ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

      18 липня відбулася 18 чергова сесія Шацької районної ради, під головуванням Сергія Карпука, голови Шацької районної ради. На засідання сесії районної ради сьомого скликання прибуло 20 депутатів, відсутніх 6. До порядку денного винесено  23 питання.  Напередодні сесії відбулися засідання постійних комісій та президії.
      Згідно регламенту на початку сесії обранці озвучили депутатські запити. Першим виступив депутат районної ради Андрій Лисий, який попросив колег підтримати запит до начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василя Василенка щодо перевірки законність виділення земельних ділянок по вулиці Лесі Українки в смт. Шацьк, оскільки, за словами депутата, ділянки надавалися з порушенням. В другому запиті депутат звернувся до Шацької селищної ради щодо надання відповіді на звернення, подане ще 12 червня цього року, відповідь на яке досі не отримав.
      Депутат районної ради Ольга Сахарук, в межах депутатських запитів, озвучила звернення жителів села Мельники Шацького району до голови Шацької районної ради Сергія Карпука з проханням вирішити питання щодо припинення встановлення ПрАТ «Волиньобленерго» лічильників з обмеженою потужністю. В зверненні йдеться, що при укладанні договорів люди були введенні в оману, мовляв: напишемо 3 кВт, а використовувати будете стільки, скільки потрібно. А тепер монополісти знайшли нову можливість «здерти» з населення значні кошти (560-1500 грн/кВт). Мельниківці нагадали, що населений пункт не газифікований, а тому люди змушені користуватися приладами для нагрівання води, готування їжі, обігріву приміщень, тож зрозуміло, що 3 кВт є замалою для задоволення елементарних потреб кожної сім’ї.
      Депутати підтримали запит і Сергія Сидорука до голови Шацької районної державної адміністрації з проханням забезпечити оприлюднення діяльності всіх сільських та селищних рад та сприяти розміщенню відповідної інформації на власній інтернет-сторінці, а також відповідно до повноважень здійснювати контроль щодо дотримання законності органами місцевого самоврядування в питанні оприлюднення інформації. Наступний запит депутата стосувався пасажирських перевезень в Шацькому районі. Так, депутат розповідає, що с.Мельники, яке знаходиться всього за 7 км від Шацька, не має автобусного сполучення з райцентром. Дана ситуація викликає велике невдоволення серед жителів села Мельники, адже вони змушені вже більше двох місяців попутнім транспортом добиратися в Шацьк на роботу чи по інших справах. В третьому депутатському запиті Сергій Сидорук озвучив звернення жителів села Мельники Галини Штандер, Валентини Мороз та Сергія Ващука. Вони мають проблему з підключенням їх житлових будинків та будівельних майданчиків до електричних мереж. Справа в тому, що ділянки знаходяться у житловому масиві, який частково електрифікований. В квітні цього року громадяни зібрали пакет документів для отримання дозволу на приєднання до електромереж, однак відповіді досі не отримали. Разом з тим, на початку року в даному масиві було підключено іншу ділянку, яка знаходиться на відстані приблизно 150 метрів від ділянок заявників.
      Депутат районної ради Ніна Хомич у зверненні обурювалася ситуацією, яка сталася приблизно два тижні тому, коли у Світязі втопився хлопець. Зі слів депутатки, коли потерпілого витягли з води, приїхала швидка, але врятувати не змогли. Потім приїхала поліція, подивилися, зафіксували нещасний випадок  теж поїхали. А тіло так і залишилось лежати на пляжі, де ходили відпочивальники, діти, аж до другої години ночі, поки не приїхали батьки. Депутатка просить голову райдержадміністрації визначити, хто і що повинен робити в таких ситуаціях, аби подібне дикунство не повторилося.
      Олександр Наумич звернувся до прокурора Волинської області Максима Киричука, начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василя Василенка та голови Шацької селищної ради Сергія Віннічука. Депутат просить провести перевірку законності надання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та індивідуального садівництва, які розташовані в межах природоохоронної зони берегової смуги озера Світязь, на території Шацької ОТГ. Сприяти вирішенню цього питання просять громадяни, власники житлових будинків, розташованих в урочищі Дуга. Дана територія облаштована за власні кошти громадянами та використовується як пляж. Депутат Сергій Сидорук повідомив, що на ці земельні ділянки дуже розраховувала Шацька селищна рада: там мали будувати аквапарк, були вже попередні домовленості з інвестором. Але інвестиційно-привабливі землі таки надали у власність. Тому в цьому випадку можна застосувати наказ Держгеокадастру, де визначено, що при передачі земель у власність Держгеокадастр має взаємодіяти із органами місцевого самоврядування. Окрім того, в Шацьку селищну раду від Держгеокадастру взагалі не надходило ніяких запитів на погодження трьох земельних ділянок. В свою чергу Людмила Єрофєєва, депутат Шацької селищної ради, повідомила, що селищними депутатами не було погоджено виділення тих земель.
