ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

ЗЕМЕЛЬНИЙ КОНФЛІКТ НАВКОЛО ОСТРІВ'ЯНСЬКОГО ОЗЕРА

       1 лютого голова Шацької районної ради Сергій Карпук та голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець взяли участь в сходах селянселаОстрів'я. Приводом для зустрічі став земельний конфлікт. Разом з очільниками району прибув і Віталій Юрчук, начальник відділу Держгеокадастру в Шацькому районі. Жителі впевнені, що близько 12 га за межами села, які зараз використовують як громадські пасовища, роздали невідомо комубез погодження і відома сільської ради та громади, оскільки на публічній кадастровій карті за 100 метрів від озера Острів'янське наявний кадастровий поділ на 7 ділянках.Острів'янці просять владу вплинути на такий перебіг подій, адже ці наділи споконвіку були пасовищами, і на сьогодні залишаються одними з найбільш інвестиційно привабливих ділянок, адже розташовані поблизу озера.
       На жаль, ніхто з представників Піщанської сільської ради не з’явився на сходи селян, хоча саме вони повинні дбати про добробут своїх жителів.
       На зауваження присутніх Віталій Юрчук запевнив, що станом на 1 лютого жодна з вказаних ділянок в приватну власність не надавалась. Посадовець повідомив, що ці наділи є землями сільськогосподарського призначення і управління ними належить до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.Тож будь-хто може написати заяву на отримання землі, а єдиною підставою відмови у наданні вільної ділянки у власність може стати обмеження містобудівної документації.
       - Ситуація складається таким чином,  ?  розповів Віталій Юрчук,  ?  сьогодні ділянки нікому не надали, але якщо будь-хто захоче отримати землю, має право звернутися до управління Держгеокадастру у Волинській області, яке зобов’язане розглянути кожну заяву. Якби будь-якою документацією, містобудівною чи землевпорядною,було передбачено, що земля зарезервована для містобудівних потреб(рекреації, комерції, житлової забудови тощо), то це стало б підставою обласному управлінню для відмови в задоволенні заяв про надання ділянок. Тому, ви повинні розробити певну документацію, якою зарезервувати ці місця під пасовище чи інші цілі.
       Сергій Карпук нагадав, що приблизно, півроку назад жителі села звернулися з ініціативою замовити виготовлення генерального плану села Острів'я. Тоді була домовленість сільської ради з проектною організацією щодо розробки документації на розширення меж села для житловоїзабудови, рекреації тощо. Саме наявність генерального плану чи схеми землеустрою, з визначенням цільового призначення територій, дозволило б вирішити проблему остаточно і без конфліктів.
       Острів`янці заявили про готовність зібрати власні кошти, які необхідні для розробки містобудівної документації села,аби землю законно залишити собі.
       В результаті сходів селян було прийнято рішення зобов’язати сільську раду якомога швидше підготувати необхідні документи для резервування визначених територій під громадські пасовища. Разом з тим, Сергій Карпук повідомив, що вимогу місцевих жителів про призупинення надання земельних ділянок в межах Шацького району до вирішення земельних конфліктів буде доведено до обласного керівництва.
       Користуючись нагодою, представники громади обговорили й інші проблеми. Так, жителістурбовані станом дороги Піща-Острівя, оскільки через накат та ожеледицю, не те що їхати, а навіть ходити пішки небезпечно. Відразу в телефонному режиміголоварайонної ради довів до відома дане питання Володимиру Федчишину, начальнику Шацької дорожньої дільниці АВТОДОРУ, та пообіцяв допомогти з паливом для спецтехніки. Наступними днями проблему усунули.

 

       Ірина ХВИСЮЧИК

 

17.02.2017 рік
 
Фотогалерея