ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

У Шацьку обговорили перспективи розвитку туризму у районі

       З ініціативи Шацької районної ради 11 листопада 2016 року за круглим столом зібралися очільник владних структур району, а також представники найбільших сайтів, які подають оголошення про садиби для відпочинку, для обговорення перспективи та розвитку краю.
       Голова районної ради Сергій Карпук доповів про розвиток туризму в Шацькому районі. Учасники «круглого столу» ознайомились з презентацією «Шацький район – перспективи розвитку».
       Навколо Шацьких озер є понад 120 баз відпочинку та більше, ніж 150 гостинних садиб, санаторій «Лісова пісня» та пансіонат «Шацькі озера». Природній потенціал району може стати основою для створення багатьох видів туризму: мисливського, рибальського, кінного, релігійного, спортивного, водного. А з 2017 року Шацьк може набути статусу курорту державного значення.
       – У 2014 році район відвідало близько 80 тисяч людей, у 2015-у – 140 тисяч, а в 2016 – близько 100 тисяч. Зрозуміло, біотуалетів і смітників, які є зараз, не вистачає. Потребує облаштування прибережна зона. Окремо варто обговорити вже наболілі проблеми каналізації та водовідведення. Хто ж, коли не ми, збереже наші озера і природу?! Давно не секрет, що через забруднення місцеві навіть не хочуть купатися в Світязі, – повідомив директор Шацького національного природного парку Володимир Захарко.
       – А цікавляться озерами і поляки, і німці… За чотири дні добросусідства ми прийняли 50 тисяч осіб! Перспективи розвитку краю великі. Нам потрібно надавати продукт, який зможе конкурувати на європейському рівні. Також створити умови для іноземних інвесторів. Як наслідок, це покращить рівень життя, адже з'являться нові робочі місця, збільшаться прибутки. Зрозуміло, для цього потрібні гроші. Європейці вже давно зрозуміли, що потрібно платити податки, аби вимагати від влади щось робити.
       Начальник Шацького відділення податкової інспекції Світлана Сулік розповіла, що багато громадян, які надають туристичні послуги, не сплачують у казну ніяких податків. У зв’язку з цим місцева влада запропонувала створити легальний сайт-базу фізичних осіб та підприємців, які надають послуги та сплачують податки.
       – Займатися реєстром осіб та здійснювати контроль будуть селищна та сільські ради із залученням депутатського корпусу. Всі зареєстровані муситимуть сплатити «данину». Це єдиний податок, що складає 260 гривень за місяць, та туристичний збір – 1% від отриманих коштів. Не потрібно вказувати кількість працівників чи площі для оренди. Всі ж, хто офіційно працевлаштований, сплачують відсотки від зарплати до бюджету, – розповіла начальниця.
       Обов'язковим також буде введення книги реєстрації, в якій зазначатимуся дані про мешканця та терміни його перебування.
       – Ми хочемо,щоб це робилося не з примусу, а з лояльності. Тоді можна буде створити сприятливий клімат для бізнесу в районі, – зауважив голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
       Внесення до реєстру безкоштовне, але лише за умови сплати податків.
       Про шахрайські дії, вчинені в літній період 2016 року, доповів начальник Шацького відділення Любомльського відділу поліції Віталій Мархальчук.
       Створюється такий список і з метою запобігання шахрайським діям. Тобто, якщо потенційний гість захоче забронювати місце відпочинку, він зможе перевірити господаря в офіційному списку. А будинки, власники яких платять податки, на рекламних сайтах матимуть посилання на державний реєстр. Представники найпотужніших сайтів готові йти назустріч владі.
       До розповсюджуваної інформації належатиме прізвище та ім'я господаря, адреса садиби та контактний телефон. Варто зазначити, що телефон – єдиний спосіб ідентифікувати власника, як справжнього і переконатися, що це не шахрай.
       До слова, зміни торкнуться всіх, хто надає будь-які послуги з туризму. Зараз цей реєстр лише на стадії розробки. Тому влада готова співпрацювати з громадянами та розглянути пропозиції щодо створення та функціонування сайту.
       Ми хочемо жити в чистоті та комфорті, їздити хорошими дорогами й освітленими вулицями. А ще звикли, що це все мусить дати держава. Так повелося, що кожен працює для свого двору, а що відбувається за брамою – то справа сусіда. Також повинні зберегти унікальну природу з лікувальним кліматом. Та й ті, хто приїжджають на відпочинок, хочуть засмагати на облаштованому пляжі, отримувати якісне обслуговування. Саме турист повинен стати основою для подальшого розвитку та дати поштовх стимулюванню для суміжних сфер економіки.
       Платники можуть контролювати, куди йдуть кошти. Так, наприклад, це створення кооперативів. Ми маємо вірити в краще майбутнє і своїми силами піднімати рівень життя у Шацькому районі.

Ірина Хвисючик

17.11.2016 рік
 
Фотогалерея