ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

Виїзний прийом громадян на території Піщанської сільської ради

       22 січня голова Шацької районної ради Сергій Карпук та голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець провели спільний виїзний прийом громадян на території Піщанської сільської ради.
       У селі Затишшя, куди найперше приїхали очільники району, в місцевому сільському клубі зібралася чимала кількість людей. Найперше селяни підняли проблему засмічення села. Затишці говорять, що багато хто вивозить непотріб зі свого двору в ліс, тому потрібно організувати централізований вивіз сміття, такий, до прикладу, як у Шацькій ОТГ. Житель Затишшя розповів, що працює в  закордонній фірмі, яка займається вантажними перевезеннями. Одні з клієнтів цієї компанії займаються переробкою побутових відходів, й часто цікавляться можливістю здійснювати господарську діяльність на волинському ринку. Керівництво району висловили готовність до роботи в цьому напрямку. Дане питання вже неодноразово обговорювали з польськими та німецькими інвесторами. Однак, об’єми сировини для переробки лише в Шацькому районні є досить незначними для будівництва сміттєпереробного заводу, й потребує вирішення на обласному рівні. Запитували і про можливості облаштування пляжної зони, озера Острів’янське. Аби прочистити прибережну зону від очерету потрібна спецтехніка та ініціатива місцевих жителів. Шляхи вирішення цього питання обговорять на оперативній нараді спільно з керівниками національного природного парку та місцевими лісниками.
       В селі Кам’янка місцеві просили зберегти багаторічні ягідники від вирубки лісу, оскільки вони довгий час є основним джерелом отримання доходів влітку.  Один із жителів скаржився на пошкоджену переливну споруду, через яку риба з Острів’янського озера потрапляє в  приватні стави. Питання доведено для вирішення Національному парку. Цікавила жителів і медична реформа, а саме чи не закриють районну лікарню. Голова районної ради розповів, що незалежно від визначення центру медичного округу, лікарня в Шацьку функціонуватиме без змін.
       В Острів’ї голів районної ради та адміністрації зустрічали в місцевому клубі. Одна з жительок розповіла про те, що на стовпі біля її будинку лелече гніздо, його потрібно зняти, адже від замикання в будинку пошкоджується побутова техніка. Також мешканці піднімали питання виписки дров. Залишається проблема і з дорогами, грейдерування яких повинно проводитись частіше та якісніше. Турбує людей оптимізація шкіл. Усі розуміють, що кількість діток в острів’янській школі зменшуються і є перспектива навчання в Пульмівській школі, яку планують зробити опорною. Однак, батьки не погоджуються, оскільки не вирішено питання з довозом школярів. Голова районної ради пояснив, що в разі розгляду питання щодо пониження ступеня в школі с. Острів’я, основною умовою буде згода на це місцевих жителів.
       В рамках поїздки очільники також зустрілися з педколективом Піщанської школи. Напередодні, з обласного бюджету виділили 50 тис грн. на облаштування внутрішнього санвузла в цій школі. Тому районні посадовці оглянули місце, де можна зробити туалет. Йшла мова й про реконструкцію школи, кошти на проект якої закладенні в районному бюджеті на 2017 рік. Сергій Карпук закликав вчителів бути активними в плані співпраці з грантами і благодійними фондами та дбати про забезпеченість школи. А вчителі початкової школи попросили забезпечити кращими партами, а то дітки високі і парти, які є зараз не відповідають санітарним нормам. Згадали й про пам’ятні місця: обеліски, братські могили, які закріплені за школами в упорядкуванні та догляді. Вчителі пообіцяли, що разом з дітками до 1 травня приберуть пам’ятники та навколо них.
       Під час візиту до Піщанського дитсадочка районні посадовці оглянули недавно зроблений ремонт. Тут замінили підлогу в спальній та ігровій кімнатах. Однак сирість ще відчувається в коридорі та кухні. Здивувало також і те, що садочок не має внутрішніх санвузлів, хоча спеціальні приміщення, де підведена вода та зроблена каналізація є.
       Під час прийому також проведено огляд ФАПів. Хочеться відзначити ФАП с.Затишшя та с. Острівя. Затишні, чистенькі. Медпрацівник с. Затишшя розповіла, що працює тут вже більше 40 років, тож робота стала майже домом.  Попри все є й проблеми. Вже п’ятий місяць не давали медикаменти і зараз є недостатність у препаратах першої допомоги. Також медпункт потребує нової огорожі. Просили тут посприяти в упорядкуванні дров. В медичній установі Острів'я вистачає медикаментів, але є проблеми з приміщенням. В коридорі провалюється підлога і потрібно перемурувати грубку. А от в селі Піща діє амбулаторія, де також є й швидка медична допомога. Медики скаржаться, що немає підводу води, хоча скважина й гідрофор є. Усі поставлені питання обговорюватимуться з керівниками відповідних органів, де й знаходитимуть вирішення проблем.

Ірина ХВИСЮЧИК

27.03.2017 рік
 
Фотогалерея