ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
Проект "Розмова з депутатом"
Сидорук С.Ф.

Сергій Сидорук: «Місцеве самоврядування це - право і змога управляти на своїй території. І воно у нас лише починає по-справжньому розвиватися»

       Сьогоднішнім співрозмовником у проекті «Розмова з депутатом» є депутат Шацької районної ради Сергій Федорович Сидорук. Отже, уже звичні запитання та відповіді депутата, який добре знає роботу депутата і роботу тих посадовців, які дають відповіді на депутатські запити. Свого часу Сергій Федорович був виконувачим обов’язків голови Шацької районної державної адміністрації, тож може відповісти на запитання з обох сторін.

       Для чого ви прийшли в депутати?

       Моя історія не така як у більшості депутатів.  Я раніше був депутатом селищної ради, тому цю роботу знаю і вона мені подобається. На час виборів працював у Шацькій райдержадміністрації, був представником команди президента і першим номером у списку партії, тож, звісно, став депутатом. В команду президента і в депутати пішов, бо хотілося бути учасником процесів оновлення, брати участь у змінах на краще. На даний час багато в чому розчарувався.

       Розчарувались у роботі депутата?

       Не те, щоб розчарувався у роботі депутата а скоріше зрозумів, що мені ближче робота саме селищного депутата. У селищній раді більше конкретики, там робота ближча до людей. Депутати районної ради вирішують більш загальні питання. А я, працюючи у районній адміністрації, безпосередньо займався створенням територіальної громади. Одночасно брав участь у виборах на голову територіальної громади. Хотілося зробити свій вклад саме в цьому напрямку. Але доля по-іншому розставила акценти. Зрештою, навіть тоді, коли не можу вирішити питання особисто, то намагаюсь спрямувати людей туди, де їм допоможуть. Місцеве самоврядування це - право і змога управляти на своїй території. І воно у нас лише починає по-справжньому розвиватися. Тому розчарувався не у роботі депутата. 

       Що вдалося зробити як депутату, за  пройдений період?

       Найважча проблема, яка не вирішена і на даний час, це проблема перевезень. Я працював над нею, коли був у адміністрації, продовжую працювати і зараз. Ця проблема у нашому регіоні має кілька аспектів, які пов’язані між собою. Найперше, якість доріг у проблемних напрямках таки погана. Відповідно, підприємці не хочуть їздити по них. Район невеликий і такі перевезення збиткові. Велика кількість пільгових категорій населення. Для наших підприємців це марудно і не вигідно. Вирішення проблеми зараз, я особисто, і теперішня влада бачить у купівлі власного автобуса для нашого комунального підприємства. Так, це буде, можливо, не відразу вигідно і принесе багато клопотів для комунального підприємства. Але це потрібно робити. І головне що це питання уже обговорюється на різних рівнях і в селищній раді теж.
       Вдалося також вирішити питання по підключенню електроенергії в Мельниках. Здавалося питання просте, проте, поки не втрутилися депутати, воно не вирішувалось. Зараз вирішено.
       Брав участь у вирішенні проблеми з колгоспними земельними паями у селі Світязь. Там питання дуже складне, на даний час начебто знайдено так званий компроміс між державою і колишніми колгоспниками. Тут справді виникає багато питань саме у зв’язку з не узгодженим законодавством. Проблема не тільки у нашому районі. А у Світязі проблема поглиблюється не визначеністю статусу колгоспу чи дослідного господарства. Там ситуація все-таки більше на мою думку залежала від місцевої влади. Радує те, що на зараз хоча б приватизація на загальних підставах почала вирішуватись. Якщо буде можливість щось зробити для покращення ситуації там, то я особисто, та думаю й інші депутати, будемо робити все, що в наших силах.      

       Які напрямки у роботі депутата цікаві саме вам?

       Раніше моя увага була зосереджена на земельних питаннях. Зараз коло питань потрохи розширюється, мені цікаво і в бюджеті розібратися, і як уже говорили у питаннях перевезення. Беру активну участь у питанні розробки стратегії розвитку територій району. Цікаво працювати там, де можу щось зробити.

       Які плани на подальшу роботу?

        В теперішній час важко щось загадувати наперед, які питання будуть  виникати такі й будемо вирішувати. Важливо подоробляти те, що вже підняли. Ще дуже хочеться, щоб самі люди були більш активні. 

       Який найцікавіший момент запам’ятався за час депутатства?

       Якихось особливих моментів не запам’яталося. Я до такої роботи звик, можливо тому важко щось виділити. Мабуть, найцікавіше ще попереду.

       Чи не заважає робота депутата особистому життю?

       Ні, я звик до спілкування з людьми, тому така робота мені подобається. Сім’я з розумінням ставиться до моєї роботи. А на даний момент я в пошуках постійної роботи.  

       Чи є бажання знову балотуватись на наступний термін?

       Знову ж, у теперішніх реаліях важко щось загадувати наперед. Я думаю, до наступних виборів багато що зміниться. Але якщо буде довіра людей, то так, бажання продовжувати працювати у цьому напрямку є.

       Скільки сесій пропустили?

       Та пропускав певну кількість сесій з поважних причин, але завжди намагався бути присутнім і на сесіях, і на комісіях.

       Яка, на Вашу думку, перспектива Шацького району?

       На мою думку, це буде одна територіальна громада. Я, будучи на посаді в райдержадміністрації, мав змогу проаналізувати економічні можливості сільських рад і реальна картина така, що більш фінансово спроможною буде одна територіальна громада.

        Якщо Ви маєте запитання, пропозиції чи побажання до наших депутатів, можете надсилати їх на нашу електронну адресу sh_rada@ukr.net,  зазначивши в темі «питання до депутата». Також пишіть нам в приватні повідомлення спільноти Шацької районної ради у мережі Facebook.

       Розмовляла Світлана Лончук
       Спеціально для shrada.gov.ua

 

 
 
Фотогалерея