ради. - А сьогодні кількістю заключених декларацій формується бюджет вторинного рівня, адже сімейний лікар направляє хворих на консультації до профільних спеціалістів. Це потрібно роз’яснити жителям району. Якщо НСЗУ купляє одну послугу в лікарні, то це лише в інтересах людей, які є в базі та мають декларації з лікарями. Якщо пацієнт захоче лікуватися десь в іншому місці, але не матиме договору з лікарем, йому доведеться за послугу заплатити по прейскуранту цін. Одночасно фінансування недоотримає й лікарня. Головне наше завдання – зберегти лікарню. У 2019 році закупили нове обладнання . Не плануємо закривати й ФАПів».
       Хочеться зазначити, що внаслідок оптимізації мед установ, у Шацькому районі не було закрито жодного ФАПу, тоді як по інших районах внаслідок оптимізації закрито ФАПи, або їх утримання покладено повністю чи наполовину на сільські чи селищні ради.
       З 1 квітня пацієнти, які не мають підписаних медичних декларацій не будуть отримувати гарантованого пакету безкоштовних послуг. Якщо сімейний лікар не скерує пацієнта до профільного спеціаліста або людина сама захоче на прийом прийти, тоді ця послуга буде платною.
       Обговоривши питання, голови сільських рад спільно з керівництвом Шацької районної лікарні вирішили шукати шляхи для спільного утримання, аби зберегти діючу мережу медичних установ.
       Для довідки:
       Медпрацівниками проведено дослідження-опитування і встановили, що в Шацькому районі не підписало декларацій близько трьох тисяч осіб.
       В розрізі населених пунктів це виглядає так:
       Шацьк – 1212
       Мельники – 264
       Світязь – 704
       Підманево – 51
       Омеляне – 7
       Кропивники - 24
       Припять- 51
       Вілиця- 26
       Плоске -11
       Положево -32
       Самійличі -20
       Пехи-9
       Перешпа- 2
       Ростань – 2
       Хрипськ -1
       Затишшя-5
       Кам'янка-4
       Піща-29
       Пулемець-23
       Острів'я-20
       Пульмо-82
       Голядин-116
       Смоляри Світязькі-6
       Грабово-67
       Вільшанка-22
       Залісся-7

 

12.03.2020 року
 
Фотогалерея