ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

В ШАЦЬКУ ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ

       15 лютого українці вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Зібралася і громада Шацького району аби відзначити 28 річницю виведення військ з Афганістану.
       Цього дня в Петро-Павлівський монастир с. Світязь прийшли воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО, представники влади та громадськості, аби разом помолитися та за все подякувати Всевишньому. Священнослужителі провели літію, під час якої молилися за упокій душ загиблих у Афганістані. До могил бійців, які відійшли у вічність, поклали квіти та вінки на місцевому кладовищі.
       Ініціатором, натхненником і багаторічний орга­нізатор зустрічей є  Галина Цвид. За всі часи дружби і співпраці Галина Валентинівна стала для місцевих воїнів-афганців рідною людиною, порадником і другом.
       В теплій атмосфері сімейної зустрічі згуртувалися бійці з дружинами в клубі села Омеляне. Вітали учасників, згадували як все було, гортали фото, слухали тогочасні пісні. Близько трьох десятків тоді молодих хлопців, а нині дорослих чоловіків з Шацького району воювали в Афганістані.
       В заходах взяли участь і представники влади: голова Шацької районної ради Сергій Карпук, голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук, голова Світязької сільської ради Микола Цвид. Грамотами  районної ради відзначили Федора Штандера та Петра Ващука, районної державної адміністрації – Петра Прокопчука та Василя Терету.
       Молоді чоловіки, сильні, мужні. Хтось ще має маленьких дітей, хтось уже й онуків… У їхніх очах вже немає того жаху, але видно розпач і біль від подій, які відбуваються зараз у країні. Вони знають,що таке війна і чудово усвідомлюють весь страх ситуації. Дехто вже вдруге пішов на війну. Так, це Андрій Гуменюк, воїн-афганець, який тепер служить в зоні АТО. Тому учасники антитерористичної операції на чолі з головою громадської організації «Ветерани АТО Шацького району» Ярославом Кратом, також прибули в гості до побратимів. Хтось схилить голову і закриє обличчя від спогадів… В когось просто заблищать і почервоніють очі від перенесеного душевного болю. Затискають сильніше губи, бо це ж чоловіки…
       Я просто нагороджу, нічого не казатиму, бо стоїть комок в горлі, - сказав голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Носуліч.
       Він передав відзнаку президента, присвяченої до пам’ятної медалі «25 річниці виведення військ з Афганістану» Іванові Нестеруку. А також вручив медаль «за звитягу» від української спілка ветеранів Афганістану Йосипу Матковському. До слова, чоловік пройшов 4 війни: Афганістан, тиха чорнобильська війна, Карабахську війну та війну на Сході України. Сьогодні він потрапив на терени Шацького району у пошуках миру, як переселенець.
       Дарували пісень присутнім Ліна Панасюк, Світлана Прокопчук, Світлана Приступа. А Костя Денисовець розповів вірш-мрію про мир на Україні. До речі, це наймолодша дитина з усіх сімей воїнів-афганців району.
       Наприкінці концерту учасники розділили між собою коровай, а також мали можливість в тісному колі поспілкуватися між собою.

 

       Ірина ХВИСЮЧИК

 

22.02.2017 рік
 
Фотогалерея