ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
Фотогалерея

 
 
 
 
 
 
 
Новини

20 липня відбулося засідання постійної комісії районної ради  з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів під головуванням Сергія Сидорука

       20 липня відбулося засідання постійної комісії районної ради  з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів під головуванням Сергія Сидорука. Участь в засіданні взяв Сергій Карпук, голова Шацької районної ради.
       Про стан догляду та використання меліоративної сітки в районі інформувала  Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Шацької районної державної адміністрації.
       На території Шацького району наявні чотири меліоративні системи: Копаївська, Прип’ятська, Адамчуцька та Пулемецька.
       Міжгосподарська інженерна інфраструктура  осушувальних  систем перебуває на балансі Ратнівського МУВГ.
       За 6 місяців поточного року Шацькою експлуатаційною дільницею Ратнівського МУВГ було проведено доглядових робіт на загальну суму 207,0 тис. гривень.
       У першому півріччі 2020 року на управління для обслуговування міжгосподарської сітки по загальному фонду було виділено 9 тис. грн. Роботи, які проводились по догляду за осушувальними системами Шацької експлуатаційної дільниці були профінансовані за рахунок коштів спеціального фонду.
       Внутрішньогосподарська інженерна інфраструктура  осушувальних  систем та гідротехнічні споруди, розміщені на ній, перебувають у комунальній власності селищної, сільських рад.
       В листопаді 2019 році проведено «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди-регулятора-переїзда трубчастого РТК-150 за межами населених пунктів Шацької селищної ради Шацького району Волинської області» на каналі, що з’єднує озера Світязь і Луки-Перемут, що в свою чергу дозволить регулювати переток води з озера Світязь в озера Луки-Перемут та акумулювати воду в озері Світязь.
       На виконання даного заходу використано 108 130,29 грн, з них: на  виготовлення проєктно-кошторисної документації – кошти обласного бюджету - 25,0 тис. грн., районного бюджету – 10,0 тис.грн., селищної ради – 15390,09 грн; на проведення експертизи – кошти селищної ради в сумі 3240,0 грн; на капітальний ремонт гідротехнічної споруди – 54500,20 грн кошти обласного бюджету.
       Шацькою селищною радою та сільськими радами району роботи по очистці каналів не проводились, кошти на вказані роботи не виділялись.  Більшість каналів потребують очищення, а споруди потребують поточного та капітального ремонту.
       Сільські ради коштів на розчищення меліоративних каналів в своїх бюджетах не мають. Хоча по мірі можливості проводять вирубку дерев та чагарників на меліоративних каналах власними силами (жителями територіальної громади).  
       Безперечно, лише при наявності фінансового ресурсу можливо проводити заходи для утримання цих об’єктів у належному стані.
       Основні проблемні питання водогосподарсько – меліоративного комплексу:
       - стан не дозволяє ефективно гасити періодично виникаючі пожежі на осушених торфовищах, що в свою чергу призводить до щорічного вигорання великих площ осушених земель та фактичної втрати їх як земель сільськогосподарського призначення;
       - неспроможність запобігати втратам урожаю сільськогосподарських культур внаслідок підтоплення у періоди рясних атмосферних опадів.
        Для усунення всіх вище перелічених заходів, виконавчим комітетом Шацької селищної ради визначені наступні першочергові заходи:
       1. Ремонт шлюзів-регуляторів:
       1.1. Капітальний ремонт ШР №5 (річка Прип’ять, урочище Ясинівка), ПК 449+41. Орієнтовна вартість 2500 тис. грн.
       1.2. Поточний ремонт ШР №6 (р. Прип’ять, поблизу с. Кропивники), ПК 496+30. Орієнтовна вартість 300 тис. грн.
       1.3. Поточний ремонт ШР №7 (р. Прип’ять, поблизу с. Вілиця), ПК 537+77. Орієнтовна вартість 550 тис. грн.
       2. Ремонт регуляторів трубчатих:
       2.1. Ремонт РТ 200х200х2 (місце впадіння р. Тенетиска в р. Прип’ять, ур. Вила), ПК 0+20. Орієнтовна вартість 380 тис. грн.
       2.2. Ремонт РТ 200х200х2 (р. Тенетиска, ур. Порубка, «Колейка»), ПК 68+50. Орієнтовна вартість 200 тис. грн.
       3. Очистка русел річок та меліоративних канав:
       3.1. Очистка частини русла річки Прип’ять, «Кропивники-Плоске», від ПК 496+30 до ПК 580+10. Орієнтовна вартість 840 тис. грн.
       3.2. Очистка частини русла річки Тенетиска, ур. Солодкий міст, від ПК 41+70 до ПК 111+45. Орієнтовна вартість 500 тис. грн.
       В 2020 році на виконання доручення голови обласної державної адміністрації №517/17/2-20 від 22.01.2020 року створено комісію з обстеження та інвентаризації міжгосподарської та внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури Копаївської меліоративної системи. Комісією проведено обстеження та інвентаризацію меліоративної системи. Відповідно до інвентаризаційних відомостей внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури Копаївської осушувальної системи загальна протяжність каналів 187,503 км, на них розміщено 162 споруди. Майже всі вони потребують ремонту. Але не всюди меліоративні землі використовуються. Орієнтуючись на стан використання меліорованих земель визначено потребу доцільності проведення ремонтних робіт. Орієнтовна протяжність меліоративних каналів  на яких доцільно проводити  ремонтні роботи становить - 104,188 км, та налічує 103 гідротехнічні споруди.
       Анатолій Бубела, депутат Шацької районної ради, попросив до уваги взяти шлюз на річці Тенетиска, що розташований в селі Прип’ять та знаходиться в аварійному стані. Комісія рекомендувала Шацькій РДА звернутися  до Ратнівського МУВГ з проханням включити ремонт згаданого шлюзу до першочергових заходів.
       Депутати на засіданні комісії розглянули заяву жителя с.Хрипськ, який розповів, що довгий час хоче взяти земельну ділянку в с.Світязь. Заявник повідомив, що як учасник АТО має право на одержання, адже місце, де прописаний зараз не належить йому. Як повідомили у Ростанській сільській раді, в 2016 році заявник отримав земельну ділянку площею 2 га для ведення особистого сільського господарства у с.Хрипськ. Після обговорення депутати вирішили рекомендувати Світязькій сільській раді, після розробки необхідної документації, повідомити громадянину про наявність вільної ділянки. Також заявнику повідомили, що він має право звернутися до будь-якої сільської ради, де затверджено детальний план території за межами населених пунктів, де може бути надано земельну ділянку.
       Ще одне звернення надійшло від жителя села Ростань. Чоловік отримав земельну ділянку в 2011 році площею 2 га в межах населеного пункту, але через зміни в законодавстві та помилки, зроблені в технічні документації, так і не зміг оформити право власності. В результаті, заявник отримав у власність лише 0,6 га. Розібравшись у ситуації, комісія рекомендувала повторно звернутися жителю Ростані в сільську раду для виділення та оформлення ділянки, яка належить йому.

 

22.07.2020 року