ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
Фотогалерея

 
 
 
 
 
 
Новини

Пісок, гравій, глина та торф - мінерально-сировинна база Шацького району

       Про стан розробки та використання мінерально-сировинної бази в Шацькому районі інформував депутатів під час чергової 46 сесії районної ради Віталій Юрчук, начальник міжрайонного управління у Любомльському та Шацькому районах ГУ Держгеокадастру у Волинській області.
       На території району мінерально-сировинна база складається з піску будівельного, гравію, глини та торфу.
       Поклади піску є практично на території кожної сільської ради, але найбільші запаси сконцентровані у Грабівській та Світязькій сільській раді, Прип’ятському старостинському окрузі Шацької ОТГ. На території Ростанської сільської ради є декілька гравійних кар’єрів, які раніше активно використовувались, а на сьогодні закриті.
       Враховуючи дуже велику потребу в піску та гравію для будівельних цілей, гостро стоїть потреба у відкритті піщано-гравійних кар’єрів, що дало б змогу припинити самовільну вибірку ґрунту в стихійних кар’єрах і легально забезпечити будівельників та жителів району цим будівельним матеріалом.
       Глиняні кар’єри розташовані на територіях Прип’ятської та Світязької сільських рад. У Прип’яті кар’єр практично використаний.На території Світязької сільської ради запаси глини ще досить великі, але зараз майже не розробляються.
       Торфові запаси є практично на територіях всіх сільських рад, проте не всі вони придатні для промислової розробки.Найкращі показники мають поклади торфу на території Грабівської сільської ради та Прип’ятського старостинського округу Шацької ОТГ. Грабівська сільська рада: площа – 320 га, запаси – 1 млн. 118 тис. тон, середня потужність – 2,3 м, зольність – 6,8 %, ступінь розкладу – 15%, вологість – 87%, РН – 6,6. Прип’ятський старостинський округ: площа – 52 га, запаси – 234 тис. тон, середня потужність – 2,22 м, зольність – 11 %, ступінь розкладу – 30%, вологість – 83%, РН – 5,6.
       Ці поклади найбільш придатні для промислової розробки на паливо.
       Проте є певні об’єктивні причини, що ускладнюють їх розробку.
       Так, урочище розпайоване між власниками паїв Грабівської сільської ради, і яким вже видані державні акти. Реально щось можна буде зробити лише після зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, тобто коли інвестор зможе викупити земельні ділянки, найбільш придатні для торфорозробок.
        Прип’ятського старостинського округу, де розташовані поклади, відповідно до “Проекту роздержавлення земель КСП “Прип’ять”, передана до земель колективної власності і розпайоване між членами КСП.
       «Розробка та узаконення кар’єрів важливе питання в нашому районі, - вважає Сергій Карпук, голова Шацької районної ради. – На сьогодні на території Шацького краю, як відомо, немало покладів, але ними немає можливості офіційно користуватися. На усі будівництва, які фінансуються з бюджетних коштів, необхідні матеріали привозять з сусідніх узаконених кар’єрів, що спричиняє додаткові витрати. Також відсутність законно розробленого кар’єру створює умови для незаконної діяльності».
       Депутати Шацької районної ради доручили Шацькій РДА визначитися з інвестиційно-привабливими ділянками, де є корисні копалини на території району та оприлюднити інформацію для потенційних інвесторів. Також опрацювати процедуру узаконення розробки та використання мінерально-сировинної бази, проінформувати депутатів на наступній черговій сесії райради.

 

04.08.2020 року