ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

На засіданнях комісій районної ради говорили про стан освіти та внутрішні перевезення

       23 березня в Шацькій районній раді відбулося засідання двох комісій. Постійна комісія з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побутового обслуговування населення та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району та комісія з питань охорони здоров’я, культури, освіти, духовності, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту
       Засідання цих комісій погодили депутати ще на останній сесії районної ради, в зв’язку з тим, що останнім часом накопичилося багато проблемних питань в сфері освіти, а також невирішена ситуація з внутрішніми перевезеннями.
       До речі, на засідання запрошувалися голови сільських рад, на території яких такі проблеми існують. На жаль, прибули представники лише Грабівської та Піщанської громад. Напевно, інші самі вирішать свої проблеми на місцях.
       Перевезення
       Про стан перевезень в районі інформувала Лариса Демакова, керівник апарату Шацької райдержадміністрації. Вона повідомила, що, згідно проведеного моніторингу, перевезення на територіях Грабівської та Піщанської сільських рад задовольняють жителів. На території Світязької сільської ради є проблеми виїзду з села Підманево в Шацьк в обідню та вечірню пору. В Пульмі жителі скаржаться на рейс Нововолинськ-Пульмо. У Самійличівській та Прип’ятській громадах є проблема, що автобус «Шацьк-Прип'ять» не заїжджає в Плоске, Пехи та Самійличі. Тобто склалася ситуація, що жителям вищезгаданих сіл не має чим добратися до райцентру. Зараз ситуацію врегулювали, тож тепер маршрутка заходить в ці села. Жителі Ростанської громади скаржаться на перевізника, який не доїжджає до с. Хрипськ. Лариса Демакова повідомила, що проведено роботу, тепер налагоджено маршрути на території Ростанської сільради.
       Однак, основні проблеми все рівно залишаються не вирішеними. На жаль, перевізники не хочуть працювати в нашому районі, мотивуючи це тим, що фінансово невигідно. Неможливо підписати навіть  тимчасової угоди. Володимир Найда запропонував співпрацювати з місцевими перевізниками, а не розраховувати на луцьких. Іронія ситуації в тому, що влітку проблем з перевізниками немає, для бізнесменів маршрути на Шацькі озера – ласий шматок.
       Не закритим залишається питання пільгових перевезень, а саме розробки програми, згідно якої перевізникам відшкодовуватимуть кошти з місцевого бюджету.
       За результатами засідання було доручено Шацькій РДА провести конкурси та підписати угоди з перевізниками, також висвітлити в ЗМІ розклад руху автобусів, а водіїв зобов’язати  вивісити ціни на перевезення. Також на черговій сесії, яка відбудеться 28 квітня, заслухати в порядку контролю про стан перевезень.
       Освіта
       Про стан освіти в районі слухали Анатолія Пеха, начальника відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, який доповідав по 16 питаннях винесених на розгляд профільної комісії.
       Право власності на земельні ділянки, де розташовуються школи району, належним чином зареєстровані. Не вирішеним протягом останніх років залишається оформлення права власності на земельну ділянку під Світязькою ЗОШ І-ІІІ ступеня. Дане питання на контролі Світязької сільської ради, яка повинна узгодити межі ділянки школи з сусідніми. Рішенням постійної комісії доведено начальнику відділу освіти, молоді та спорту завершити оформлення права власності до 1 липня 2017 року.
       Гірша ситуація з оформлення права власності на шкільні будівлі. В 2016 році з ініціативи Шацької районної ради виготовлено технічні паспорти приміщень навчальних закладів та зобов’язано відділ освіти провести їх реєстрацію. Відповідно до інформації Анатолія Пеха, для завершення роботи необхідно отримати довідки Фонду держмайна. Тож, рішенням комісії відділ освіти до 01.05.2017 року повинен підготувати необхідні документи та подати у Волинське РВ Фонду держмайна України запит на отримання інформації.
       Відповідно до поданої інформації 21 березня завершено реєстрацію школи-гімназії смт Шацьк. На даний час дороблюють проект реконструкції з добудовою 3 черги ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназії смт Шацьк. Інвестиційний проект подано на розгляд  Державного фонду регіонального розвитку.
       Щодо проекту реконструкції ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Піща, який не зроблений до цього часу, депутати висловили свої зауваження. Зі слів голови районної ради Сергія Карпука кошти на виготовлення ПКД були закладені ще рік тому. Як пояснив Анатолій Пех основною причиною є некомпетентність організації-переможця конкурсних-торгів через систему «ПРОЗОРРО». Тож торги проведуть повторно до 15 квітня.
       Актуальним питанням, яке обговорювалося на комісії, є підготовка документації для винесення на розгляд сесії по створенню опорних шкіл в Шацькому районі. Пропонують опорними зробити школи в смт Шацьк та с.Пульмо. Саме створення опорних шкіл дасть змогу залучити додаткове фінансування на покращення матеріальної бази навчальних закладів.
       У зв’язку із створенням опорної школи, реорганізацією навчальних закладів, постане необхідність закупівлі шкільного автобуса. На ці потреби з районного бюджету плануємо залучити кошти в сумі 500 тис. грн. (30% вартості). На даний час всі учні, які потребують підвозу, доїжджають або шкільними автобусами,  або рейсовим транспортом  (з перевізниками укладені договори). Також потрібен ремонт дороги Острів'я-Пульмо.
