ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

      26 вересня відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, культури, освіти, духовності, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту під головуванням Романа Вензловського. В засіданні взяли участь голови районної ради Сергій Карпук, голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук та заступник голови Шацької райдержадміністрації Володимир Бугайчук.
      До порядку денного винесено ряд питань, зокрема, в сфері освіти. Заслуховували про стан реєстрації права власності на приміщення загальноосвітніх шкіл району; стан виконання рішення районної ради про створення опорних шкіл; залишок коштів освітньої субвенції та потреба у фінансуванні до кінця 2017 року; про стан розробки проектів з реконструкції та добудови Шацької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Піщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів; про стан забезпечення підручниками; стан відвозу учнів до шкіл району; проведення енергозберігаючих заходів на 2017 рік; про стан підключення шкіл району до мережі Інтернет.  Інформувала по даних питаннях Людмила Єрофєєва – начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації.
      Так, до початку опалювального сезону в Ростанській школі потрібно встановити котел, але перепади напруги в електромережі не дозволяють цього робити. Члени комісії запропонували встановити безперебійник напруги, допоки буде вирішуватися питання з підключенням школи до електромережі та введення її в експлуатацію.
      Стосовно розробки проектів на будівництво та реконструкцію шкіл, Людмила Єрофєєва повідомила: проект реконструкції з добудовою НВК смт. Шацьк розроблений та пройшов експертизу. Він був поданий на розгляд ДФРР. Проектна ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща був двічі поданий  на сайт системи електронних закупівель ПРОЗОРРО. Станом на сьогоднішній день ведуться перемовини з проектантами для підписання договору.
      Щодо створення опорних шкіл в районі, то, як повідомила головна освітянка району, у відділ освіти, молоді та спорту надійшли заявки на конкурси від 2 шкіл району (ЗОШ І – ІІІ ст. с. Світязь та с. Пульмо). На разі вивчається необхідна документація, яку надалі буде подано на розгляд відповідній комісії.
      У 2017-2018 навчальному році із 970 учнів потребують підвезення 118, що становить 14 % від загальної кількості. На виконання районної програми «Шкільний автобус» до  загальноосвітніх шкіл району за кошти місцевого бюджету підвозилося 118 учнів (100 %).
      Також Людмила Єрофєєва повідомила, що освітню субвенцію 2016 року (згідно рішенням сесії районної ради, відповідно до постанови КМУ «Про порядок використання коштів освітньої субвенції») було виділено на наступні цілі:
      -  часткова заміна системи опалення ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь;
      - утеплення фасаду ЗОШ І – ІІ ст. с. Підманове;
      - розробка проектно-кошторисної документації на енергозберігаючі заходи  
      ЗОШ І – ІІІ ст. с. Пульмо (модернізація харчоблоку, утеплення фасаду, заміна покрівлі);
      - розробка проектно-кошторисної документації на реконструкцію з добудовою ЗОШ І – ІІІ ст. с. Піща;
      - поточний ремонт котельні ЗОШ І – ІІІст. с. Ростань
      - поточний ремонт системи опалення в ЗОШ І – ІІ ст. с. Смоляри - Світязькі
      На умовах співфінансування з обласним бюджетом з бюджету району виділено 100 тис. грн. на облаштування внутрішніх санвузлів. Кошти планується освоїти на будівництво санкімнати в ЗОШ І – ІІ ст.  с. Пулемець (розробляється проектно-кошторисна документації ).
      В загальноосвітніх закладах району безоплатно забезпечені харчуванням діти з малозабезпечених сімей з числа учнів 1-4 класів, усі діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. З метою соціального захисту дітей, з сімей, які опинились в складних сімейних обставинах, за кошти районного бюджету  безоплатно харчуються 44 дитини( згідно рішень батьківських комітетів шкіл). Закупівля продуктів харчування здійснюється відповідно до укладених договорів.
