ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Головою Шацької районної ради Сергієм Карпуком проведено планові виїзні прийоми громадян у населених пунктах Шацької ОТГ

       
       Найперша проблема, яка, на жаль, актуальна у всіх селах це – перевезення. Так, жителі села Плоске просять налагодити маршрут до Шацька зранку, хоча б тричі в тиждень. Рейс, який є зараз незручний, особливо коли люди їдуть до лікарні чи на закупи. Жителі с.Кропивники просять зорганізувати перевізника, аби вечірній рейс Луцьк-Прип'ять заїжджав і до їхнього села. Зовсім без автобусного сполучення залишилися жителі сіл Самійличі та Пехи. Як повідомили голові районної ради, вже 3 місяці до них не їздить ніякий транспорт. І якщо від Самійлич до головної траси близько 2 км, то жителям села Пехи до маршрутки треба йти до 6 км. Сергій Карпук дав доручення винести проблему для розгляду відповідній комісії, аби знайти спільне вирішення.
       Мешканці села Плоске розповіли, що в селі дуже слабка напруга. Це зумовлено великою кількістю побутової техніки, а трансформатор лише один. Питання розглянуть на виконкомі селищної ради. Ще місцеві непокоїлися через те, що можуть закрити єдиний магазин. Як розповів староста Іван Гінчук, магазин знаходиться в колишньому приміщенні школи, яке досі перебуває на балансі відділу освіті. Вже було декілька судів з ОБХС. Але магазин потрібен! Вирішили рекомендувати підприємцю звернутися до селищної ради з прохання продати приміщення.  Цікавив місцевих і процес розпаювання землі. Технічна документація є, але потрібна допомого в організації централізованого збору документів, а також точні роз’яснення скільки коштує процедура оформлення права власності.
       Не менше проблем і в освітянській галузі. Батьки, дітки яких відвідують Прип’ятську школу, поскаржилися на низьку температуру в класах. До слова, коли голова районної ради відвідав навчальний заклад, там було всього 10 градусів тепла. Дітки в класах сидять біля грубок, вчителі у верхньому одязі. Як повідомив директор школи, на заклад надали мало брикету, а дровами температуру не витримаєш. Питання про недотримання теплового режиму очільник районної ради поставив начальнику відділу освіти Анатолію Пеху на комісії з питань освіти, а також в рішення комісії вніс рекомендацію голові Шацької РДА розібратися в даній ситуації та притягнути винних осіб до відповідальності.
       Під час візитів по школах, Сергій Карпук оглянув будівництва внутрішніх санвузлів. Детальніше питання розглянули на комісії районної ради.
       Жителів села Пехи та Положево непокоїть доля шкіл. Голова ради звернув увагу, що в минулому році вдалося зберегти ці навчальні заклади. З 1 січня питання оптимізації шкіл на території об’єднаної громади вирішуватиме Шацька селищна рада. Планується створення опорної школи на базі Шацької ЗОШ І-ІІІ ступеня, що дасть можливість не тільки зберегти існуючу мережу, а й залучити додаткове фінансування.
       В рамках виїзних прийомів відвідали і фельдшерсько-акушерські пункти. Загалом ця галузь працює задовільно. Хоча є деякі недопрацювання і в медичній сфері. Так, ФАП у селі Вілиця не в повнстю забезпечений дровами. Медпункт в Плоске потребує працівника, адже попередній фельдшер в декретній відпустці. Це питання зобов’язався вирішити Прип’ятський староста Іван Гінчук до 1 травня. Також староста пообіцяв зробити нову огорожу у ФАПі, як тільки дозволять погодні умови. А от у Вілиці жителі хочуть нове приміщення для місцевого мед кабінету, адже старе в жахливому стані й вкладання коштів в ремонт – марна справа. Після активного обговорення вирішили, що його можна зробити в частині сільського клубу, де є достатньо місця.
       У ФАПі села Самійличі потрібно зробити гінекологічний блок, а також косметичний ремонт приміщення. А от в медпункті села Положево вже близько року лежать євро вікна від благодійного фонду, проте досі немає кому їх поставити. Капітального ремонту потребує вся будівля, адже тріскають грубки, протікає стеля. Порадував медпункт в селі Мельники. Жителі матимуть гарні, просторі та світлі відремонтовані кабінети. Частину приміщення готові віддати під аптеку, яка зараз так потрібна мельниківцям. Про цю потребу вони розповіли на прийомі. В телефонному режимі Сергій Карпук переговорив з власником одної з фармацевтичних фірм, який прийняв пропозицію очільника і готовий працювати в цьому напрямку.
       Жителі Шацької об’єднаної громади також запитували про долю доріг, по яких їздить великогабаритний транспорт. Адже після лісовозів псується дорожнє покриття, яке не призначене для таких цілей.
       Спільною проблемою для жителів сіл Вілиці та Плоске є визначення показників жирності молока Шацьким молокозаводом, що суттєво впливає на вартість продукції. Протягом декількох днів організували зустріч громади з директором підприємства Михайлом Поліщуком, за результатами якої вдалося дійти суттєвої згоди.
       Жителі села Мельники просять відкрити поштове відділення. Є деякі проблеми в селі з дорогами. Так, грейдерування вулиць просять проводити частіше, а наявне асфальтоване покриття потребує після зими ямкового ремонту.
       Під час прийомів, консультації надавала юрист Шацького бюро правової допомоги Мирослава Карпук.  Вона інформувала про зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», що стосуються розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Роз’яснила основні питання спадкування, а також питання ефективності та переваг досудових інструментів вирішення спорів.

Ірина ХВИСЮЧИК

28.02.2017 рік
 
Фотогалерея