       Щодо планів по проведенні оптимізації шкіл Шацького району депутати не отримали чітких планів та бачень керівника відділу освіту. У зв’язку з цим, голова районної ради наголосив, що оптимізацію потрібно проводити не за три місяці до навчального сезону, а протягом року. Й вирішальним у реорганізації шкіл стане думка батьків.
       Також  очільник районної ради повідомив, що минулоріч  4 опорні школи області отримали більше 10 млн грн. додаткового фінансування. Тож стоїть питання, чому в нас документація так довго робиться, ми ж втрачаємо свої гроші. Начальник відділу освіти відповів, що це пов’язано з довготривалою процедурою, яка може ускладнити отримання школярами атестатів. 28 квітня на сесії районної ради депутати чекають конкретних пропозицій щодо опорних шкіл.
       Розповідав Анатолій Пех і про стан фінансування освіти. Так, в  2017  році:
       - надійшло  освітньої   субвенції  відповідно  до розпорядження  КМУ  від  16.11.16 № 827 –р  на  2017  рік   в  сумі  17132,9  тис. грн.,з  них  на  оплату  праці  педагогічних  працівників  - 14043.4 тис. грн., нарахування  на  оплату  праці – 3089,5  тис. грн., забезпечено  в  повному  обсязі
       Всього  на  оплату  праці  обслуговуючого  персоналу  загальноосвітніх  шкіл  району  з  початку року з  місцевого  бюджету  виділено 2958,4  тис. грн.  при  потребі  на  оплату  праці  на  2017  рік  - 3422,7 тис. грн., для  повного  забезпечення  коштами  необхідно 464,3 тис. грн., з них на  оплату праці  -380,6 тис.  грн., нарахування  на  оплату -83,7 тис.  грн.
       Із  залишків  освітньої  субвенції  2016 року  на  капітальні  видатки  виділено   коштів  на  суму 449,0  тис. грн.  з них:  на  придбання  підручників -  35,0 тис.  грн.,  проект  на  капітальне  будівництво  ЗОШ І-ІІІст. с. Піща – 200.0 тис. грн.,  проект  добудови  ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Шацьк – 214.0 тис. грн.
              Говорили про стан забезпечення підручниками. 2016 році закупівля навчальних книг для 4,7 класів здійснювалась за кошти місцевих бюджетів. Біля 80% підручників було закуплено відділом освіти, молоді та спорту за договорами, укладеними із видавництвами. Для решти  20% підручників закупівлі не здійснювались, оскільки видавництва відмовились співпрацювати, мотивуючи малим обсягом замовлень. На черговій сесії районної ради виділено кошти для закупівлі підручників 4,7 класу. Ведуться перемовини з видавництвами стосовно закупівель навчальної літератури. На вимогу депутатів до наступної сесії, 28 квітня, це питання повинно бути вирішено.
       Запитували очільника освіти району і про ремонтні роботи у школах. Вони проводитимуться в межах бюджетних призначень, а обсяги визначатимуться в індивідуальному порядку з кожним директором. Відділ освіти, молоді та спорту планує виділити кошти для проведення косметичних ремонтів по всіх навчальних закладах, для проведення заходів з енергозбереження, для покращення матеріально-технічної бази. Особливо останнім часом обговорюваним є питання облаштування внутрішніх санвузлів  у школах. До нового року всі необхідні матеріали закуплені, але є ще деякі потреби. Одна з них в ому, що не вистачає спеціалістів. Продовжуються роботи по облаштуванню внутрішніх санвузлів в ЗОШ І-ІІ ст.. с. Острів’я ( змуровано грубку, поставлені вікна). Нещодавно виділено 50 тисяч з обласного бюджету на облаштування санвузла в Піщанській школі. Начальник освіти пообіцяв, що до 15 серпня школярі цієї школи матимуть санвузли.
       Зробили цьогоріч ремонт в їдальні  Світязько-Смолярської школи, на яку з освітньої субвенції виділено 115 тис грн. На ці кошти було придбано будівельні матеріали.
       Всі роботи були виконані силами працівників школи, батьків учнів та жителів села.
       Відповідно до інформації відділу освіти роботи виконані в повному обсязі, однак місцеві жителі сумніваються в цільовому використанні коштів на будівництво. Саме перевіркою такої діяльності займатиметься тимчасова комісія районної ради, створена напередодні.
       На контролі у депутатів районної ради і придбання палива та енергоносіїв у школах. За даними відділу освіти у 2017 році заключено договори по придбанню торфобрикету, бензину, електроенергії. Згідно цим домовленностям і здійснюються закупівлі.
       Енергозберігаючі заходи у 2017 році планується проводити шляхом закупівлі енергоощадних ламп, перемуруванням грубок в школах, встановленням енергоощадних вікон. А задля економії енергоносіїв у Ростанській школі замінять котел після закінчення опалювального сезону 15 квітня.
       Слухали депутати і про харчування дітей в школах. Відповідно до діючого законодавства харчуванням у школах району охоплені діти 1-4 кл. з малозабезпечених сімей (73), діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування (4). Вартість харчування для цих школярів становить 9 грн. (60% норми). За кошти районного бюджету здійснено закупівлю на всі продукти харчування в системі ПРОЗОРРО. Поставка продукції здійснюється згідно договорів. Доопрацювання потребує питання харчування діток учасників АТО. Зараз немає програми, згідно якої відшкодовувалися б кошти за харчування, дане упущення в роботі депутати зобов’язали усунути до 1 травня цього року та пообіцяли профінансувати.
       Є можливості в Шацьку на достойному рівні розвивати різні види спорту, такі як футбол, баскетбол, волейбол. Проте, на організацію змагань та підготовку до них потрібне відповідне фінансування та підтримка з боку сільських та селищної рад. Як повідомила селищний депутат Людмила Єрофєєва, гроші, які минуло річ виділено на футбол, 20 тис грн,  залишилися невикористаними.
       Отож всі питання залишаються на контролі в депутатів районної ради, а на наступній сесії буде заслухано про виконання доручень у сфері освітим.

Ірина ХВИСЮЧИК

03.04.2017 рік
 
Фотогалерея