ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
Фотогалерея

 
 
 
 
 
 
Новини

Після виборів 25 жовтня, реформа адміністративно-територіального устрою на території Шацького району набуде нового значення

       Як відомо, після виборів 25 жовтня, реформа адміністративно-територіального устрою на території Шацького району набуде нового значення. Шацька об’єднана територіальна громада стане частиною Ковельського району.
       Установи, які перебувають в комунальній власності Шацької районної ради та гроші районного бюджету необхідно передати на управління Ковелю.
       Враховуючи ризики правонаступництва Ковельської районної ради усіх адміністративних та фінансових ресурсів Шацької райради, під час чергової сесії Шацької районної ради, депутати розглянули питання передачі комунального майна Шацькій ОТГ та зміни до районного бюджету.
       Цього року виконання за 9 місяців до районного бюджету надійшло власних та закріплених доходів в сумі 11 634 286 грн. (у 2019 році за цей же період - 7 507 868 грн.), що більше в порівнянні з показником минулого року на 4 126 418 грн. Виконання становить 113,2 відсотка до затвердженого показника на звітний період. За підсумками 9 місяців 2020 року перевиконання доходів районного бюджету до бюджетних призначень на звітний період становить 1 356 774 грн.
       Такі кошти вдалося залучити до бюджету завдяки співпраці районної ради та місцевих підприємців. За ініціативи голови районної ради Сергія Карпука, було проведено зустріч з бізнесом, який не зареєстрований, але працює на території Шацького району. Сергій Карпук спільно з головами сільських рад зустрічався з підприємцями, які не зареєстровані в районі, але проводять тут свою діяльність, для сплати частини податків у Шацький бюджет.
       Аби бюджетні кошти залишилися на місці, Сергій Карпук запропонував сільським радам витратити гроші на потреби громади. Для цього сільські голови визначили найважливіші проблеми та вартість її вирішення. Обов’язкова умова – співфінансування з сільського бюджету.
       До районної ради звернулися Пулемецька та Ростанська сільські ради. Депутати Шацької районної ради підтримали клопотання, тож на ці сільські ради виділено гроші.
       45 000 грн.- на ремонт клубу села Ростань, 15 000 грн.- на ремонт господарської споруди Ростанського ФАПу.
       70 000 гривень і 80 000 гривень – на ремонт дитячих дошкільних закладів сіл Ростань та Пулемець відповідно.
       Як розповів Сергій Карпук, це – два дитсадки в Шацькому районі, які досі не мають внутрішніх санвузлів.
       80 000 гривень з районного бюджету виділили на ремонт ФАПу в селі Пулемець. До слова, тут вже більше трьох років немає медичного працівника. Нещодавно сюди приїхала працювати медпрацівниця зі Старовижівського району, але дівчина немає житла. Тому, спільно з керівництвом лікарні прийнято рішення обладнати квартиру в приміщенні ФАПу. Тепер пулемчани матимуть свого медика.
       Також виділено кошти на потреби, які були озвучені жителями під час прийомів громадян головою районної ради.
       За 20 000 гривень обладнають дитячий майданчик в селі Кропивники.
       30 000 гривень витратять на благоустрій території кладовища села Піща. До слова, гроші необхідні для видалення аварійно небезпечних дерев.
       3 000 гривень - матеріальна допомога жительці села Світязь на ліквідацію наслідків пожежі.
       Враховуючи, численні звернення вчителів Пульмівської школи та мешканців села Пульмо, 80 000 гривень виділено на ремонт обеліска. Пам’ятна споруда розташована на території школи і вже перебуває в аварійному стані.
       Ще 50 000 гривень з районного бюджету виділено на експертизу проєкту дороги Залісся- Пульмо- Шацьк, розпорядником цих коштів є Шацька райдержадміністрація.
       10 000 гривень матеріальної допомоги виділили учасникам АТО до дня захисника України.
       35 000 гривень витратять на придбання твердого палива для установ культури, а 6 000 гривень заклали під програму сільського господарства.
       Як розповіла депутатам Любов Кубай, начальник відділу фінансів Шацької РДА, деякі установи Шацького району мають не закриті витрати на заробітні плати працівникам. Головна фінансистка району пояснила, що ці установи фінансують частково з районного бюджету, а частково – з бюджету ОТГ. Так виділяти гроші вирішили тому, що обслуговують тут жителів і ОТГ, і району. У зв’язку з невиконанням бюджету Шацька селищна рада не виділила гроші на оплату праці. Тому, кошти довелося виділяти з районного бюджету, аби люди вчасно отримали зарплати:
       546 400 грн.- на заробітну плату з нарахуванням територіальному центру,
       108 535 грн.- на заробітну плату з нарахуванням музичній школі(головний розпорядник коштів сектор культури),
       139 215 грн.- на заробітну плату з нарахуванням бібліотечним установам району,
        29 337 грн.- на заробітну плату з нарахуванням районному будинку культури,
       31 242 грн.- на заробітну плату з нарахуванням централізованій бухгалтерії сектору культури,
        На сесії Шацької районної ради було прийнято рішення про передачу комунальних установ та закріпленого за ним майна, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селища Шацького району та перебувають в оперативному управлінні відділу культури Шацької РДА та відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА. Таким чином всі загальноосвітні школи, Шацький районний будинок культури, Дитячу музичну школу, Шацькі районні бібліотеки для дорослих та дітей, з 1 листопада буде передано безоплатно у спільну власність Шацької селищної ради.
        Вирішили передати Шацькій селищній раді з 1 листопада КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району Волинської області та Трудовий архів Шацького району.

 

20.10.2020 року