ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Новини

У селах Грабівської сільської ради з виїзним прийомом громадян побував голова Шацької районної ради Сергій Карпук

       Перше село, яке відвідав голова районної ради – Голядин. Традиційно, Сергій Карпук оглянув ФАП та школу, поцікавився забезпеченням паливом на зиму. Стосовно забезпеченості медикаментами, то, як розповіла сільський фельдшер Галина Ключук , востаннє їх отримувала в серпні, днями обіцяють привезти ще. «Стараюсь брати по нормі і лише найнеобхідніше. Знаю, кому в селі що потрібно, те і замовляю», – розповіла медик.
       Заклад медицини уже давно потребує ремонту: перемуровування грубки, заміни електропроводки, пофарбувати треба огорожу та фасад будівлі. Сергій Карпук попросив виконуючого обов’язки сільського голови Олександра Ключука подати до районної ради розрахунки, скільки коштів треба, аби зробити ремонт у приміщенні, де розміщується ФАП та бібліотека. Якщо будуть розрахунки – у бюджеті району в наступному році передбачать кошти на придбання матеріалів для ремонту закладів.
       У початковій школі села Голядин, куди також навідався Сергій Карпук, саме тривали уроки. Директор навчального закладу Майя Голядинець розповіла, що в школі дотримуються теплового режиму, паливом на опалювальний період забезпечені, та попросила для занять у школі передбачити кошти на придбання мультимедійної дошки. На це голова райради запропонував вчителям та батькам школярів написати проект спільно з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», завдяки чому можна вирішити чимало питань не лише навчального закладу, а й села. А на спортивний інвентар, який також просять у школі, як повідомив голова райради, кошти будуть виділені з районного бюджету відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА.
       Жителі села цікавилися ціною на молоко та чи справді у 2018 році переробні підприємства будуть закуповувати молоко тільки у кооперативах.
       «На разі відомо, що дану вимогу відтермінували на пів року. Більш детальна інформація  зявиться в районній газеті для роз’яснення жителям сіл. Окрім того, в районі діє програма підтримки особистих селянських господарств, в яких утримується три і більше корови, для яких передбачена компенсація з бюджету. Які документи потрібно подати, аби її отримати, можна дізнатися в Шацькій райдержадміністрації», – відповів Сергій Карпук.
       Як зазначив Олександр Ключук, в Голядині є чотири селянських господарства, в яких утримують три та більше корови, яким така фінансова допомога не завадила б.
       У Смолярах-Світязьких, де також побував Сергій Карпук, потребує проведення парового опалення приміщення, в якому знаходиться сільський клуб та бібліотека. «Тут кожного разу проводять свої заходи школярі, бо у них немає приміщення, де б вони могли розміститися. Бувають у нас і концерти, і збори. Але проблема одна: клуб важко натопити, тут холодно», – розповідають сільські працівники культури.
       Вчителі місцевої школи на чолі з виконуючою обов’язки директора Оленою Ключук, з якими також зустрівся голова районної ради, розповіли про проблеми та здобутки, які має навчальний заклад. З позитивних зрушень – от-от має розпочати роботу відремонтоване приміщення їдальні, яке днями мають під’єднати до електромережі. На його ремонт протягом двох останніх років було виділено більше 200 тисяч гривень. Парове опалення зробили у двох приміщеннях школи – їдальні та початкових класів. Потребують ремонту коридор та класи у початкових класах, а приміщення, де навчаються старші класи – утеплення, коридор -- ремонту. Сергій Карпук попросив сільського голову та керівництво школи подати інформацію у відділ освіти та районну раду про те, яка сума потрібна на усі роботи. Якщо буде можливість – у наступному році при перевиконанні районного бюджету передбачать кошти на закупівлю матеріалів.
       У ФАПі села Смоляри-Світязькі, куди навідався голова райради, саме тривали ремонтні роботи, на що з районного бюджету в цьому році було виділено 25 тис. грн. У приміщенні перемурували грубки, зробили косметичний ремонт у двох кабінетах. Є потреба утеплити стелю та відремонтувати веранду.
       У Грабові Сергій Карпук також поспілкувався з педагогами місцевої школи, поцікавився забезпеченістю паливом та іншими потребами. Вчителів цікавило питання функціонування методичного кабінету відділу освіти, фінансування шкіл та виплата заробітної плати техпрацівникам. Як повідомив голова райради, методкабінет в районі функціонуватиме, як і зазвичай; коштів освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогам шкіл, які знаходяться у підпорядкуванні району, вистачає. З районного бюджету в цьому році виділять кошти на оплату праці техпрацівників, тому є потреба відділу освіти переглянути посадові оклади цієї категорії працівників по школах, на що є нарікання від самих працівників.
       ФАП села Грабове – один зі зразкових в районі, оскільки декілька років тому був капітально відремонтований. З потреб – по можливості забезпечити торфобрикетом, адже хоч і дров вистачає, використання саме цього виду палива для котла давало б більше тепла та економії.
       Жителька села Грабове Наталія Грабовець звернулася до Сергія Карпука та висловила незадоволення організацією навчально-виховного процесу в школі, просила також посприяти встановити дитячий майданчик у селі (для цього Сергій Карпук порадив об’єднатися жителям села та написати з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» проект). Від інших жителів села звучали нарікання на стан зупинки, накриття якої може впасти будь-якої миті, на небажання керівництва райСТ продати місцевому підприємцю приміщення за помірну ціну, в якому чоловік міг би зробити капітальний ремонт та облаштувати сучасний магазин. Також голову райради просили більше коштів виділяти на паливо для місцевої пожежної охорони, частину з якого в зимовий період використовують для прогріву автомобіля.
       Сергій Карпук, взявши до уваги звернення жителів сіл, пообіцяв направити необхідні запити в установи та поінформувати жителів села про результати.

Віта ШЕПЕЛЯ

27.12.2017 рік
 
Фотогалерея