      Також депутати обговорювали використання коштів районного бюджету на покращення матеріальної бази ФАПів, готовність закладів охорони здоров’я первинної ланки до опалювального сезону, залучення коштів світового банку для реконструкції закладів ПМСД Шацького району. Про організацію роботи з надання первинної медичної допомоги населенню на території району з 01.01.2018 року інформувала Тетяна Васенько – головний лікар КЗ Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів.
      Як повідомив Сергій Карпук, у серпні на адреси районної ради та Шацької селищної ради від жителів села Прип’ять надійшов лист-скарга. В ньому йдеться про ситуацію, яка склалася в селі з наданням першої медичної допомоги.
      Виявляється, медичний працівник ФАПу с.Прип’ять, як йдеться у листі, не перебувала на робочому місці тривалий час (була у щорічній плановій відпустці, а потім – за власний рахунок). І, як прозвучало на комісії, медик перебувала весь цей час на заробітках у Польщі. У вересні цього року  фельдшеру повторно надали відпустку в той же період, коли й працівникам ФАПів сусідніх сіл Кропивники та Вілиця. Внаслідок цього жителі села не отримували належної медичної допомоги. На комісію приїхали жителі Прип’яті, в одного з яких батько, як вони стверджують, не отримавши першої медичної допомоги, потрапив у реанімацію з інфарктом, а зараз знаходиться на реабілітації. А ще є люди, котрим потрібно було робити ін’єкції, і вони також не мали до кого звернутися. Районною радою був направлений лист у обласне управління охорони здоров’я з проханням провести службове розслідування, але відповіді ще немає.
      Свою провину як керівника, який не зміг забезпечити взаємозаміну на час відпустки сільського медичного працівника, визнала керівник ЦПМСД Любомльського та Шацького районів Тетяна Васенько. «Так, це моя помилка: я повірила людині на слово, що вона домовилася з працівниками сусідніх сільських ФАПів про те, що вони будуть її заміняти. Працівник запевняла, що проблем з цим не буде. Мені слід було перевірити щорічний графік відпусток,» - вибачалась Тетяна Васенько.
      Тож поки що це питання, як зазначив Сергій Карпук, є відкритим, будуть чекати на відповідь з обласного управління охорони здоров’я.
      Але це ще не всі претензії, які пред’являли керівнику ЦПМСД двох районів. Коли Тетяна Васенько озвучила цифри, які були виділені з районного бюджету на ремонт сільських ФАПів, і які кошти були використані, голова районної ради поцікавився, чому досі не використали усіх коштів, адже вони були виділені ще у травні. Підтримали його депутат Володимир Голядинець та голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук. «Якщо гроші виділені – то чому не використовуються?»
      В іншому випадку їх можна було б спрямувати у ті заклади, де їх швидко освоять. Причиною неосвоєння решти коштів Тетяна Васенько назвала те, що ремонти по ФАПах робляться господарським способом, а працівники, які мають виконувати ремонтні роботи, поки задіяні на інших об’єктах. Але медик пообіцяла, що до кінця року кошти освоять повністю.
      Запитували у Тетяни Васенько й те, чому Піщанську амбулаторію, яку мають реконструювати за кошти Світового банку, відсунули аж у третю чергу проекту. Про це керівникам району оголосив начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк, який назвав і причину: не поновлено проектно-кошторисну документацію. «На ці роботи виділялися кошти з районного бюджету, але чому так затягнувся процес поновлення документації, коли це можна було зробити за декілька тижнів? Чи не стане це причиною того, що Піщанську амбулаторію доведеться ремонтувати самим?» - поцікавився Сергій Карпук.
      На що Тетяна Савівна відповіла: проектанти дали офіційну відповідь, що ПКД буде готова до 1 жовтня. Натомість від участі у проекті реконструкцій амбулаторій уже повідмовлялися чимало ФАПів області, оскільки «годують» реконструкцією амбулаторій уже чотири роки, і районам доводиться по три-чотири рази поновлювати проектно-кошторисну документацію на ці об’єкти. Відмовляються від участі в проекті ті ФАПи, які увійшли до складу об’єднаних громад і на ремонт яких виділяють кошти з місцевих бюджетів.
      Далі членами комісії розглядалось питання переходу ФАПів у підпорядкування Шацької селищної ради, що є вимогою децентралізаційних процесів.

За матеріалами Район.Шацьк

06.10.2017 рік
 
Фотогалерея