ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
Фотогалерея

 
 
 
 
 
 
Новини

Одним з головних питань, винесених до розгляду координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради, було питання про передачу водогосподарських об’єктів державної власності

       Одним з головних питань, винесених до розгляду координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради, було питання про передачу водогосподарських об’єктів державної власності, що знаходяться на балансі водогосподарських організацій, у власність об’єднаних територіальних громад, на території яких вони знаходяться.
       Іван Семенюк, начальник Шацької експлуатаційної дільниці Ратнівського МУВГ, розповів присутнім, що всі водогосподарські об'єкти державної власності, що знаходяться на балансі МУВГ, пропонується передати у власність сільським радам, власникам меліоративних сільськогосподарських земель.
       Мережа міжгосподарських каналів відіграє важливу роль при пропусках повеней та паводків, за допомогою шлюзів регуляторів на магістральних каналах, в тому числі акумулювання проводитися регулювання рівнів води в пожежонебезпечні періоди року. Для обслуговування цих споруд необхідні працівники відповідної спеціалізації. На сьогоднішній день сільські ради не мають можливості забезпечити утримання водогосподарських об’єктів ні фахівцями, ні технікою, також фінансів на їх утримання, пояснили голови сільських рад.
       До слова, Шацька експлуатаційна дільниця обслуговує міжгосподарську меліоративну мережу в Шацькому, Любомльському районах. На технічному обслуговуванні дільниці перебуває 20 осушувальних систем. На балансі знаходиться 490,5 км відкритих каналів, з них: 323,9км магістральні и провідні, 331 ГТС, 13км дамб, 4 насосні станції загальною продуктивністю 7,56м'/ с 135,3км ґрунтових доріг, три ділянки кріплення берега р. Західній Буг протяжністю 1,4км. Загальна балансова ВАРТІСТЬ основних ФОНДІВ складає 41,6млн. грн.
       Згадали присутні на засіданні й про те, що в 2013 році сільським радам була передана внутрішньогосподарська мережа. З часу передачі і до тепер там не проводилося ніяких ремонтних чи доглядових робіт,що призвело до повного заростання каналів чагарником, руйнування чи розкрадання шлюзів-регуляторів та трубчастих переїздів. Це знизило можливості відведення надлишкових вод в водопілля, і, як наслідок, підтоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів.
       Сільські голови висловили неготовність приймати водогосподарські об’єкти у власність місцевих рад, проте, остаточне рішення буде прийнято сільськими депутатами.

 

17.07.2020 року