      Про стан організації пасажирських перевезень в районі, інформував Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької районної державної адміністрації. Він повідомив, що з міжміськими маршрутами протягом року проблем немає, але з внутрішньорайонними проблеми виникають постійно. Якщо на території Грабівської, Пульмівської, Ростанської, Піщанської сільських рад перевезення пасажирів задовольняє потреби місцевого населення, то постійно виникають проблеми з забезпеченістю маршрутним перевезенням Прип’ятського та Самійличівського старостинських округів. Були оголошені конкурси, постійно ведуться перемовини з перевізниками, які могли б взятися за перевезення на цих територіях. Аби вирішити проблему, доводиться залучати перевізників з інших районів, бо місцеві не надто охоче йдуть на контакт та не погоджуються на те, що пропонує районна влада. Був оголошений конкурс на здійснення пасажирських перевезень, але ніхто заявок не подав. Допомогти закрити внутрішньорайонні маршрути обіцяє обласна влада. Через департамент інфраструктури облдержадміністрації вдалося вдалосяя зробити рейси до сіл Острів’я, Мельники, Гаївка, Піща, з Шацька до пансіонату «Шацькі озера», села Підманове.
      Але найкращим виходом врегулювання ситуації могло б стати придбання в майбутньому об’єднаною громадою свого транспорту та передати його на баланс комунальному господарству. В такому випадку можна було б розробляти свої маршрути та не залежати ні від області, ні від перевізників, які ставлять свої умови. Тому це питання поки залишили на контролі постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва та транспорту.
      Цього дня також слухали звіти Тетяни Васенько, головного лікаря КЗ Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів, про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за І півріччя 2017 року та Володимира Дибеля, генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів, про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за І півріччя 2017 року.
      Звітували також і голови постійних комісій Шацької районної ради. Про роботу постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, культури, освіти, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту розповідав голова комісії, депутат районної ради Роман Вензловський, а про роботу постійної комісії районної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів інформувала голова комісії, депутат районної ради Ніна Хомич. Слухали і Олександра Бебка, начальник управління фінансів Шацької районної державної адміністрації, він звітував про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року.
      Звітував про виконання своїх функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність об’єкта, збереження та ефективність використання майна у 2016 році Віктор Грицюк, головний редактор районної громадсько-політичної газети «Шацький край». На цій сесії депутати проголосували за продовження контракту на 5 років з головним редактором місцевої районки.
      Про хід виконання програми «Питна вода Шацького району Волинської області» на 2012-2020 роки» інформував Василь Положевець, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації. а про внесення змін до цільової Програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов'язаних із виконанням військового обов'язку, призовом громадян України на військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2014-2018 роки розповідала Володимир Бобко, головний спеціаліст сектору оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту районної державної адміністрації .
      Депутати голосували і за передачу майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища району у спільну власність Шацької селищної ради, списання майна, а також про передачу майна на баланс Центру ПМСД Любомльського і Шацького районів. Доповідала про це Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради.
      Підтримали депутати Шацької районної ради звернення Ковельської районної ради щодо перерозподілу рентної плати за спец використання лісових ресурсів. А також позитивно проголосували за звернення щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні.

 

Ірина Хвисючик

25.07.2017 рік
 
Фотогалерея